| sanmarco a întrebat:

La ce varsta credeti ca e normal sa inceapa viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Giorgix a răspuns:

Viata sexuala incepe in general de la adoloscenta, de la 14 ani, dar nu are o data anume, viata sexuala ti-o incepi atunci cand esti pregatit si simti ca vrei sa faci acest pas cu persoana iubita.

18 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

In mod normal, cand esti pregatit, dar preferabil este la o varsta mai mare de 14, ca observ ca foarte multi incep la o varsta foarte frageda. Eu unu prefer 17-18 ani, cand corpul este dezvoltat maxim, cand personalitatea noastra a ajuns la maturitate si cand putem sa ne asumam singuri responsabilitatile. De la varsta aia nu mai raspund parintii de tampeniile noastre, ci noi! Trebuie sa fim cu capul pe umeri si sa nu cautam activitatea sexuala, ci dragostea adevarata, caci mai bine iubit sufleteste si fizic, decat doar iubit fizic.

| Analytical a răspuns:

Draga mea, la o varsta considerata matura, atat fizic cat si psihic! cand esti pregatita/dispusa si pentru un eventual bebe! nu uita, sexul implica si responsabilitati nu doar placere! oricum, alegerea ta, dar cel mai indicat ar fi dupa nunta. de ce? nu regreti. Macar a fost sotul tau si nu te trezesti ca striga dupa tine cur*ă la prima ta greseala. Orice, dar asta nu ti-o va putea reprosa!winking

| Analytical a răspuns (pentru Analytical):

Upsss straight face esti baiat! big grin scuze, credeam ca esti fata (de obicei ele pun astfel de intrebari) in acest caz, nu ma pricep sa dau sfaturi la baieti! laughing desi, ultima parte o poti lua in serios si tu, ca nu-ti strica!winking

| Jigsaw a răspuns:

De la 16 incolo aş zice.

| IMC90 a răspuns:

Pai, dpdv medical, e sigur de la 17, 5 ani. Dar o persoana inteligenta, banuiesc ca are lucruri mai bune de facut la varsta aia.

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Eu zic să nu te gândeşti la aşa ceva dacă ai vârsta sub 18 ani.
În orice caz, peste 18 ani este cel mai favorabil şi cel mai sigur. Atunci eşti matur/ă... happy big grin

| kobra12 a răspuns:

Frate dar vad k romanii numai la asta se gandesc nu e de mirare k tara e in criza

| Analytical a răspuns (pentru kobra12):

laughing kinda true! oare la asta se gandea si Base` cand ne-o adus in "Criza asta de nedescris"? dupa capu` lui?! laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru kobra12):

emyl12, tu de unde esti muschila?

| BloodyBlade a răspuns (pentru kobra12):

Peste 18 zic eu si cred ca ai foarte mare dreptate

| kobra12 a răspuns (pentru anonim_4396):

E treaba ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pina la varsta de 17-18 ani organele sexuale nu sunt suficient dezvoltate pentru sex (pentru fete )
pentru baieti eu zic 16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci când fata vrea să facă sex cu tine. Cel mai rău e să refuzi când o fată vrea sex.

| SuntRomânDeTreabă a răspuns:

De la 18n te asigur

| mariuseu12 a răspuns:

Acum depinde si de tine...cand te simti pregatit sa faci pasul asta... happy

| CharlieHarper a răspuns:

Eu zic că de la 17-18 ani e ok.

| Zacram a răspuns:

La cat vrei tu. cand simti ca e nevoiewinking

| denisadenisa23 a răspuns:

Deci intrebarea asta e pusa in prostie aici da trebuie sa te dezvirginezi la 17 ani 4 luni si 23 de zile la ora 23:20 dar ai grija ca daca nu urmezi totul la secunda asa ramai nu te mai dezvirginezi dupasad