| Alexalb a întrebat:

Salut, am 15 ani şi mă masturbez de 1, 2 sau 3 ori pe săptămână, nu pot să spun că sunt dependent, sunt gay şi vreau să scap de asta, iar pe unele site-uri scrie că dacă vreau să nu mai fiu gay trebuie să renunţ la masturbare şi la pornografie, e adevărat? Ce să fac să ju mai fiu gay deoarece mă simt foarte diferit faţă de alţii de vârsta mea, sunt timid şi îmi place mai mult să stau singur decât să stau cu prieteni pe care nu prea îi am. Vă rog daţi-mi nişte soluţii.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ai cum să-ți schimbi orientarea sexuală, din păcate.
Dacă te abții de la masturbare și privit filme xxx vei avea cel mult mai multe vise erotice. Dar tot homosexual vei rămâne. Doar că mult mai irascibil și mai excitat!

| MihaiNicu23 a răspuns:

A fi gay nu inseamna sa te uiti la filme porno sau sa te masturbezi. Trebuie sa o faci cu baieti daca esti gay.

| HazelEyes77 a răspuns:

La varsta asta iti experimentezi sexualitatea descoperi daca te atrag fizic fetele/ baietii sau, de ce nu, ambele genuri. Daca intr adevar descoperi ca esti gay atunci cand ai relatii cu baieti si ai incercat si cu fete si pur si simplu n ai simtit mare lucru atunci sigur renuntarea la vizionare de materiale porno si masturbare n o sa ti schimbe orientarea sexuala. De fapt n are treaba masturbarea cu orientarea ta. Eu zic sa nu te pripesti sa tragi concluzii cu privire la asta pana nu esti sigur de ceea ce simti. Si daca esti gay intr a devar nu i nici o rusine crede ma e ceva perfect normal. Important e sa te accepti si sa fii impacat cu tine insuti. Daca iti reprimi sentimentele si pornirile firesti n o sa fii niciodata fericit. Numai bine

| HadesSs a răspuns:

Ce nu inteleg e cum ajungeti voi la concluzia ca sunteti gay daca nu ati experimentat inca sexul cu o fatalaughing Te trezesti dimineata si spui gata sunt gay laughing

| Lawrrrr a răspuns (pentru HadesSs):

Gandeste-te ca nu poate face sex cu o fata :/ Nu este atras, nu este EXCITAT, nu are erectie, ce sex sa faca?

| darkcynical232 a răspuns:

Gay nu inseamna neaparat doar atractia spre barbati. Comunitatea LGBT foloseste termenul de gay pentru a fi mai usor intelesi. Sunt de acord cu faptul ca pana nu vei avea primele contacte sexuale, nu vei sti sigur unde te afli. Deocamdata sa spunem ca esti BI (bisexual).
Ceea ce ai citit despre a renunta la masturbare si pornografie e o mare idiotenie. Demonstrata! Cum? In america exista tabere de convertire a persoanelor gay, prin religie si abstinenta. Rezultatul e catastrofic. https://en.wikipedia.org/wiki/Conversion_therapy (foloseste google translate.)
Nu exista vreo metoda la ora actuala de a converti sexualitatea unei persoane. Daca e sa intalnesti o persoana care spune ca a fost "convertita", minte sau se afla intr-un anume grad de pericol.
Te sfatuiesc sa pastrezi o minte deschisa si sa nu iti fie teama sa experimentezi.

| Ldn1234 a răspuns:

Buna,am gasit solutia dupa mult efort..., am inteles ca disparitia anusului duce la slabirea contactului dintre plamani si piept ..atunci am legat o curea care trece peste piept deasupra diafragmei respiratorii dar nu f tare. Rezultatul este ca am castigat putere ca la inceput in respiratia pierduta.
Apoi am cumparat magneti neodim si am pus in fata inimii sub curea pentru ca creierul transmite informatii prin magnetita la inima. Apoi se poate baga un mic magnet in rect si unul intre buci. rezultatul este garantat daca mergeti si va spovediti la preot de toate relele!
Eu am scapat de toate alea ..ma pot jerfi pentru fete, ma pot controla.
Trebuie multi magneti la inima si totul inceteaza.Eu ii port de mult timp si dorm linistit si nu este nici o problema cu inima.