| Mahna a întrebat:

La un ciclu menstrual regulat de 28 de zile, sunt șanse ca o fată să rămână însărcinată în ziua a 7a?
*Fără ejaculare de spermă în vagin, doar lichid pre-ejaculator*

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este NU in proportie de peste 95-97%. Perioada celor 3-4-zile in care exista posibilitatea certa si reala de a se putea naste o sarcina sunt zilele a 11, 12, 13 si 14 numarate incepand cu prima zi de menstruatie si NUMAI in cazul in care IN VAGIN ajunge SPERMA si nu acel lichid preejaculator inofensiv. Multa sanatate!

| Mahna explică (pentru corbulalbrosu):

Atunci pot răsufla ușurat.
Sincer, lichidul pre ejaculator nici nu a ajuns în vagin prin contact direct. Se poate doar să fi avut ceva urme pe degetele cu care am atins vulva și intrarea în vagin. nu a fost spermă, nu ejaculasem. Deci acel lichid e inofensiv, mulțumesc big grin

4 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Lichidul preejeculator contine 0 spermatozoizi.Desi ai ales medoda"feritul", iti garantez ca nu vei ramane insarcinata, doar daca acesta ejaculeaza chiar si cea mai putina cantitate.Acela mai are si rol de lubrifiere.Meriti"a doua sansa"

| Mahna explică (pentru FoxyM):

Mulțumesc pentru răspuns!

| FoxyM a răspuns (pentru Mahna):

Cu mare placere!