| anonim_4396 a întrebat:

M-a inselat( ce sa fac? cum trebuie sa ma comport cu el acum? m-a inselat cu fosta prietena a lui care a avut o relatie de 4ani, eu cu el am 9luni ..totul era bine pina cind am aflat acum 3saptamini au inceput sa se intilneasca din nou, si imi spune ca, ma iubeste.eu tin la el, m-am indragostit nu stiu ce sa fac.help

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In 9 luni langa tine, a ajuns la concluzia ca o vrea iar pe fosta.
Chiar daca iti spune ca te iubeste, o spune doar ca sa nu te piarda.
Iubirea nu priveste inapoi si nu inseala.
Pleaca.
O sa plangi, o sa suferi, dar o sa-ti treaca.
Ai pierdut 9 luni din viata intr-un surogat de iubire, daca ramai o sa mai pierzi inca pe-atat si nu merita.
Sa ai grija de tine.

| VadTot a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa faci decat sa l ierti si sa treci cu vederea! Ori sa l parasesti! ori sa l inseli si tu!?
Altceva ce ai avea de facut?

| Miauti a răspuns:

Daca nu iti merege relatia sa stii ca santem 432781 de baieti pe TPU care te doreste happy.

Sincer sa fiu in locul tau as pune punct relatiei, pe langa faptul ca-s baiat.

| JohnnyBi a răspuns:

Da, te iubeste atat de mult de se arde cu alta laughing. ce mai dragoste si iubire. o sa te iubeasca el atat de mult de orice pasarica ce ii iese in cale o sa uite de tine, barbat de calitate. eu zic sa te insori cu el sa faci si copil, merita (a se citi sarcasmul).

| buzeduulci a răspuns:

Sper sa nu fie vorba de iubitul meu... happy

| neutrino a răspuns:

Fa si tu ca si el, eventual faceti un concurs si pana la urma il vei invata minte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fi proasta. happy
Daca te-a inselat increderea ta e la pamant, mereu vei traii in suspiciuni.
" Daca se intalneste cu aia in loc sa se duca unde zice?".

Relatia e ca si moarta din punctul meu de vedere. Pune punct si mergi mai departe. Nu zice nimeni ca e usor dar e cel mai bine decat sa te minti ca o sa mearga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toarna-i supa in cap,fura-i chilotii si arde'ii apoi apari in fata lui cu o noua cucerire.Fa-l sa regrete ca te-a cunoscut! sa nu fii trista sau slaba in fata lui, mereu cu zambetul pe buze si inconjurata de alti baieti iar el cartonas rosu, are voie doar ca spectator, iar daca nu vrea, obligat! bafta =)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu, te culci si tu cu altii si lui ii spui ca il iubesti. Daca lui asta i se pare normal atunci fa-i pe plac!

| NotToday a răspuns:

Ignoranta totala.

| chyccorita a răspuns:

1.Il iubesti te inteleg dar nu vei uita niciodata ca te-a inselat.Mai bine lasa-l acum mai tarziu va fi mai greu, cine inseala odata o va mai face garantat.
2.sau dai timp de maxim o luna 2 si vezi ce se mai intampla dar risti sa iti faci rau oricine merita o a 2 a sansa desi este greu este si asta o variata uneori mai trebuie sa si iertam.

| Criss197 a răspuns:

Te inteleg, daca te iubeste si iti dovedeste asta merita totusi sa ii mai dai o sansa, asa cred. A avut o relatie de 4 ani cu acea fata, e destul de mult. Intreaba-l daca inca mai tine la ea sau poate a fost doar o aventura cu fosta. Poate nu o sa se mai repete. Incearca sa il ti cat mai aproape de tine daca nu vrei sa il pierzi. Sa il faci sa se simta fericit si implinit, sa nu se mai duca la altele. De multe ori baietii inseala pentru ca le lipsesc ceva, incearca sa fi cat mai aproape de el iar daca il faci fericit il poti manipula usor, in sensul bun. Sa il faci sa se indragosteasca de tine si mai mult, prin lucrurile care ii plac lui cel mai mult. Daca inca nu le sti, incearca sa le descoperi. Sa ii descoperi punctele sensibile si sa il ajuti cum si cu ce poti. Tu deocamdata fa putin pe suparata, sa nu il ierti din prima, asteapta sa vezi daca te cauta ca daca va face asta inseamna ca ii pasa. Lasa-l un pic asa iar dupa iarta-l si pune-l sa promita ca nu va mai face asta si incearca sa faci lucrurile care ti le-am spus mai sus. Sper sa iti fie bine, sa nu fi trista ca nu are rost:*