| SnYcK3rS a întrebat:

La scoala este o fata in clasa cu mine pe care o plac. dar nu stiu daca ma place.
Eu vb cu ea pe la scoala dar nu foarte mult pentru ca ea sta cu alte fete cu alti baieti, iar pe mess nu vb foarte mult cu ea.As vrea sa intru in vba cu ea dar nu stiu ce sa ii zic.Nu sunt timid.Sunt un tip rebel si mai agitat dar in fata ei ma simt diferit. Ea nu are iubit.In ore ma priveste insistent.
As evita'o definitiv ca sa o uit.
Voi ce ati face in locul meu?big grin
Daca ma dau la alte fete face o fata asa ciudata big grin
dau funda :X

6 răspunsuri:
| Rares20funde a răspuns:

Pai daca e in clasa cu tine, e foarte bine.Intreab-o de un exercitiu la mate. Apoi incepeti o discutie.In discutie nu uita sa zambesti si sa o faci sa rada. Daca te place reactioneaza ea cumva.

| Heliodor a răspuns:

Frate sfatul meu este sa o intrebi... treci peste tremuratu picioarelor ca doar esti barbat nu?
nu-ti fie frica de refuz, si tea refuzat, si ce? asa este in viata, cel putin nu mai ai un stres pe cap
multa bafta

| alicool a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca tine doar ca la mine era vorba de un baiat dar el nu era cu mine in clasa, iar intr-o zi m-am dus in fata lui si i-am zis apoi l-am intrebat daca ma place dar ma rog la tine sper sa fie un da deci du-te in fata ei si spune nu trebuie ca langa ea sa te simti altfel sunt fata crede-ma stiu cum gandeste orice alta fata

| Onurinho a răspuns:

Acum moda e sa iti faci lipeala pe mess e cel mai usor dar ca sa iti dai seama joci adevar sau provocare jucati 3 colegi tu ea si inca un prieten de al tau ii dai 10 lei prietenului tau ca sa-i puna o intrebare tipei ceva gen : cat la suta ti la...cum te cheama? in fine nu conteaza:d eu asa fac de obicei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca si eu as fi liber nu nu as evita-o daca imi place atat de mult. Discutie se poate face din orice. Vorbeste cu prietenii ei si afla ce ii place cautand un punct comun intre voi.Asta iti va da subiecte de vorba. Sfatul meu e sa afli mai multe despre ea de la prieteni sau de la ea. Apoi invit-o la un suc undeva, frumos ar fi la patinoar ca e de sezon.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te place si nu vrea sa vezi varbeste cu alti prieteni despre o fata casa o faci geloasa si apoi totul vine de la sine. Daca nu reactioneaza deloc inseamna ca nu te place si vrea sa faca pe cineva gelos