| Ivjivroiffjeorfjfkoervrio a întrebat:

La ce varsta ai aflat despre sex? Eu la 11, dar cunosc pe cineva care are 12-13 ani, e baiat si nu stie inca, dar nici nu pare sa il intereseze... E ceva normal sa nu te intereseze la varsta asta stiind ca aproape peste tot auzi de chestii de astea laughing?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Baietii incep sa se intereseze de sex pe la 14 ani. Nu e nimic anormal, la 12-13 ani nu prea ai acces la chestii din astea, daca ai o viata normala.

| Azre a răspuns:

Da e normal ca până la 15 ani să nu auzi de sex!

| Ivjivroiffjeorfjfkoervrio explică (pentru Azre):

Tu ai auzit de sex dupa 15 ani?

| Azre a răspuns (pentru Ivjivroiffjeorfjfkoervrio):

Până la 15 ani n-am vorbit de sex. Și da de la 15 ani a început să mă intereseze. Ce ți se pare absurd?

| Ivjivroiffjeorfjfkoervrio explică (pentru Azre):

Nu ma refeream neaparat sa vorbesti cu ceilalti despre asta, dar macar sa stii ce inseamna... Eu am 14 ani si aud de asta fara sa vreau si normal ca tot auzind am fost curioasa si am vrut sa aflu. Si mai ales ca peste tot aud ca multi stiu despre asta de cand erau mici (sub 10 ani). Poate cand erai tu copil nu auzeai la tot pasul si atunci normal ca nu te-a interesat. Eu, pana la 11 ani, nu stiam ce inseamna, stiam ceva dar nu imi era nimic clar si sincer nici nu ma interesa, dar cum tot auzeam in clasa si de la multi prieteni normal ca m-a interesat, doar nu era sa fiu singura din clasa care nu stie. Si acum am aflat ca pana si vara mea de 9 ani stie de la colegii de clasa si de la tv si ea mai si vorbeste despre asta si de asta mi se parea cam ciudat ca acel baiat de 12 sau 13 ani sa nu stie...

| Ivjivroiffjeorfjfkoervrio explică (pentru Azre):

Si nu ar trebui pe la 12 ani sa stii? Adica la filmele care au chestii de astea scrie peste 12 ani, adica cei peste 12 au voie sa se uite, deci se considera ca ei deja stiu...

| drogh a răspuns:

În ziua de azi, chestiile pornografice circulă repede. Încă din clasa a 2 a am auzit din vorbele unui băiat despre sex...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont de faptul ca cei sub 16 ani se gandesc la sex si nu ai nici macar d*** pentru a practica, eu zic sa iti vezi de desene si de masinute.

| Mariiuta a răspuns:

Eu de la 5 ani laughing serios stiu dar nu practic

| RazzRizz a răspuns:

E normal, de la varsta de 14-15 ani incepe sa-l intereseze pe un baiat de acest lucruwinking(acum depinde de la caz la caz)