| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine la o chestie ca efectiv ma bate logica fetelor. Vrei sa cunosti o fata, ii dai cerere pe Facebook (ea nu te stie), ea accepta cererea (semn bun), ii dai mesaj... si ea te lasa in seen rolling on the floor (nu e fata din intrebarea anterioara)

Cum gandesc ele ca pe mine ma bate logica... De ce mai dai accept la cerere si sa lasi in seen?

46 răspunsuri:
| InYourPants a răspuns:

Eu dau accept oricum avem prieteni comuni poate vrea sa imi vada postarile smechere
Asta nu inseamna ca am timp 24/24 sa raspund la toate hamesitele

| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Accepta, sa vada cam ce vrei de la ele. Si dupa se trezesc si isi fac frici ca poti fi un pedofil.
Sunt fata, stiu ce zic.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru InYourPants):

Nu avem prieteni comuni si la un simplu mesaj nu dureaza nici 30 de secunde sa raspunzi, deci?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru nuspuncinesunt2):

Pai fa-ma sa pricep, daca iti e frica din orice motiv de ce ii dai accept in primul rand la cerere? Fata nu-i de 16 ani sau ceva, e apropiata de varsta mea ( am 23 de ani )

| InYourPants a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu dureaza decat 5 secunde sa zici buna dar tu poti sa te intinzi la vorba o ora
Poate nu are chef de vorba sau are treaba
Poate raspunde mai tarziu

| nuspuncinesunt2 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Voia sa stie daca poti fi grijuliu,,, cuminte" cum cred unele. Dar daca ai luat-o cu scumpo, frumoaso, complimente din prima, e logic ca ea se sperie pentru ca eh, asa sunt fetele.
Si nu, nu sunt ca restul fetelor. Nu fac asa happy

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru InYourPants):

Nu ai de unde sa stii ce vrea cel cu care vorbesti daca nu-i raspunzi, nu? Oricum nu stau sa ma intind la discutie

| InYourPants a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

De unde sa stie ea ca nu te intinzi tu la discutie

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru nuspuncinesunt2):

N-am luat-o cu porcarii de alea, nu-s cocalar laughing

De ce zici ca nu esti ca restul fetelor? Ce crezi ca te face asa speciala? big grin

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru InYourPants):

De unde fix concluzia asta de la un simplu buna sau salut?

| InYourPants a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Am zis poate nu e nicio concluzie si nu are timp si raspunde mai tarziu

| nuspuncinesunt2 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu as zice ca sunt speciala. Sunt doar diferita.
Pur si simplu nu sunt nesimtita cu sunt altele.

| Mayhem666 a răspuns:

Daca dai accept nu esti obligat sa si vorbesti sau sa-i raspunzi cuiva daca iti trimite mesaj. Eu cand aveam Facebook aveam sute de prieteni acolo, dar din acei "prieteni" nu cunosteam mai mult de 70 de persoane maxim, si din alea 70, daca vorbeam cu 2-3 si chiar si cu aia foarte rar. Ce bine ca nu mai am Facebook.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da accept la cerere si dupa aia i se pare ca aveai o virgula lipsa. Sau nu le place modul in care le-ai salutat. Sau se razgindesc pe parcurs. Sint femei, nu sunt oameni, trebuie sa te obisnuiesti cu asta. big grin

| Drimmero a răspuns:

Treburile sunt simple: Nu le place profilul tau (aspectul fizic, ce postezi, etc), intervine paranoia si poate au impresia ca esti o persoana care are ganduri nasoale cu ea, ori sunt deja satule de ''buna, e faci?" sau complimente pe care le primesc majoritatea atunci cand vor masculii sa le agate, de parca vorbele de genul ar fi un carlig si cum le-ai zis, hop o tragi dupa tine. Sau mai e explicatia ca unele sunt atat de arogante incat zic ''nu e asta de nasul meu, ia da-l dracu de fraier'' si poc seen.

| Crackman a răspuns:

Pai asa fac, în special cele care au persoane care le da mesaje și cereri pana ajung la o anumita vârstă și după o sa cam plângă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că îți acceptă cererea ca să vadă ce postezi și ce informații ai pe profil. Dacă nu îi place profilul, nu răspunde.

| Catrice a răspuns:

Da poate are gagichee hee

| SilentRain a răspuns:

Te-a verificat doar, nu ești interesat pentru ea, ți-o dat seen
Tine-o in listă poate se răzgândește
https://youtu.be/ik0FG45D52M

| alexalx1234 a răspuns:

Ți-a acceptat doar pentru că vrea mai multe reacții la poze și postări. Nimic mai mult. Așa fac ele.

Răspuns utilizator avertizat
| intrebcenustiu a răspuns:

Iti da accept ca sa ii dai like-uri, simplu.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Mayhem666):

Doamne fereste ( vorba vine ), nu e nimeni obligat sa raspunda sau ceva si stiu asta foarte bine. Eu doar am incercat sa inteleg cum sta treaba. Atat

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru anonim_4396):

Ok, dai accept ca sa vezi ceva ce poti vedea si fara sa dai accept? Plus de asta eu nu postez decat extrem de rar cate ceva ( ma preocupa viata reala mai mult ) deci nu are ce sa vada pe profilul meu

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Catrice):

Eiii da atunci de ce accepta satana cereri de la necunoscuti? laughing

| OldSoul a răspuns:

Ea iti accepta cererea ca sa aiba un like/react in plus rolling on the floor Atata tot.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru SilentRain):

Nu-s genu sa merg cu roti de rezerva ca poate se razgandeste si chestii, n-ai vrut din prima asta este, poate urmatorul care ii da mesaj poate fi chiar sufletul ei pereche si eu o retin, cine stie...

Sunt de parere ca daca un om vrea sa vorbeasca cu tine o face orice ar fi

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru alexalx1234):

Naspa, nu si-a gasit omul. Chiar nu inteleg de unde goana asta dupa like-uri, reactii si alte porcarii de genu. Dau alea de mancare si eu nu stiu? laughing

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru meinteil):

Una inteligenta care stie ce vrea si te vrea pe tine dar se lasa greu iti lasa mereu o portita mica intre-deschisa ca tu sa poti intra... Ca o gasesti greu si e camuflata e partea a doua, dar ea spera si iti da sansa s-o gasesti

| Catrice a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Mulți prieteni = multe likeuri