| cocoloc a întrebat:

Luna trecuta am avut menstruatie in jurul datei de 3 august. Pe data de 26 august am avut contact sexual. Azi fiind in data de 5 septembrie. Intrebare: Cand sa fac testul de sarcina cat sa para valdid, acum la o zi de intarziere a ciclului sau sa astept o luna?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Il poti face daca deja trebuia sa iti vina ciclul, mai asteapta o zi, doua si fa testul

| cocoloc explică (pentru mona):

Chiar daca au trecut 8 zile de la contact?

| mona a răspuns (pentru cocoloc):

Daca zici ca trebuia sa iti vina deja ciclul si nu ti a venit, poti sa faci testul iar peste vreo cateva zile sa il repeti[iti recomand testul,, barza,,]

| cocoloc explică (pentru mona):

Mi-a venit azi!

| mona a răspuns (pentru cocoloc):

Ma bucur

| wolder a răspuns:

Cred ca e timpul sa-l faci si chiar daca iese negativ mai faci unul peste o saptamana.
Ar trebui sa-ti vina menstruatia, deci daca intre timp iti vine nu-l mai faci pe-al doilea.
Intrebari?

| cocoloc explică (pentru wolder):

Nu mi dau seama daca acum mi-a intarziat sau nu...

| wolder a răspuns (pentru cocoloc):

Testul ar trebui facut peste cam 2 saptamani pentru un rezultat CORECT, ceea ce ai tu de facut acum, este sa ASTEPTI!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Un test de sarcină concludent se poate face la cel puţin 21 de zile DUPĂ contactul sexual.

Dar, în cazul tău, se face la 4 săptămâni DUPĂ administrarea Escapelle!

Testul pe care l-ai făcut la 8-9 zile, l-ai făcut DEGEABA!

Vezi alte detalii în răspunsurile anterioare.

Deci, ÎNTÂI faci 2 teste de sarcină pe bază de urină : primul în data de 25 septembrie şi următorul în 28 septembrie!
Apoi, dacă vrei confirmare de 100 %, poţi face şi un test HCG...

Mai româneşte de atât NU se poate happy

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Poti sa incerci sa il faci si sa il mai repeti pe viitor!