| anonima4all a întrebat:

Explicati-mi si mie ce inseamna sex oral, anal si vaginal! e normal sa se faca asta intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sex oral = contactul dintre organele genitale ale unui partener si gura celuilalt. Poate fi felatie cand organele genitale sunt ale barbatului sau cunilingus cand organele genitale sunt ale femeii.
Sex anal = contactul sexual in care penisul barbatului penetreaza orificiul anal al partenerei/partenerului.
Sex vaginal = contactul sexual in care penisul penetreaza orificiul vaginal al partenerei.
Nu exista in lume doua relatii la fel, asa ac uneori ceea ce este normal intr-o relatie este anormal in alta si nimeni nu are voie sa judece pe nimeni. Ai sa gasesti desigur multi puritani si cam tot atatia libertini care nu accepta ca nu au dreptul sa-i judece pe altii si sa le comenteze preferintele. Parerea mea sincera este ca tot ce se intampla in pat intre doi parteneri adulti care consimt si este menit a le aduce placere este normal si permis.

13 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Sexul normal e ok... adica cel vaginal, celalalt oral si anal e pentru femeile usoare... laughing Si sa iti explic, sexul oral se executa oral(mie si rusine sa iti explic. cred ca iti dai seama... sexul anal. cum zicea MoniCA COlumbeanu...-"in fundulet" laughing ). No. E normal sa faca ce vrea toata lumea...

PS. Sa vezi cum o sa sara astea care fac sex oral pe mine acum laughing Adevarul supara...

O seara buna!

Daniel.

| Kuceritoru_Dandy_1992 a răspuns (pentru MisterKat):

Dar lor le place pl in gura sau ce ***?

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Mai bine cauta pe google si afli ce inseamna

| Irina a răspuns:

E normal ceea ce nu te stanjeneste/incomodeaza sa faci. fiecare cu parerea si placerile lui.

| putzulica a răspuns:

Poi vaginal este acela in gaura principala... cel oral la gura. iar anal la fundulet! nustu daca e normal ca nu am practicat. cel oral cred ca mai putin.

| Kuceritoru_Dandy_1992 a răspuns (pentru putzulica):

Si nu vrei sa mi.o sugi si mie si sa ti.o bag in fundulet laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| barsan1986aditza a răspuns:

Normalitatea o stabilesti tu!

| DarkBlood32 a răspuns:

Oral= cu gura
anal= in anus
vaginal=in vagin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare face ce vrea, ca nu eu ajung la tratament de pe urma herpesului bucal in urma sexului oral dupa anal, intr-o relatie este normal ceea ce si-a propus fiecare si celalt accepta, uneori in necunostinta de cauza, am o prietena care are herpes la gura de la un sex oral cu cineva contaminat, de 10 ani, nu exista tratament eficace, asa ca inainte de a baga ceva in gura sau in alte parti, cautati si voi pe net, ca acolo le-au scris medicii pentru voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oral in gura vaginal in vagin si si anal in anus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am sa-ti spun pe sleau
oral cand tio baga in gura
anal cand tio baga in fund
vaginal cand tio baga in pasarica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ub oeunyk rand puneti tu o intrebare esti intra juns de mare sa ////"laughinglaughinglaughing)laughing) afli asta iti zic eu ca nu,,,crying(((( si cine iti explica cred ca are mintea cat un ou laughing...crede-ma o sa aflii pe parcurs.:* astfel de intrebari nu isi au rostul acum serios.:X nu vreau sa te criitic dar mnoo.gandestete:*:* pupici :X