| anonim_4396 a întrebat:

La ce se așteaptă femeile de la bărbați într-o relație?

Răspuns Câştigător
| B3HappyN0Worry a răspuns:

Buna. Pai, o sa-ti zic eu ce asteptari am de la un barbat intr-o relatie:
-sa nu fie orgolios, cu orgoliul nu se ajunge nicaieri si problemele raman nerezolvate, preferand sa ignore decat sa discutam despre asta, afectand intr-un final relatia
-poate sa fie posesiv si gelos, e chiar dragut, dar cu o anumita masura, incat sa nu ne distruga relatia si sa apara certuri serioase pe tema asta.
-sa stie lua deciziile corecte, in toate privintele
-sa nu minta, minciuna are picioare scurte si mai ales cu o iubita ca mine nimic nu ar ramane ascuns laughing
-sa-mi ofere afectiunea necesara, sa nu fiu nevoita sa-i cer asta sau sa ajung sa nu ma simt iubita
-sa fie de acord sa rezolvam toate probleme aparute la momentul potrivit
-sa fie alaturi de mine si la bine, dar si la greu sa fie pregatit sa-mi asculte dramele si sa ma linisteasca
-sa-mi respecte spatiul personal si sa inteleaga daca am uneori nevoie sa fiu singura
-si in final, sa nu-si schimbe comportamentul fata de mine fara sa stiu ce se intampla cu el, sa vorbeasca cu mine despre orice i se intampla
Cred ca, cam de asta are nevoie o relatie ca sa mearga bine. happy Probabil o mai fii si altele, dar doar astea mi-au venit acum. big grin

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai la respect,iubire,afectiune,atentie aproape tot ce nu o sa mai aiba (unele) dupa ce au inceput relatia oficial laughing.
Din perspectiva mea orice femeie vrea ca barbatul ei sa fie unul calculat,destept,descurcaret, matur, cu capul pe umeri, cu perspective si mai ales care sa stie sa isi imparta prioritatile. Femilor nu le plac barbati nehotarati, impiedicati si care nu stiu ce vor de la viata asta e clar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeile vor un barbat puternic, dominant. Dominant nu neaparat in sensul BDSM, dar suficient cat sa stie cine este si unde vrea sa ajunga in viata. Femeile vor un barbat care are un scop in viata, sa le intretina. Da, banii joaca un rol foarte important in orice relatie. Cine nu recunoaste asta minte de ingheata apele.
Si Sa le respecte si care o sa le aduca cu picioare pe pamant atunci cand intrec masura. Femeile vor sa fie submisive dar asta nu inseamna ca vor sa fie total sub controlul unui barbat.
Vor genul de barbat pe care se pot baza si care se poate ocupa de orice problema care apare, genul de barbat care este extrem de increzator in propriile sale forte si care risca atunci cand este cazul.

| lusyniuu a răspuns:

Macar sa nu fie nesimțit fara bune maniere si sa nu iti fie scârba sa stai lângă el la masa. sa stie sa respecte. este bine venit niste umor si sa fie înțelegător. dacă este si putin romantic ar fi perfectsmug

sa nu fie alcoolic violent sau umm dependent de chestii cum ar fi jocuri de noroc sau droguri.
bineinteles un bărbat de genul merita o femeie pe masura.

| Violleta2022 a răspuns:

La dragoste, respect, fidelitate, vorba blanda, atentie, galanterie, complimente, samd.

| Elena9328 a răspuns:

Atenție în primul rând s.m.d

| RAY a răspuns:

Vad ca femeile vor alte femei, plin de lesby pe aici jesus

| OldSoul a răspuns:

Sa aibe parte de toate, desigur, de la barbati diferiti, si niciunul sa nu stie de existenta celuilalt.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Trebuie sa fii pentru ea:

1. prieten
2. societate placuta
3. iubit
4. frate
5. parinte
6. maestru
7. educator
8. bucatar
9. timplar
10. instalator
11. mecanic
12. electrician
13. stilist
14. sexolog
15. co-insarcinat
16. psiholog
17. psihiatru
18. terapeut
19. autodidact
20. organizator
21. tata bun
22. curat
23. simpatic
24. atletic
25. tandru
26. atent
27. galant
28. inteligent
29. glumet
30. creativ
31. puternic
32. intelegator
33. tolerant
34. precaut
35. ambitios
36. curajos
37. credincios
38. respectuos
39. pasional
40. competent

si nu uita :
41. sa-i faci des complimente
42. sa mergi cu placere la cumparaturi
43. sa nu exagerezi
44. sa fii bogat
45. sa fii rezistent la stres
46. sa nu te uiti dupa alte femei

si in acelasi timp :
47. sa nu fii gelos
48. sa-i dai libertate
49. sa ai o relatie buna cu familia ta, fara s-o neglijezi pe ea
50. sa o consolezi si sa-i ridici moralul in momentele dificile si, foarte important...
51. sa nu uiti aniversarile: a ei si ale celorlalti membri ai familiei, prieteni, aniversarea casniciei voastre si a tuturor prietenilor, aniversarea logodnei voastre si....toate datele posibile pe care ea le uita!

In concluzie: trebuie sa fii bou.

| MadCat a răspuns:

La stabilitate in primul rand,.

| fyndtnydt7u a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ți-aș da și ție fundă dacă aș putea

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru fyndtnydt7u):

Multumesc!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Consider ca SaDSSong are cerinte bune, dar si unele care nu au ce cauta intr-o relatie de cuplu. Ma voi referi la acestea.
1. Un om fara orgoliu este fara personalitate. Da, stiu ca multe femei doresc acest lucru pentru a-l face sa fie animalul ei de companie.
2. Nu, gelozia nu are ce cauta intr-un cuplu, indiferent cat de mica este, deoarece ea pe parcurs se amplifica. Dar chiar daca nu se amplifica duce la banuieli, certuri etc.
3. Nu suntem posesia partenerului. Suntem parte din relatie.
4. Cea mai tare mi se pare cea referitoare la luarea deciziilor. Ce inseamna a lua decizii corecte? Pentru mine este corect sa nu cumpar un lucru, in timp ce pentru partenera cumpararea acelui lucru este o decizie corecta.
5. Chiar si intr-un cuplu este necesar sa existe uneori unele mici minciuni. Dar ce-i mai rau in cuplu este ca unul dintre parteneri sa pretinda sa i se spuna tot ce face celalalt, pe cand el nu o face.
6. Iubirea sau afectiunea nu trebuie cersita. Daca nu ti le acorda, viata cuplului este doar de complezenta. E adevarat ca unele femei ar dori ca barbatul sa nu faca nimic altceva, decat sa se ocupe de ele.
7. Momentul potrivit este relativ, ca si deciziile: mie mi se pare potrivit sa merg la cumparaturi dupa ce ma odihnesc, partenerei i se pare potrivit sa merg inainte.
Desigur ca exemplele, dar si explicatiile sunt simpliste, dar nu am vrut sa scriu un roman sau o nuvela.

| CodrutElian1990 a răspuns:

@ SaDssOng: spuneam ca gelozia nu are ce cauta intr-o relatie. Uite ce spunea Boufflers: Celozia e sora iubirii la fel cum Lucifer e fratele ingerilor".