| pisiku36 a întrebat:

De la ce varsta este normal sa faci sex?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand esti tu pregatit/a. Parerea mea 15 ani in sus. Iti dai seama ca din moment ce exista anturaje, facebook... clar iti gasesti in ziua de astazi nu mai conteaza atat de tare. Pe mine ma doare faptul ca noi fetele suntem mai mature unele fizic dar nu si psihic... daca stii cum zic. happy

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La baietii la 25 la femeii 20

| corbulalbrosu a răspuns:

NU EXISTA O ANUMITA VARSTA. Fiecare persoana este in felul lui un unicat ceea ce ii confera o dezvoltate proprie de natura fizica, psihica sau mentala. Deci si sexul care a devenit mai nou ""o activitate umana"" depinde in cea mai mare masura de aceasta dezvoltare. Sa cresti mare.

| Emilian65 a răspuns:

Atunci cand organismul tau este dezvoltat complet pentru a face sex.

| Felys a răspuns:

Atunci cand organismul este complet dezvoltat, dupa majorat

| pufulescu a răspuns:

Aici pe TPU sexul e normal dupa 30 de ani! In realitate atunci cand te simti pregatit / a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

+18

| Nustiucinece a răspuns (pentru anonim_4396):

18 ani e varsta majoratului, nu cred ca are vreo legatura cu sex-ul. Sa nu te supi amu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nustiucinece):

Am zis de la 18 în sus.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Varsta la care esti pregatit atat fizic cat si psihic. Dupa parerea mea, totusi ar fi bine dupa 17 jumate, 18 pentru ca atunci este dezvoltat si organismul.

| Nustiucinece a răspuns:

Nu exista o varsta prestabilita care sa desemneze momentul in care este in regula sa incepi sa intretii relatii sexuale, insa este esential sa faci acest pas cu persoana potrivita, pentru ca iti vei aminti toata viata de prima data. Cel putin asa scrie pe un site de rahat happy Dupa unele studii se zice ca dupa 16 ani corpul este pregatit, dar eu consider ca sunt doar prostii.

| toleagiulia a răspuns:

Cu cat mai tarziu, cu atat mai bine happy

| iepurascufundita a răspuns:

Recomandat dupa 18 ani deaorece atunci este organismul tau complet pregatit, dar poti sa faci acest lucru cand te simti pregatit/a fizic si psihic

| banell a răspuns:

Nu stiu cati ani ai dar presupun k esti minora sfatul meu ar fi sa mai astepti dupa 18 ani. Nu te grabi ai tot timpul!

| Senesis a răspuns:

La varsta la care te simti pregatit. Totusi ar fi indicat MACAR peste 14 ani. Astfel poti constientiza cat de cat ceea ce faci.