| pussycat_6523 a întrebat:

La vara implinesc 21 de ani si nu am prieten de 4 ani.Doar aventuri sau relatii de o luna sau 2.ma simt foarte singura. oriunde ma duc multi baieti sunt in jurul meu, sunt si inalta ma imbrac bine, sa nu ma considerati increzuta, dar multa lume imi spume ca intimidez barbatii.de ce nu am pe nimeni daca multa lume ma considera draguta?sadmajoritatea baietiilor ma vor pentru sex si imi spun ca eu sigur nu as fi fidela.asta nu e adevarat... voi ce credeti, mai ales baietii?crying

8 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

La 21 de ani, trebuie sa-ti cauti prietenii in alte locuri decat la 16, 17 ani. Esti o "femeie" in sensul bun al cuvantului, si poti fi o partida in vederea casatoriei. Dar, in Romania, barbatii se casatoresc mai tarziu, deci ar trebui sa te orientezi la cei trecuti de 23 de ani.care oricum sunt mai seriosi.

| wildthing a răspuns:

E posibil sa nu te invarti in cercurile care trebuie. E posibil ca tintesti prea sus. E posibil sa transmiti semnalele gresite. Nu stiu... e foarte greu de tras o concluzie despre o persoana pe care nu o cunosti personal.
Ceea ce stiu insa, este faptul ca dragostea nu se cauta ci se gaseste. Eu inteleg ca te simti singura, dar inceteaza odata cu disperarea asta. Ce spun ei despre tine? Ca esti intimidanta, aroganta? Foarte bine! Eu zic sa devii si mai aroganta, si mai inabordabila, fara acele aventuri si relatii surogat. In acelasi timp, tu trebuie sa stralucesti, sa radiezi. Iti spun eu, la un moment dat va aparea si Fat Frumos al tau, trebuie doar sa tii ochii deschisi si sa il recunosti.

| Lovely a răspuns:

Te inteleg perfect, oarecum sunt ai eu in situatia ta.
incearca sa iti aduci aminte care a fost motivul despartirilor in relatiile tale de 1-2 luni. incearca sa nu mai repeti aceleasi greseli si poate vei avea succes. poate ai avut si tu putina vina.
in legatura cu fidelitatea. cine a zis fraza aia fara a te cunoaste e un prost, scuze ca ziclaughing. Cum poti eticheta pe cineva fara sa-l cunosti? mi se pare stupid.

uite o prietena de-a mea s-a casatori acum la 38 de anilaughing. tu esti inca tanara! ai tot timpultongue

| Leon a răspuns:

Hhhmmm, dar de unde atatea fete singure pe situl asta, incepe sa imi placa. Imi place cand vad o fata care tine la identitatea ei, nu cred ca esti increzuta ci rigida pentru ca nu stii cum sa reactionezi la comportamentul altora, la urma urmei fiecare dintre noi cautam acel ceva special care ne lipseste si ne face sa ne simtim singuri de multe ori. Ce pot sa spun, traim intr-o lume plina de 'impuritati', conteaza sa te faci auzita si sa iti exprimi caracterul indiferent de ce pot spune altii, unii o fac din rautate, altii din indiferenta, nu poti sa ii multumesti pe toti, fa-ti cercul tau de prieteni in care poti sa ai incredere si ce e cel mai important: nu iti pierde identitatea! Te pup.

| valyalexia a răspuns:

Cred ca totul depinde de tine. in primul rand nu imi place sa dau sfaturi dar la cazuri delicate o fac. Trebuie sa cauti un baiat care chiar daca vrea sex sa vezi daca iti este fidel daca il refuzi si atunci ii vezi atitudinea si iti dai seama ca dac sta cu tine inseamna ca are si sentimente dar asta trebuie sa dureze si sa rezisti si tu.succes si nu cred ca este greu sa faci asta daca arati si bine.:*:*

| titusfresj a răspuns:

Cred ca ar trebui sa imi dai id-ul tau de mess!

| lkxxx09 a răspuns:

Totul pare bine pana la partea cu ce cred ei (baietii). multi au luat aceasta decizie pentru ca km ai zis s eu ai avut rel sau aventuri. ei au si tras concluzia ca ori o faci pentru sex ori esti fitzoasa.comb cu un baiat cuminte si demonstreazai contrariu.asta daca poti

| aNdreII_2633 a răspuns:

Buna

Nu toti baietii vor asta. Mai sunt si altii care iubesc interiorul (si nu ma refer la organe sau ceva... laughing ) altii te pot place pentru felul in care ii ajuti sau cum te comporti cu ei happy