| monicaaa17 a întrebat:

La ce vârsta credeti ca ati fi suficient de maturi cât sa va întemeiați o familie? Sa aveti copii si sa va casatoriti?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

20 - 22 atunci sa fie cel mic printre noi 2 si sa avem unde locui. Nu tin cont de casatorie imi convenea sa stau asa pentru ca un contract semnat nu ajuta cu nimic. Doar botezul l-as face, numai ca pentru mine e tarziu am depasit acea varsta si m-am schimbat ca om imi place linistea, sa conduc masina si sa calatoresc mult sau cu trenul, nu suport galagia nici petrecerile cu zgomot unde ramai fara timpane, doar sa ies asa la un gratar sau afara la restaurant film mall activitati similare. Bicicleta sala si vizitat locuri prin Romania. Multe nu vor asta le arde de prostii si nu stau sa caut pe scufita rosie care vrea un om ca mine.

| Celcestietot a răspuns:

Eu eram inca de mic, deci...

| Andreeush a răspuns:

După vârsta de 25 de ani.

| StrongHeart a răspuns:

Eu cred in numarul 33.Nu e vorba de masoni sau cat a trait Iisus, ci pur si simplu mi se pare varsta ideala pentru un barbat cel putin, iar pentru o femeie 25-30.
La 25 de ani esti matur fizic si psihic, creierul se dezvolta pana la 25 de ani.In timpul asta inveti multe si de aici poti sa iti asumi o asemenea responsabilitate. Exista si exceptii de la regula dar eu cred ca e sanatos de la 25 in sus si nu mai tarziu de 40.

| Endoryus a răspuns:

Normal e sa intemeiezi in ziua de azi o familie la 30+. Ai bani pana atunci, maturitate, ceva ani de relatie. Ce sa faci pana in 30? Nu vezi cate relatii toxice sunt in ziua de azi? Cate divorturi? Cati copii care cresc fara un parinte? De ce toate astea? Oamenii sunt prosti si imaturi. Asa ca da, sunt de parere ca dupa 30 de ani trebuie sa faci o familie dar nici aia nu asigura calitatea vietii.