| Delusion a întrebat:

Lichidul pre-ejaculator nu conține spermatozoizi :

https://www.tpu.ro/......mentionez/

Lichidul pre ejaculator conține sute de mii de spermatozoizi:

https://www.tpu.ro/......est-forum/

Din răspunsuri am o observat că ambii useri au experiență în domeniu. Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Https://drweather.wordpress.com/......er-cupar/. In mediul rural prezervativul este folosit ca metoda de protectie de mai putini de 10% dintre barbatii activi sexual. Oare in cazul celor cateva milioane de barbati de la tara lor nu le apare "picatura placerii" care prin intermediul spermatozoizilor din continut, ar trebui sa mareasca "recolta" de copii de la tara in mod dramatic. De asemene fiindca si in mediul urban un important segment de populatie cu o educatie sexuala mai mult decat precara nu folosesc prezervativul ca metoda de protectie si/sau contraceptiva, numarul copiilor rezultati in familiile respective se situeaza la un numar similar de urmasi casi in urma cu multe decenii sau chiar secole, cand singura metoda contraceptiva se rezuma la coitul intrerupt. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mătusa mea l-a întrebat pe bunicul meu cum de au făcut copii tot la 4-5 ani.El a răspuns că ei s-au ferit de fiecare dată ( adică au folosit metoda întreruperii ) dar dacă bunica a rămas însrcinată, ei nu s-au atins de copil.Au avut 5 copii, doar primul programat am înțeles.