| krisstinka a întrebat:

Kum intelegeti voi prin "a fi liber intr-o relatie"?

Răspuns Câştigător
| euTímea a răspuns:

Libertatea intr-o relatie e o chestie ce putini o intelg. nu inseamna a nu`ti pasa de celalalt. ci pur si simplu sa-i respecti timpul liber.Nu te superi, daca iese cu baietii la o bere, cand esti pe ciclu si esti irascibila sau nu te superi daca iese cu vreo amica la o tigara cand tu nu vrei sa iesi.happy.[ exemplele mele sunt stupide, dar sunt chestii care trebuie luate in considerare intr-o relatie ] sper sa-ti fie de folos happy

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Adica sa nu il ti in lesa, sa poata merge singur unde vrea fara sa te anunte sau mai stiu eu ce permisiuni de parca ar fi sclav sau insurat, sa aiba parerile lui. Pe scurt sa aveti incredere unul in altul si sa nu va calacati pe picioare la fiecare pas!

| Razvan a răspuns:

Libertatea intr-o relatie inseamna ca partenerul sa iti acorde spatiul necesar si sa iti respecte opinilehappy

| bblock69 a răspuns:

A nu-l sufoca pe celalalt cu tot felul de chestii inutile!

| tantricday a răspuns:

Inseamna a a vea incredere ca el te iubeste asa cum esti, ca vrea sa fii fericita, ca are incredere in maturitatea ta si astfel poti sa exprimi ce simti ce doresti si poti impartasi cu el de la fantezii la dorintele si aspiratiile tale cele mai profunde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi liber intr-o relatie inseamna ca fiecare face ce ii place, face ce doreste in timpul sau liber, merge unde doreste se intalneste cu cineva doreste, nu da socoteala pentru nimic, nu imi plac relatiile astea, trebuie sa-ti pese de cineva si lui de tine, asa este normal.