| anonim_4396 a întrebat:

La gradinita am cunoscut un baiat, de care imi placea.Acum sunt clasa a 7-ea. Intr-o zi veneam de la scoala si o prietena de-a mea mergea spre casa impreuna cu el si alti 2 vechi colegi de gradinita.Pe el il cheama Dragos.Prietena mea s-a oprit sa ma astepte si pe mine deoarece eu eram in urma lor. Ceilalti au luat-o inainte.Cand m-am ntalnit cu prietena mea mi-a scpus ca acel baiat de care mie imi placea la gradinita i-a cerut numarul meu de telefon.Am ajuns acasa si am sunat-o pe prietena mea si am rugat-o sa imi dea numarul lui.Asta s-a intamplat joi.Vineri la scoala (pe la 9 cand si el era la scoala)
i-am trimis un mesaj in care i-am spus asa:"Buna! Am auzit ca vroiai numarul meu de telefon asa ca i l-am cerut eu andreei pe al tau". Seara ma uitam la Tv cand deodata am primit un mesaj.Era el si in mesaj mi-a raspuns la mesajul pe care i l-am trimis eusi spunea asa:"BV". Eu nu mi-am dat seama imediat la ce se referea. M-a sunat si am vorbit putin dupa aceea am inceput sa vorbim prin mesaje.La un momendat el mi-a spus ca nu mai are mesaje si ca nu poate sa mai vorbeasca.In fine ...asta se intampla pe la 8. A trecut timpul, iar eu vroiam sa ma culc era 22:30, cand spre surprinderea mea am primit un mesaj de la el in care imi spunea ca acum are mesaje si capoate sa vorbeasca.Am vorbit ce am vorbit, el vorbea frumos eu i-am spus ca sunt racita si el imi tot spunea "saraca de tine". La un momentdat mi-a spus ca nu mai are mesaje, iareu i-am trimis un mesaj si i-am spus noapte buna.Eu am adormit foarte repede, dar dimineata cand m-am trezit aveam 2 mesaje primite de pe alt numar in care mi-a spus ca tot el e dar de pe alt telefon si mi-a spus noapte buna. Dupa amiaza i-am dat un mesaj in care i-am dat adresa mea de mess.Am intrat i-am dat acc si am vobit mult.Am mai vorbit si duminica ...Credeti ca-i place de mine? Eu nu stiu ce sa cred.Sunt confuza si indragostitalove strucklove strucklove struck

5 răspunsuri:
| Amidepsi a răspuns:

E oare soarele cald? Sigur ca da!winkingDoar ca la varsta asta dragostea e putin...instabila,cel putin din partea lor.Dar ce e evident ramane evident.Go for it! Bafta!

| TheXFactor a răspuns:

Mai sunt 50 % sanse sa te placa si 50% sanse sa nu te placa si este interesat de o prietena de a ta. Intreaba-l pe mess! si dupa ce stii ca te place, intreaba-l daca vrea sa aiba o relatie cu tine. 'fundita?

| Andreeasweet a răspuns:

Priblema este ca mie imi este rusine sa il intreb si poate dupa aceea nu vrea sa mai fim nici prieteni, sau daca face ca mai toti baietii si nu recunoaste? Sunt confuza

| Andreeasweet a răspuns:

Acum are Dnd la status sa il deranjez?

| manuartist a răspuns:

Este si el la fel numai ca el este mai indragostit decat tine mi s-a intamplat si mi la fel am vb cu o fata aproape toata noaptea
si tot ii ziceam ca vreau sa o intalesc asa ca fa tu primul pas
happy