| Rpxsna a întrebat:

Am și eu 2 chestii cu care as vrea sa fiu lamurita. 1) După o cearta mai aprinsa cu iubitul meu, el abia atunci in timpul cerții și-a făcut curaj sa îmi reproseze, după aproape 2 ani de relație, ca nu am fost virgina. Eu nu am făcut-o prima data cu el, la 17 ani jumătate și nu am avut pe nimeni in afara de el, nici măcar nu am stat cu alt baiat in pat pana la el. Nu avea nici un rost sa mint cu așa ceva, eu chiar ma simteam puțin jenata ca sunt virgina la vârsta aia și as fi vrut sa nu fi fost, mi-a fost și Rușine sa-i spun ca sunt. El spune ca nu a curs sânge și ca a intrat imediat in mine, și nici nu simțea nimic, ca o virgina ar trebui sa fie foarte strâmtă și sa intre greu. Întrebarea mea este : Are dreptate? Dacă da, ce este in neregula cu mine de a fost așa cum zice el? Si 2) : Vi se pare un lucru atât de grav încât sa îmi spună ca " îi provoc scârbă acum ca știe chestia asta ", faptul ca am plăcut mult un baiat care ii este prieten și NU i-am recunoscut niciodată, pana când a aflat de la o persoana cunoscuta ca am avut ceva Pt băiatul ăla? Nu am fost niciodată împreuna, nu ne -am atins, sărutat etc, niciodată, doar ne-am plăcut și pe la liceu mai vorbeam cu el, ma lua in brațe și cam atât, și el ma plăcea. Dar astea fiind înainte sa îl cunosc pe el. Nici măcar nu ne Cunoșteam din vedere, deci nu aveam nici o treaba. Singura "tangenta " pe care am avut-o cu băiatul ăla de când sunt cu el a fost ca m-a îmbrățișat el odată la liceu, doar vorbeam cu actualul meu iubit, nu eram încă împreuna și ieșisem doar o data. Este așa grav ce am făcut încât sa ma considere "c**va"?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e grav deloc, e exagerat și nesimțit. ai grijă cu genu ăsta că dacă îi permiți, o să facă mai rău. nu-i permite să-ți vorbească așa, pleci, nu mai vorbești cu el, orice, dacă lași să treacă dela tine așa o să continue să facă mereu, poate chiar mai rău.

| darrio2007 a răspuns:

Cum vine asta ca nu ai facut-o prima data cu el dar nu ai avut pe nimeni in afara de el?

| Rpxsna explică (pentru darrio2007):

Am greșit acolo, voiam s secții direct nu am avut pe nimeni in afara de el și am șters apoi am reformulat " am făcut-o prima data cu el" și am uitat sa șterg și acel " nu"

| Rpxsna explică (pentru Rpxsna):

Sa scriu *

| darrio2007 a răspuns (pentru Rpxsna):

Ok, nici o problema, se mai intampla.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are dreptate? Nu are. Există himen elastic. Atunci nu curge sănge.
Este așa grav ce am făcut încât sa ma considere?
Problema este cum consideră el, nu cum considerăm noi. Decât să îți reproșeze asta toată viața, mai bine îl trimiți la plimbare.

| Andreeush a răspuns:

După părerea mea nu merită să îți bați capul cu el. Mai bine ai încheia relația cu el.

| zurick a răspuns:

Ce idiot. Lasă-l să găsească o persoană care nu-l scârbește.
Cât despre tine, arată ca ai demnitate și nu stai cu toți idioții.

| Furnicuta000 a răspuns:

Fata draga, iubitul tau vine din 1850? Nici stra, strabunicul meu nu avea mentalitatea asa invechita laughing
Eu zic ca nu merita niciun scuipat un om care iti spune ca ii provoci scarba pentru ca nu te-a luat virgina, ceea ce pe majoritatea barbatilor nu ii intereseaza. Lasand la o parte faptul ca tu zici ca ai fost si el nu te crede. Cu un asa individ manipulator si lipsit de respect nu mai ai ce vorbi. De ce a mai ramas cu tine daca nu i-a convenit prima experienta cu tine? Imagineaza-ti ce o sa iti mai reproseze in viitor daca ramai cu el, nici nu vreau sa ma gandesc, cu o asa mentalitate...

