| marsy a întrebat:

Liceul-un infern.Si totul a inceput asa:M-am intilnit cu un baiat din clasa mea(a 11). acum ne-am despartit si totul din cauza ca fostul. i-a spus ca noi am avut relatii. si eu l-am mintit ca eram virgina. Defapt el m-a penetrat doar odata(fostul)dupa care eu nu am mai vrut. Si konsideram ca eram virgina...Deci colegul meu. noi am avut un contact sex.inainte de a vb cu fost. El se indeparta de mine. si eu nu intelegeam care era cauza. Si pina la urma mi-a spus. m-a intrebat ce a fost de fapt. I-am lamurit ce a fost. si el o tine una si buna ca tot nu el a fost primul. ca de ce nu vreau sa recunosk.Nu ma mustra constiinta. pn ca eu ma consideram virgina.Deci,luna septembrie ne salutam, de vb nu vb. Dar de simbata de cind am fost impreuna cu clasa la o petrecere pe noapte el s-a dat la mine. nu-mi dadea pace. ma atingea. parca aveam impresia ca dorea sa profite de mine. Eu insa l-am refuzat total. nici nu vb cu el. Azi la scoala parca ma ia in ris. ma anina, nu ma lasa in pace, insa eu incerk sa par indiferenta, ceilalti colegi ma respecta, ma simpatizeaza.Nu inteleg, e gelos pe ceilalti baieti, sau ink crede ca l-am mintit, sau ca l-am refuzat simbata.Doamne la ce se ashtepta. el acum are prietena. Si nu era asa parca s-a schimbat. Eu l-am iubit sh acum ma doare sufletul.eu sint o fire sensibila, ma impac cu toti bine. sh acum iak asa cineva imi distruge zilele. sad Nustiu ce-i cu el... Stiu ca m-a iubit. Acum ce i-am factut? De ce nu ma lasa in pace. Ce sa fac? Cum sa ma mai comport? sad sad Astept parerile voastre :* :* :*

Răspuns Câştigător
| M.J. a răspuns:

Asta cu "vreau sa fiu primul" nu are rost sa comm.nu cred ca te-a iub sincer daca din cauza ca nu a fost el primul a renuntat la tine.fii indiferenta in continuare si o sa te lasa in pace. sp-i ca ti-ai facut prieten sau fa-ti. poate asa o sa te lasa in pace.probabil ca pe el inca il doare ca nu a fost primul si te necajeste, poate vrea sa te padepseasca cumva, numai el stie de ce te tot sacaie.sau e posibil ca inca sa te iub, daca te-a iubit vreodata si vrea sa se bage in seama cu tine. dar tu da-i ignore, o sa vada ca te-a pierdut si pentru asta numai el e vinovat.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, tu te poti considera virgina si dupa ce ai nascut, dar asta nu te face virgina. Nu mai eria virgina, fiindca o femeie virgina nu a avut niciodata contact sexual, de nici un fel. Asa ca e normal ca omul sa se simta mintit si batjocorit.
Eu iti sugerez sa lasi lucrurile sa treaca de la sine. In curand toate se vor uita, vor trece. Sa stii ca daca te-a iubit, minciuna este mai grava, fiindca l-a mintit femeia pe care o iubea, nu una oarecare. Iar data viitoare, asuma-ti trecutul. E mai buna sinceritatea fiindca nimeni nu are voie sa te judece, e viata ta si trebuie sa fii mandra de ea.

| liz23 a răspuns:

Nu se merita sa te doara sufletul pentru ca cel care e cu tine sau va fi trebuie sa ii pese de ce faci din momentul in care sunteti impreuna, nu sa te sacaie datorita trecutului. Parerea mea este aceeasi ca a celorlalti, fi indiferenta chiar daca te doare, numai asa isi va da seama ca a gresit, in cazul fericit... daca nu, mergi mai departe cu capu sus in fata oricui!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie ignorat, nu te merita, indifernta doare cel mai mult...

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca vrei sa nu mai intre in legatura cu tine pe la scoala fii indiferenta asta o sa il doara cel mai tarewinking
daca te iubea poate credea in tine

| marsy explică:

Ms mult pn sfaturi!:*:*

| marsy explică:

Deaaaahee hee

Janina
| Janina a răspuns:

Da, baietii astea, ne fac zile fripte tongue
in primul rand e decizia daca cum si cu cine o faci
asa...cat despre respectivul il iei frumos deoarte si vorbeste cu el, direct si fara ocolisuri...ca sa iti dai seama daca din relatia voastra se mai poate salva macar o prietenie, daca nu merge si vezi ca omul e batut in cap si o tine tot pe a lui, ii zambesti frumos se pleci mai departe... iar apoi ignoranta totala, crede-ma asta doare cel mai tare, sa il ignori si sa pari fericita in lipsa lui happy
Sa nu iti para rau d ece ai facut...nimic nu se regreta in viata!

| Artemiss a răspuns:

Baietii... daca nu te crede inseamna ca nu tine la tine, si din cate spui voia sa te aiba... L-a deranjat ceea ce i-a spus fostul si de aceea se comporta asa, poate tine la tine dar asta nu inseamna ca trebuie sa se comporte ca un magar... Dupa cum spun si ceilalti Ignora-l...nu se merita... o sa se hotarasca el odata si o sa iti spuna ce are pe suflet, indiferenta doare...

| alessyca a răspuns:

E o tampeniehappy daca un baiat te iubeste nu-l intereseaza trecutul tauhappy doar prezentul si viitorul conteaza. nu cred ca te-a iubit poate a vrut doar sa profite. acum tu nu trebuie sa-l mai bagi in seama si sa incerci sa-l eviti sau sa incerci sa vorbesti cu el si sa-i zici sa te lase in pace si sa inceteze cu tachinarile, ca numai taranii fac chestii de genu'happy

| cipy a răspuns:

Daca vei reushi sa ramii indiferenta sau cel putin sa pari vei face foarte bine. Cred ca el vrea sa profite de tine dar nu-i permite ca vei ajunge o cirpa pentru el si pentru ceilalti ca daca va reushi sa aiba ceva cu tine sigur se va lauda. Fii deshteapta chiar daca il mai iubesti o sa il uiti chiar daca acum pare imposibil. Eu nu am putut sa uit pe un baiat pe care l-am iubir foarte mult mai mult de 2 ani! Acum insa mi-am intilnit jumatatea care ma iubeste cu adevarat si nu ii pasa de trecutul meu. FII TARE!

| nitro99 a răspuns:

E un... tont. are creierul cu cateva etaje mai jos decat majoritatea.laughing

| tweety_8071 a răspuns:

Nu cred ca te-a iubit... daca te iubea nu iti dadea papucii doar pentru ca nu a fost el primul...lasa-l nu te merita. ignora-l in continuare si nu-i mai da ocazia sa-si bata joc de tine.

| cutache a răspuns:

Ignora-l!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l dracului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi sau facut ore?laughing