| AlexNdry a întrebat:

Trist asa-i? Eu sunt rusinos defel foarte, trecand la subiect, am vazut o colega de clasa care era cu o alta fata care e colega de camera cu ea. pe acea colega am vazut-o de 2 ori am salutat-o si ea m-a salutat inapoi de fiecare data. ei bine si dupa ceva timp dupa ce abia mi-am facut curaj am intrebat-o pe colega mea cum o cheama pe colega ei pe Facebook sa ii dau add mai tarziu. mi-a zis, i-am dat. si voiam sa ii scriu dar nu aveam curaj. abia ziua urmatoare pe seara i-am scris hei, ce faci. ea nu mi-a dat nici macar seen dar cu o zi inainte mi-a acceptat cererea deci practic ma stie, dar tot ma framanta ideea de ce nu mi-a dat nici macar seen. si a fost pe Facebook de atunci garantat. ca cred ca daca chiar nu voia sa ma bage in seama nu imi accepta cererea dar is foarte curios de ce nu mi-a raspuns la mesaj. voi ce spuneti? eu care abia mi-am facut curaj sa scriu unei fete rusinosul pamantului ea nici nu m-a bagat in seama., ce ziceti, macar ajutati-ma sa intelega ca pe mine faptul ca nu inteleg ma termina ca sa zic asa. Multumesc happy

3 răspunsuri:
| Strongerthanyou1 a răspuns:

Poate nu a vazit mesajul, sau poate are optiunea mesaanger separata de Facebook si dezinstalata in acelasi timp! Intreab-o cand o mai vezi daca a primit mesajul si pune si tu un motiv ca mai multi prieteni nu ti-au raspuns si vrei sa stii daca e ceva gresit cu aplicatia! Daca zici ca esti rusinos, nu ai decat sa gasesti un pretext sa virbesti cu ea!

| Strongerthanyou1 a răspuns:

Ai nevoie de vreun motiv sa discuti cu ea! Poate e pentru ca aplicatia messanger e separata de Facebook, si poate e dezinstalata sau nu merge si n-a vazut! Intreab-o daca a primit mesajul in caz ca o vezi, si spune-i ca in ultimul timp nu ai primit raspunsuri si vrei sa stii daca sunt probleme cu aplicatia...sau gasesti tu un motiv, daca esti mai timid

| chichappens a răspuns:

Tu faci asta să pară trist. Nu gândi așa negativ. E ok să îți fie frică. Tocmai asta înseamnă curajul, să îți înfrunți frica aia. Te rog să nu te gândești că dacă ea a făcut așa vor face și altele pe viitor. Nu lăsa asta să îți impună o barieră. Eu una nu cred că nu a văzut happy Sau poate hai să spunem are o scuză. E un poate îndepărtat. Ți-aș spune să o întrebi, dar cum ai spus că abia i-ai scris. Dar gândește-te așa: acum nu mai ai nimic de pierdut. De ce nu riști puțin? Două variante:
a. Dacă chiar ai răbdare și aștepți după ea, dar îți termini și nervii, posibil să nici nu obții nimic
b. Abordeaz-o! Trebuie să existe un scenariu în care să te simți confortabil vorbind cu ea. Mai contează ce crede? Mai contează dacă o dai în bară? Odată ce ai varianta a. care nu îți aduce nimic mai bun decât varianta asta și mai mult: măcar ieși din agonie happy Măcar știi o treabă și nu mai pierzi atâta timp întrebându-te și disecând toate motivele astea. Ia-o ca pe o provocare și depășește-ți limita. Haide, poți!