| Floridori a răspuns:

Si chiar daca ai fi facut-o cu altcineva inaintea lui, nu inteleg care ar fi problema?!
Adica cand voi nu veti mai fi impreuna, de exemplu, nu iti vei mai putea face relatie cu altcineva pentru ca ai facut sex cu el inainte?
Scuza-ma ca iti zic, dar este foarte ingust la minte iubitul asta al tau.
Eu nu stiu ce fel de gandire si comportament are in rest, dar poate ar trebui sa fie mai deschis la minte. Poate ii aduci aminte si ca suntem in 2021 si ca virginitatea nu mai este un atu.Eu am inteles ca tu ai fost virgina, dar sa zicem ca el vrea un himen care sa sangereze si nu vrea sa inteleaga ca poate tu ai himen elastic sau nu a fost existent (exista si aceasta conditie), sau a fost deteriorat accidental in trecut si o tine pe a lui ca nu ai fost virgina, care ar fi problema? El a fost virgin? Daca nu, atunci ii poti spune ca si tie iti este scarba si sunteti chit.Si daca a fost, intreaba-l ca, daca dupa ce il vei lasa pe motiv ca are o gandire medievala, urmatoarea fata cu care va fi, nu va simti scarba pentru ca el a fost cu altcineva inainte? Sau va avea in continuare pretentia ca ea sa fie virgina?
Ii este scarba, foarte bine, ori mananca niste lamaie sa ii treaca, ori ramane cu greata sa isi caute o virgina care sa sangereze la primul contact cu el.Probabil va cauta mult si bine laughing
Poate ca tu nu ai intentia sa te desparti de el si atunci va trebui sa discuti cu el mai serios si sa ii explici cum stau lucrurile. Daca o tot tine pe a lui, nu merita sa continui cu el.
Dar este doar o parere din afara, fara a cunoaste persoana respectiva si nici relatia, asa ca tu stii mai bine...

| UnDiavol a răspuns:

Ai un suflet curată crede-ma Chiar ai Oamnei care le pasa de virginitate și câți copii ai și ce defecte ai sincer îți spun din toată inima și tot sufletul meu îți spun nu sunt oameni sunt Animale nu știi ce este sa iubește cu Adevărată chiar nu știu acei Animale nu pune la suflet nici la inima ce Conteza cu Adevărată este sate iubească cu Adevărată din toată inima și tot sufletul asta Conteza cu Adevărată nimic altceva

cine pune preț pe virginitate și alte prosti nu știu ce înseamnă sa iubește cu Adevărată le pasa doar de sex atâta nimic altceva iar Animale astea nu sunt oameni nu vor fi vreodată oameni

Ce Conteza cu Adevărată este sufletul și inima atâta nimic altceva in veci

Tu Nu ai greșit cu nimic
Tu Nu ai nicio vina
Tu Nu meriți una ca asta

| xXVranceaXx a răspuns:

... ce poveste lungă. Ești sigură pe tine de ceea ce poți face în vitorul apropiat?
Îți recomand să te lași de băiatul acela, se întâmplă să fie așa gelos, dar întrece măsura. Nu am văzut să spui dacă asta se petrece de mai mult timp, poți să-i dai o a doua "șansă".
Ca o chestie: el nu te va lăsa din acuzații, e probabil să îți spună de mai multe ori să-i recunoști adevărul că X, că Y, etc. (fiindcă poate găsi motive multe, dar nu pot fi întărite, el nu îți știe tot trecutul tău)
Mă mir de cum nu au ajuns certurile astea la părinți, e foarte bine, țineți între voi doi, e normal să povestești probleme pe TPU
Dacă te abuzează sau o să facă scandal în public, îl poți reclama la poliție. O simplă hârtie îi poate provoca dosar penal
Mult spor în continuare. Accept orice răspuns dacă vrei să-mi explici ceva.

| Rpxsna explică:

Am făcut-o prima data cu el ** fără nu