| mel1 a întrebat:

Lichidul preejaculator se elibereaza involuntar? daca un baiat se excita elibereaza acet lichid preejaculator dar nu poate sa se abtina? adica sa nu-l elibereze? sau e ceva involuntar, si nu il poate opri?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ejacularea este cauzata de creier care trimite un semnal catre testicule sa elibereze sperma, ejacularea este produsa de catre vasele sanguine sangele trimis cu o viteza mare catre penis, logic ca este invonluntar a opri poate insemna multe probleme gandeste ca e vb de sange se poate sparge o vena ceva, sunt medicamente dar au efecte negative in timp

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, lichidul preseminal apare involuntar şi NU poate fi "controlat"!

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Negoiu a răspuns:

Nu-l poate opri, nici nu simte, o mica "lacrimare"...

| Roxxanne a răspuns:

Nu. nu il poate opri. E ca atunci cand o fata se excita si se "uda"

| nokt a răspuns:

E involuntar, nu-l poate opri.