| roz1990 a întrebat:

Am 20 de ani si am facut sex neprotejat in urma cu 2 luni pana acum mi-a venit ciclul normal dar acum a intarziat 10 zile.Am de ce sa-mi fac griji?

8 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

DA,ai de ce sa iti faci griji eu zic sa faci un test de sarcina cat mai iutehappy

| anca13 a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina si nu te culca pe o ureche.Prietena mea a patit-o si i-a tot venit ciclul in fiecare luna si cand a fost la un control, ea era insarcinata in 4 luni, practit i-a venit peste sarcina menstruatia timp de 4 luni.Acum are un bebe frumoss :X
Fa un test si du-te si la un controlwinking, multa grija data viitoare

| SteauaNordului a răspuns:

Lol
esti la fel ca fetitele alea mici, vb lui euionut. ma bucur nespus ca va aruncati cu capul inainte in niste chestii de care nu aveti habar. fa-ti un test de sarcina. si daca zici ca a ej pe tine cum crezi ca se poate produce fecundatia? trece prin tesut si ajunge in uter? habar nu aveti pe ce lume traiti! mi-e rusine de voi!

| Șușșș a răspuns:

Din cate am citit, pe perioada sarcinii mai vin scurgeri de sange asemanatoare ciclului ( nu in toate cazurile), iar unele femei nu pot face diferenta intre ele.
Cel mai sigur este sa faci un test de sarcina
Bafta happy

| euionutz a răspuns:

Esti la fel de naiva ca fetitele de 14 ani care intreaba acelsai lucru

| Adelinutza_2810 a răspuns:

Probabil deoarece la unele persoane chiar daca raman insarcinate ciclul poate aparea, sfatul meu este sa te duci la o farmacie si sa cumperi un test de sarcina, ca sa scapi de dubi, + daca te duci de pe acum ai timp sa faci avort (daca vrei), sper ca te-am ajutatwinking

| roz1990 explică:

Ma scuzati am uitat sa precizes ca el a ejaculat pe mine

| roz1990 explică:

Am uitat sa spun ca el a ejaculat pe mine!