| Houselaurie a întrebat:

La primul contact sexual, este adevarat ca voi ejacula mai repede din cauza excitarii mai rapide? in medie, cat ar trebui sa dureze o partida, pana sa ejaculezi? sau mai bine zis, pana sa iti faci partenerul sa se excite, ori sa aiba orgasm?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este neaparat nevoie sa ejaculezi mai repede. Unii barbati se confrunta la inceput cu o intarziere a ejacularii, altii cu o ejaculare precoce, altii nu au nici o problema.
Nu exista o durata standard a unei partide satisfacatoare. Depinde de moment si de parteneri. Poate dura doua minunte sau doua ore, nu e nici o regula. Se considera ca o partida medie dureaza in jur de 20-30 de minute (penetrarea). Dar nu este obligatoriu. Depinde de moment, de parteneri, de starea in care se gasesc, de nevoile fiecaruia.

3 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Nu, nu este adevărat. Nu e ca şi cum te masturbezi, când te masturbezi, ejaculezi în maxim 2 minute, când faci sex e altceva.
Cum a spus şi user-ul de mai jos, depinde de partener/ă.
Pa, pa

| Puppetzz a răspuns:

Salut!
Depinde de partener happy
pentru tine pot fi de ajuns si cateva secunde... pentru ea in jur de 5 min...

| scrilex a răspuns:

Pei poate sa dureze de la 0 la mult...depinde de persoana dar la majoritatea dureaza destul de putin