| GurmandulSexual a întrebat:

La ce varsta e normal sa faci sex? Sunt nerabdator!

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

13 ani daca vrei sa fii cu un pas inainte.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 17-18 ani, acnd esti destul de matur si apt sa-ti iei responsabilitatea faptelor tale.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa 16, cand te simti pregatit, si suficient de informat.

| Emilian65 a răspuns:

Cand te simti pregatit si ai cu cine.

| Andreeush a răspuns:

Atunci când ești pregătit din punct de vedere fizic și psihic.

| SG1995 a răspuns:

Dacă ai minim 15 şi cu cine, go ahead.

| Plato a răspuns:

Dupa 18*, cand esti matur si ai o relatie foarte serioasa.

| FaraNumePls a răspuns:

Am amici care au inceput de pe la 15 ani. Eu zic ca dupa 16 ani e totul ok

| Bernardus a răspuns:

Dupa 15 ani (varsta legala) oricand te simti pregatit, este consensual, si nu e diferenta mai mare de un an intre tine si persoana cu care faci sex

| SalutCeFaceti a răspuns:

E legal dea 15 ani cu consimtamantul parintilor ambilor participanti. Nu e problema, nu trebuie sa stie nimeni si probabil, daca esti baiat, parintii tai sigur nu o sa ii dea in judecata pe ai fetei, dar ai fetei probabil da, pe ai tai, daca afla si nu sunt de acord. Oricum, nimeni nu trebuie sa afle. Eu zic, sexual vorbind, ca ai putea sa o faci de la 14 ani desi, daca nu te simti inca pregatiti, asteapta pana la 15-16 ani si daca nu esti nici atunci, asteapta sa fii major. Trebuie sa ai invedere cat de mult iti poti satisface partenera, poate aparea o sarcina daca ea e destul de dezvoltata daca nu iti iei toate masurile de precautie si daca parintii ei afla o poti pati. Sper ca te-am ajutat!

| melodrama a răspuns:

19-20 si fix dupa ce ai o relatie stabila

| Jeonghyeo a răspuns:

Nu conteaza atat varsta cat persoana, straduieste-te sa faci prima oara cu o persoana speciala cu care ai o relatie serioasa.

Răspuns utilizator avertizat