| Alexalb a întrebat:

Jucăm doar fotbal şi eu încerc să evit, deoarece mi-e frică să nu îşi bată băieţii joc de mine că nu ştiu să joc. Mā simt atras de băieţi de câţiva ani, cred că motivul e că acum ceva ani (aveam eu vreo 8 ani), verişorul meu mă tot pipăia, după care avansa, mă punea să fac chestii ciudate la început nu îmi plăcea, dar după ceva timp a început să îmi placă. Mă masturbez de 1-2 sau 3 ori pe săptămână uitându-mă la filme porno cu gay şi pe unele site-uri scrie că dacă vreau să scap din a fi gay trevuie să renunţ la masturbare şi pornografie, e adevărat? Adevărul e că îmi place de o fată, dar parcă mai mult mă excită băieţii, ce să fac să nu mă mai atragă băieţii? Vreau şi eu să fiu ca alţii, mai tupeist, să am mai mulţi prieteni să îmi fac o iubită, să mă simt la fel ca orice băiat de vârsta mea, dar nu pot. Vă rog spuneţi-mi ce să fac. Nişte soluţii pentru tot ce am scris.

Răspuns Câştigător
| Necunoscut112 a răspuns:

Văd din ce în ce mai des, pe acest site, astfel de relatări. Sunt chiar îngrijorată (deşi în principiu nu sunt homofoba) văzând ce amploare ia homosexualitatea şi în ţara noastră. Întotdeauna am fost de părere că te naşti cu orientarea sexuală, dar dacă e aşa, ceva nu e in regulă, având în vedete frecvenţa asa mare de apariţie a homosexualității. Peste tot e plin de băieţi şi bărbaţi efeminaţi, cu personalităţi dubioase. Evident că toată lumea de aici îţi va spune că e perfect normal ce simţi, însă eu încep să cred că ceva nu e in regulă cu generaţia nouă. Incearcă să nu te mai uiţi la filme porno cu gay, încearcă să îţi faci relaţii cu fete, pentru a te convinge dacă eşti într-adevăr gay sau eşti doar confuz. Spre binele tău ar fi să nu fii gay, ci să fie doar o etapă de rătăcire cauzată de abuzurile vărului tău. Dacă eşti gay, aşteaptă-te la o viaţă foarte, foarte grea.

| AlexSalling a răspuns (pentru Necunoscut112):

Cine te crezi sa-mi dai eronat cand spun doar adevarul?

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca se vezi filme xxx cu femei, dar sa iti faci si o iubita si vei uita de joaca cu baietii.

| HazelEyes77 a răspuns:

Poti renunta la masturbare si la vizionarea de materiale video xxx dar daca esti intr adevar gay asta n o a te ajute si n o sa schimbe cu nimic situatia. Poti incerca sa relationezi cu fete ca sa ti dai seama daca te atrag si acestea fizic /sexual nu numai baietii. Poate esti bisexual. Pe masura ce experimentezi poti sa ajungi la o concluzie sigura care exprima realitatea. Numai bine

| Jaja22 a răspuns:

Probabil esti bisexual, accepta-te asa cum esti, nu ai ce sa faci.Bafta!