| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Joi seara am avut o discutie serioasa cu fostul prieten. L-am intrebat daca ar mai fi vreo sansa sa fim vreodata impreuna. Pe moment a zis ca nu, ca s-a saturat de relatiile in care parintii nu stiu(parintii mei nu ar fi de acord) si nu vrea o relatie pe ascuns, nici cu mine nici cu altcineva, ca a mai trecut prin asa ceva si nu are rost. M-a intrebat de ce vreau totusi sa fiu cu el si i-am recunoscut ca tin enorm la el. A zis ceva de genul "De ce ma iubesti tu pe mine? Ce am eu si nu are prietenul tau?" si i-am zis ca nu pot sa-l uit oricat as vrea, ca eu nu pot uita acel prim sarut(a fost primul care m-a sarutat) si nici faptul ca am facut petting cu el(el fiind, la fel, primul). I-am zis ca vreau sa o fac cu el, sa fie el primul si m-a intrebat "Tu ce vrei mai mult? Sa incepi viata sexuala sau sa fi cu mine?" si i-am zis ca o vreau cu el doar pentru ca pe el il iubesc. Mi-a zis "Parca ai zis mai demult ca nu mai esti virgina. Ca ti-ai pus-o cu altul?" fiind vorba de un mesaj pe care i l-am dat eu la vreo luna jumate dupa ce ne-am despartit, pentru ca eram geloasa ca avea prietena si eu i-am zis ca sa vina sa-i dovedesc ca nu am facut nimci cu altcineva si a zis "Te cred si am stiut de atunci ca mi-ai zis asa de gelozie. Dar incearca sa ma uiti, ca nu putem fi impreuna din cauza mamei tale ca nu ma suporta, stii bine. Si oricum ce ai zis tu m-a jignit atunci, m-ai tratat de parca as fi un oarecare, adica nu cu mine, ai facut-o cu altu si ma minteai cand ziceai ca ma iubesti" si i-am zis ca nu ma intereseaza ce zice mama, ca vreau sa fiu cu el, ca nu o sa afle mama. Si atunci mi-a zis "Si daca tu iti incepi viata sexuala cu mine si afla maicata si ne despartim ce faci?" si i-am zis ca nu-mi pasa, ca-l iubesc. M-a intrebat 'Ai fi dispusa sa incepi viata sexuala cu mine chiar daca ar afla maicata si s-ar strica totul?" si i-am zis ca da. Atunci mi-a zis ca vine saptamana viitoare in oras sa vorbeasca cu mine(el sta undeva la tara) si vedem ce facem. I-am zis ca sa vina ca abia astept sa-l vad si a zis ca o fac cu el cand vine? si i-am zis ca nu, ca vreau sa-l vad intai(nu ne-am vazut de 5luni aproape) si a zis "Si cat trebuie sa astept?" si i-am zis cateva saptamani si a zis ca incearca. Apoi l-am intrebat daca mai tine vreun pic la mine si a zis ca vorbim intre patru ochi asta. La sf convorbirii mi-a zis te pup(nu-mi spunea asta, de cat cand eram impreuna) si ca face tot posibilul sa ajunga prin oras.
Deci ce parere aveti? Ar mai putea fi ceva intre noi? Il iubesc enorm. Am fost impreuna de doua ori, cate doua saptamani. Ultima data cand ne-am despartit a zis ca s-a despartit de mine din doua motive: pentru ca nu am vrut sa o fac cu el si din cauza mamei ca nu vroia probleme. El are 26 de ani, eu 16. Si inca ceva: ar putea pati el ceva din punct de vedere legal daca o face cu mine?

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Drăguță, să nu faci prostia să te culci cu el. Singurul motiv pentru care s-a întors asupra deciziei de a se împăca cu tine, este că i te-ai oferit pe tavă. Citește din nou întrebarea pusă pe tine și gândește etapele discuției voastre pe rând. Minimalizând totul, discuția se reduce la:
Tu: Te iubesc, vreau să ne împăcăm. Vino în oraș.
El: Nu are rost, nu mai vreau să fim împreună...blabla.
Tu: Vreau să îmi încep viața sexuală cu tine.
El: Ok, o să văd dacă pot veni în oraș (observă și tu schimbarea de atitudine bruscă). Când vin o facem? (deja i-ai trezit interesul).
Tu: Nu știu, mai așteptăm câteva săptămâni.
El: Ok... o să fac tot posibilul.

Înțelegi ce vreau să îți dovedesc eu ție? Orice bărbat își dorește o virgină măcar o dată... e ceva ce le gâdilă orgoliul masculin și nu cred că ar rata asta, mai ales când o pot obține ușor.

Ai abia 16 ani. Te vei îndrăgosti de zeci de ori, și vei urî de sute... O să regreți enorm dacă i te oferi atât de ușor. Gândește-te bine. Nu te merită. Te înțeleg că îl vrei înapoi, a fost un deschizător de drumuri pentru tine, ca să zic așa. Dar nu lua decizia asta presată de ideea că îl poți pierde. Dacă te-ar iubi, ar rămâne pentru tine și ar lupta pentru că te vrea, nu s-ar da bătut și nu ar alege calea ușoară. El se întoarce acum doar pentru că tu îi oferi ceva prețios, ceva ce nimeni nu va mai putea obține vreodată de la tine.
În plus e inconștient. Dacă tot susține sus și tare că relața voastră nu duce nicăieri din cauza părinților, de ce acceptă să îți facă asta? Dacă tu suferi după el doar pentru că el a fost primul bărbat pe care l-ai sărutat, nu își imaginează cât vei suferi dacă îl pierzi după ce îți vei pierde virginitatea cu el?! Profită de tine, nu îl lăsa!

