| Mihaelaa98 a întrebat:

Nu mai sunt cu fostul meu iubit de 8 luni dar avem același grup de prieteni care este foarte activ. Ai mei nu sunt de acord sa mai ies cu ei deoarece se afla și fostul. Eu nu pot lasa 10 oameni doar prin simplul fapt ca este și el acolo plus ca eu nu mai am nici o treaba cu el. Le-am explicat alor mei ca cu prietenii ăștia ma distrez și nu renunț la ei, dar ei cred ca am rămas in grup doar pentru ca " sufăr după ăla ". Le-am spus ca nu am iubit și ca nici nu-mi trebuie și ca dacă ma prind vreodată ca stau cu fostul meu il omoara in bătaie. Ce sa fac sa le explic ca nu e treaba lor cu cine ies, ce prieteni am și pe cine iubesc?
*Baiatul asta nu mi-a făcut nimic, doar ca părinții mei cred ca și-a bătut joc de mine din cauza faptului ca am avut o cearta cu el când eram împreuna și am plâns *

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Am o intrebare, ai tai trebuie sa stie totul?
Nu vreau sa sune rau, dar sa stii ca anumite chestii nu ar trebui sa afle parintii si nici parintii nu iti spun tie totul, te asigur eu!
E bine sa ai o relatie stransa cu ai tai, sa vorbesti zilnic si etc. Dar anumite chestii pe care le faci tu, ar trebui sa ramana acolo.
Adica sa nu povestesti in amanunt. Spui ca iesi cu ei si ca nu e si el acolo (chiar daca este), spui ca azi nu a fost sau ca nu prea mai iese cu voi si etc.
Gasesti diferite scuze si chestii de genul si o sa te lase in pace.
Succes!