| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de ce imi intarzie menstruatia atat de mult.
In fiecare luna imi vine mai tarziu cu 3-4 zile dar luna aceasta ar fi trebui sa imi vina intre 7 si 10 dar inca nu mi-a aparut. La inceputul lunii am avut o scurgere maronie timp de 3 zile. Am fost la doctor dar mi-a zis ca era o mica raceala...E posibil sa fie o sarcina?
Din august si pana acum 2 zile nu am mai avut nici un contact sexual...Ma poate lamuri si pe mine cineva de ce imi intarzie atat? Pentru raceala nu am luat nici un tratament ( nu mi-a dat )...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Durata unui ciclu menstrual este in medie de 28 de zile. Ai avut in vedere acest lucru cand ai apreciat data la care trebuia sa ti declanseze menstruatia?
http://www.i-medic.ro/sanatate-feminina/menstruatia/calendar-menstrual

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU te ajută cu nimic dacă tot ŞTERGI întrebările anterioare şi repostezi aceeaşi întrebare!

Persoanele care răspund CONCRET la aceste întrebări sunt aceleaşi, restul răspund "pe lângă subiect".

Mai bine FACI cum te-am sfătuit într-un răspuns anterior : MERGI la control la medicul endocrinolog şi la cel ginecolog!

Toate cele bune.

| Angelaaa a răspuns (pentru bursuc001):

Am sters intrebarile anterioare dar nu am repostat aceiasi intrebarewinking
Nu sunt batuta in cap sa intreb acelasi lucru de 5 ori.
Toate cele bune

| Empathizer a răspuns:

Daca in septembrie, octombrie si noiembrie ti-a venit menstruatia la fel ca de obicei, nu e vorba de o sarcina ca urmare a contactelor sexuale din august. In acest caz, cel mai probabil sangerarea de la inceputul lunii decembrie a fost o menstruatie modificata din cauza acelei "raceli". E cazul sa schimbi ginecologul, ar fi trebuit sa primesti tratament de la cel la care ai fost.

| 2Names a răspuns:

Poate fi si sarcina.Dar ai avut si alte simptome? Daca nu ai avut nu stiu daca ar putea fi sarcina.

Poate sa nu vina luna asta.Sunt luni in care nu vine deloc.Si luna viitoare vine normal.Se poate intampla si sa nu vina, poate de la raceala aceea.

| Angelaaa a răspuns (pentru 2Names):

Nu am alte simptome si nici aceea linie mai maro pe burtica...

| 2Names a răspuns (pentru Angelaaa):

Pai atunci nu e sarcina categoric.Cum am mai spus, poate e de la raceala ce ai avut-o.Ar fi bine si daca ai incerca un tratament medicamentos de la ginecolog.

| secretcircle a răspuns:

Mie mi-a intarziat odata o luna si nu am avut contacte sexuale si m-am speriat rauu dar dupa mi-a venit big grin

| stocazzo a răspuns:

Gandeste-te la un nume pentru copil, ce zici de Angelo?

| Angelaaa a răspuns (pentru stocazzo):

In locul tau as tace, decat sa dau raspunsuri de genu