| AnaAle13 a întrebat:

La ce vârstă este normal să ai primul contatct sexual anal, oral, vaginal?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu realizezi ce intrebi?
E a treia oara ca pui intrebarea asta, ai senzatia ca exista vreo norma care sa-ti spuna, da, poti face sex anal la x ani, sau sex oral la y ani?
Primul contact sexual, ca si inceperea vietii sexuale e bine sa fie dupa 17 ani si jumatate, nu mai devreme.
In rest, pentru contactele tale sexuale anale si orale, decizi singura.
Tu, constiinta ta si respectul pe care il ai pentru persoana ta.
Acum, stii.

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Este normal atunci cand esti suficient de pregatita pentru asta. Cand pui astfel de intrebari, este evident ca nu esti pregatita inca.

| darrio2007 a răspuns:

La maturitate. Ceea ce nu prea reiese de la tine.Mai ai de invatat.Lasa aceste ganduri.

| Emilian65 a răspuns:

Cand esti pregatita pentru asta si cand consideri ca prietenul te iubeste cu adevarat

| anonimg a răspuns:

Doar ultimul; si numai daca esti casatorit.

| PedoBarbie a răspuns:

La 18 ani.

| andrei1237 a răspuns:

Nu conteaza la ce varsta incepi.Trebuie sa fii pregatita emotional si psihic pentru asa ceva.

| bogdan72 a răspuns:

Cand vrei. Chiar daca se nimereste "prea devreme", o sa ai ceva de invatat din asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Rayzzor a răspuns:

8-9 ani

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

În România se practică astfel:
De la 13 ani pentru oral
De la 15 pentru vaginal
De la 70 pentru anal.
Ai grijă, sunt nişte praguri stricte.

| PieiSatana a răspuns:

Viata e scurta, distreaza-te, nu mai asteptalaughing

| Iheartyou18 a răspuns:

La varsta la care iti doresti TU.