| LiLlYAnNe a întrebat:

Eu simpatizez un baiat.As dori sa stiu daca si el ma simpatizeaza.Nu as spune ca il iubesc pentru ca e obraznic.Sunt clasa 4.Se comporta binisor cu mine. Dar nu inteleg ca nimeni nu il intrece la cuvinte urite.nici eu nu inteleg cum de il simpatizez big grin

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

In opinia mea esti prea micuta pentru a te gandi la asa ceva. Sa inteleg ca sunteti colegi pentru ca, sustii ca se comporta"binisor" cu tine.
Eu cred ca relatia de colegialitate este optima pentru varsta ta, pentru ca simpatii pentru baieti din clasa a IV-a, nici nu se cuvin, nici nu sunt sanatoase. Tu trebuie sa te axezi sa inveti, sa te comporti ca un copil, pentru ca asta este varsta optima a copilariei si vei avea timp suficient pentru simpatii, prietenii si alt fel de relatii cu baietii, doar atunci cand esti mai mare.
Daca tu preferi baietii obraznici si care vorbesc urat, cred ca ai deja o problema pentru ca ar trebui sa te feresti de colegii care se comporta urat, pentru ca ei te pot antrena si pe tine la acest gen de comportare si in scurta vreme, poti fi si tu "rebela" si vei incepe sa semeni cu cel pe care ti l-ai ales prieten si acest lucru nu este de dorit.
Sfatul meu este, sa fii copil pana mai poti, sa te bucuri de protectia parintilor ai a adultilor din familia ta, sa inveti pentru ca doar asa vei reusi in viata sa devii OM in adevaratul sens al cuvantului.
Eu iti doresc sa fii santoasa, sa-ti asculti parintii si sa te feresti de necazuri pentru ca, asa este cel mai bine.

3 răspunsuri:
| happy.....withoutyou a răspuns:

Sa te clarific:1.nu il iubesti fiindca esti prea mica sa simti asta cu adevarathappy
2.nu il simpatizezi, ci te simti atrasa de el, fiindca e altfel decit altii
3.sincer,ai putea sa pastrezi distanta, fiindca in scurt timp o sa-l ajungi din urma cu cuvintelesad
Asculta-mi sfaturile fiindca am fost in pielea ta de multe ori, am ceva experienta si stiu ce zicsad
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia du-te tu si mai citeste ceva pentru scoala si lasa obraznicaturile de baieti!winking Asa suntem noi fetele, ne atrag baietii rai... Dar de ce nu cauti unul cumintel? :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand esti prea mica sa cunosti sentimentul de iubire tu doar il simpatizezi adica iti place de el sfatul meu ar fi sa te axezi pe copilaria ta care e cea mai frumoasa parte a vieti o sa ai timp mai tarziu de asa ceva cand cresti mai mare nu uita ca o relatie la varsta asta nu exista poti sa te duci sa citesti o carte sau sa iti asculti parinti nu uita ca ai doar 10 ani asa ca lasa prostiile si vezi-ti de scoala si de parinti...