| anonim_4396 a întrebat:

Lichidul premenstrual continua sa curga si dupa ce iti vine menstruatia?

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dupa menstruatie, pe masura ce ciclul tau progreseaza, mucusul tau cervical isi mareste volumul si isi schimba textura. Aceste schimbari in volum si textura reflecta faptul ca nivelul de estrogen al corpului tau creste. Se considera ca esti cel mai fertila cand mucusul cervical devine limpede, alunecos si lipicios.

pa, pa.

| Pacala a răspuns:

Vezi sa nu fie o boala cu transmitere sexuala, sunt sanse mai mari sa fie o scurgere cauzata de boala, si nu lichid premenstrual. De aia se si numeste premenstrual si nu si "postmenstrual".

| uncopilzapacit a răspuns:

Da