| Costinamiha a întrebat:

Luna asta mi-a venit ciclu pe întâi, in a patra zi de pauza de la anticoncepționale Yasmin, iar acum îmi este greață, si ma urinez mai des, ciclul care l-am avut pe întâi ar putea fi ciclu peste sarcina? Sau daca iau anticoncepționale nu pot sa am ciclu peste sarcina? Pot fi gravida? Ve rog sa-mi răspundeți!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Teoretic ar trebui sa nu fii insarcinata, posibil o indigestie!

| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca posibilitatea de a se forma o sarcina in cazul administrarii corecte a pastilelor AC este de 0, 4 - 0, 6 %, sau altfel spus teoretic aproape IMPOSIBILA. De asemenea o menstruatie peste sarcine nu se poate produce in nici un caz. Medicul care ti-a prescris aceasta metoda de protectie, trebuia sa-ti explice in ce conditii se poate totusi forma o sarcina in cazul folosirii pastilelor AC. In proportie de 99, 99% este imposibil sa fii insarcinata Sanatate!

| Rozzovela a răspuns:

Nu esti insarcinata, dar ceva nu e in regula asa ca poti consulta un specialist
Toate cele bune happy

| Costinamiha explică:

Anticoncepționalele le-am luat corect, simptomele pot sa le am asa repede? Daca le iau corect cum pot sa ramân gravida? Va rog sa-mi răspundeți!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Costinamiha):

1.) Nu pot sa apara absolut nici un fel de simptome de sarcina reale pot fidoar inchipuiri provocate de o paranoia obsesiva. 2. ) Daca ti-ai administrat corect si mereu latimp toate pastilele de pe blister NU POTI RAMANE INSARCINATA deoarece este IMPOSIBIL sa se intample asa ceva. Ai reprezenta un unicat in lume. Incearca sa intelegi ca metoda este pe deplin verificata si nu a dat gres atunci cand a fost folosit coret, in perioada de peste 50 de ani de cand a fost inventata.