Baftă, sper să faci alegerea corectă.

7 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Nu te iubeste. I'ai trezit interesul doar pentru ca i'ai spus ca ai fi dispusa sa iti incepi viata sexuala cu el. De'a lungul tp am inteles sa nu e deloc bine sa spui asa ce simti. Decat atunci cand trebuie. Spui ca a fost primul sarut. In 4 saptamani ai facut si petting cu el thinking Nu crezi ca a fost prea repede? Spui ca nu poti sa il uiti pentru ca a fost primul din viata ta. Dar gandeste'te daca ti'ai incepe si viata sexuala cu el. TI'ar fi mult mai rau. Reciteste ce ai spus ca te'a intrebat el: ''Si daca tu iti incepi viata sexuala cu mine si afla maicata si ne despartim ce faci?'' Inteleg a fost primul prieten. Iti dau dreptate ca te gandesti la el, la momentele frumoase, ca simti ca nu poti continua fara el, ca nu il poti uita. Dar cu toate astea nu are rost sa faci ceva ce vei regreta mai tarziu. El a trecut de mult de prima iubire, de primul sarut, de prima noapte de dragoste sau sex. Nu il lasa sa profite de tine. Crede'ma poti si fara el. Dovedeste'ti ca esti puternica. Mai puternica decat crezi. Si nu lasa un baiat sa profite de tine. Tu nu vezi ca in ultima vreme cam toti asta urmaresc?

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Nu mai tine la tine din ce am citit.
Vine in oras doar pentru a o face cu tine
10 ani e o diferenta destul de mare datorita ca tu ai doar 16 ani si de asta inteleg de ce nu vrea maicata sa fii cu el si ai zis ca s-a despartit de tine prima data ca nu vroiai sa faci cu el e penibil straight face
cat de mult l-ai iubi nu merita ca oricum el sta cu tine doar pentru...
si cum a zis σяίgίηaℓ te-a facut sa iti ranesti orgoliu sa te rogi de el straight face

Si poate sa ajunga la inchisoare pentru ca tu esti minora dar daca tu zici ca ai vrut sa faci cu el poate scapa nu stiu exact thinking

| Pissy a răspuns:

Poate face inchisoare pentru ca esti minora.Si inteleg de ce nu te lasa mama ta sa fi cu el, totusi are 26 de ani.Eu zic sa nu te mai impaci cu el.E prea mare pentru tine, iar o relatie stabila nu o sa aveti niciodata.happy
Gaseste`ti unu de varsta ta sau cel putin cu 2 ani mai mare ca tine. happy

Bafta. :*

| AndaWest a răspuns:

Deci chiar nu te inteleg.prima oara te oferi sa faci sex cu el si pe urma te tragi inapoi, si-i zici ca trebuie sa mai astepte cateva saptamani.ca ce chestie? oricum ai zis tu cu gura ta ca i-o dai...deci acum ar putea sa se impace cu tine doar pentru asta.si nu te lasa pacalita ca la inceput nu a vrut, are 26de ani, e smecher.te-a facut sa te injosesti singura, sa te rogi de el cu o bucata de pi...
ahstraight face

| deniisa a răspuns:

Baiatul acesta vrea doar sa se culce cu tine dupa care probabil te va parasi, de astfel de ce acum dupa ce i-ai zis ca vrei sa iti incepi viata sexuala cu el devine foarte interesat de tine din nou. Gandeste-te bine ce vrei sa faci, sa nu ajungi sa regreti dupa aceea. Probabil ca mama ta nu vrea sa fii cu el din cauza ca este asa mare si aici are dreptate.

| Alanda18 a răspuns:

Missbee are completa dreptate. tu te`ai oferit pe tava. tu iti vei pierde virginitatea cu el si el probabil incearca sa profite de tine,dupa care va fugi si se va ascunde de tine pentru todeauna. te sfatuiesc sa-l uiti,oricum e prea mare pentru tine. stiu ca nu poti sa-l uiti, nici eu nu pot, dar al meu e mai mic decat mine si eu am 12. incearca,iti sp sigur ca va merita. exact cum spune missbee,tu ii oferi ceva ce alt baiat nu va mai putea obtine de la tine. si dupa asta,vei suferi mult, si vei regreta, crede`ma. asa ca gandeste`te bine.;-)
sper ca te-am putut ajutahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce frumos, ia gata ca te bat eu nu maicata waiting.
Cum naiba sa nu ii fie frica de maicata la cati ani are, mama ta avand experienta si maturitate si'ar da seama in doi timpi si trei miscari ca tipu te foloseste.
Hai, revenirea la realitatewinking.
Te vrea doar pentru sex, doar pentru sex.
In mintea lui e prea logic, eu la tara ea la oras, sa am doua nu e rauwinking, ma distrez mai bine, poate o conving pe proasta sa o faca si oral oh go on.
Hai gata, ca imi vine sa te bat sincer tongue.
Tu chiar nu ti'ai dat seama.
"Dar facem ceva cand ne vedem? ", sincer eu i'as fi zis ca il las fara penis.
Nu te iubeste, trezeste'te la realitate.
El vrea doar sex cu tine.
Daca te iubea statea si doi ani fara sex, cum sunt alte cupluri.
Uita'l, oricum e prea batran pentru tine.
Ce vrei sa ramai cu el? Sa faceti 10 copii si sa stati in casa din pamant si paie?

Lasa'l naiba, ducase de moswinking.
Asculta'ma pe mine, nu merita sa iti incepi viata sexuala cu unu ca asta.

Sti cand chiar te iubeste un baiat, cand nu are el initiativa sa faceti sex chiar daca e atras sexual de tine.