| Anonima22042020 a întrebat:

Ce intelegeti printr-un angajament intr-o relatie?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O promisiune afirmată verbal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! E ca și cum îți iei angajamentul pentru a creste copilul altcuiva sau pentru un loc de muncă cu foarte multe responsabilități. Într-o relație esti din libertate nu din frica așa că nu ai nevoie de nici un angajament. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să nu-ți înșeli partenerul, să îl protejezi, să-i fi aproape la bine și la rău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Privare de libertate, frică de a nu pierde relația și beneficiile care vin odată cu ea, privești omul ca pe o afectare ci nu ca pe ceva uman în care lucurile vin din libertatea mea și a ta

| elaventurero a răspuns:

Pușcărie psihologica.

| elaventurero a răspuns:

Relațiile de orice fel, dar mai ales cele care implica sex sunt reale negoțuri : îți ofer păsărică in schimbul siguranței/finanțelor. Tot timpul se vor termina in ură întrucât sunt mârșave daca nu se clarifica de la început negoțul.

Iubirea incepe când conștiința e golită de conținut și este doar fata de ființa ta. Nu este iubirea opusă urii, ci iubirea care este in orice dar nu se poate vedea printr-o minte. Căci mintea oricâtă cunoaștere ar avea este limitata la propria ei experiența.

| Alice0110 a răspuns:

Intre-o relatie trebuie sa fie Dragoste nu Angajament, Ca nu ti-ai luat un animal.

| katrin20 a răspuns:

Cine vrea sa vorbim pe insta?
c.p._14