| oooooooo a întrebat:

La cat timp dupa intreruperea de sarcina ar trebui sa iti vina cm? se poate sa intarzie? cam cate zile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
După o întrerupere de sarcină, prima menstră apare de regulă la o lună de zile.
Sunt cazuri când menstra vine mai devreme, undeva la 20 -25 de zile sau mai târziu, după 30 - 35 de zile.
Dacă întreruperea de sarcină a decurs fără probleme, nu ai de ce să te îngrijorezi.
Dacă ai stări de rău, temperatură, senzați de vomă, dureri de cap, mergi la medicul ginecolog pentru ai aduce la cunoștință toată simtomatologia cu scopul instituiri unui eventual tratament.
Sănătate.
Pa, pa.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa vina intre 4 si 6 saptamani de la intrerupere. Daca nu vine in acest interval trebuie sa consulti din nou medicul ginecolog care ti-a facut interventia chirurcicala pentru ca s-ar putea sa fi ramas anumite reziduri. Mie personal mi-a venit la aproape 6 saptamani. Bafta