| lozvasea a întrebat:

M-a inselat dupa 8 ani impreuna prietena.

buna ma numesc vasile si am 25 ani, ca in orce relatie sunt momente cind te mai certi cind te impaci. cu ceva timp in urma prietena imi cere sa luam o pauza precum ca cam s-a racit relatia noastra, eu am spus nu, ea mi-a spus ca vrea sa plece la moscova la verisorul ei sa vada lucruri frumoase, mea propus si mie acest lucru dar eu din cauza financiara am refuzat.
ea si-a cumparat bilet la avion si a plecat si a stat 10 zile acolo.
dar cu vreo 3 luni in urma de a-mi cere mie o mica pauza ea a plecat la verisorul ei in ospetie in r. moldova si acolo a stat 2 zile in care a si facut cunostinta cu persoana respectiva au facut schimb de telefoane si atit 3 luni au vb pe tel si skype si amicul verisorului o cheama pe ea la moscova. a ajuns acolo si din a doua seara a cedat a treia seara la fel a patra seara dupa contactul sexual ea ii spune ca nu poate sa ma uite pe mine si sa puna punct la ceea ce a inceput, el ii spune ca vrea sa se casatoreasca ca o iubeste ca sa ramina cu el. a venit acasa eu am aflat prin intermediul skaypului ce si cum au vb si ea mi-a recunoscut tot. ce sa fac cu relatia aceasta?

Răspuns Câştigător
| anyry a răspuns:

Eu as zice sa pui punct. O relatie inseamna sa fiti impreuna, nu ca ea pleaca si tu ramai...

15 răspunsuri:
| Andreea52 a răspuns:

Mda, complicata povestea ta, la prima vedere si destul de comuna as spune. Sa nu uitam ca in aceasta viata, toti avem un moment de ratacire si ne lasam influientati de dorinta de a incerca ceva nou. Prin faptul ca si-a recunoscut greseala, e o mare dovada de regret si de iubire in acelasi timp (nu multe persoane au curajul de a recunoaste atunci cand calca stramb). Inteleg ca probabil nu mai ai incredere deplina in ea insa aceasta s-ar putea recastiga in timp. Stiu ca te simti tradat si nu ii iau ei apararea, dar in viata greselile pot fi constructive si dupa mine cred ca intotdeauna e bine sa acorzi o adoua sansa, mai ales acolo unde exista iubire si un asa mult timp petrecut impreuna.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fratele meu vrei sa zici ca de la 17 ani ai stat cu ea? pfffff tiai cam ratat tineretea, rupe legatura cu ea si bucurate de viata happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bors... Ce sa faci?
Ca sa continuati relatia ar trebui sa reusesti sa-i fii alaturi tot timpul, sa nu mai plece singura.
Nu am inteles un lucru (datorita lipsei semnelor de punctuatie si a paragrafelor): te-a inselat intr-una din pauze, sau erati oficial impreuna?
Oricum, fata ti-a aratat ca nu e ok relatia, era oarecum de asteptat sa se intample asta. Desi sunt baiat, n-o condamn.
Daca nu reusesti sa faci relatia sa isi recapete increderea, si ti se pare ca ar fi in stare sa te insele din nou, renunta la ea; femeile care prind gustul inselatului fac asta si dupa ce au copii acasa.

| Alcyon a răspuns:

S-a plictisit de tine (dupa 8 ani, orice relatie se mai raceste). Oricum, daca a inceput cu inselatorii si chestii de-astea, chiar n-are rost sa mai fii cu ea.

Răspuns utilizator avertizat
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ce poti face prietene decat sa i-o tragi bine de tot inainte de a-i spune pa?
Adica pe bune... nici sa treci peste demnitatea ta nu se merita.
Ii place viata, _)_ straina in special.
Fratilor nu va mai indragostiti de toate umblaretele.
Nu vedeti de cand cu strainatatea asta ceva, ceva nu le convine imediat o intind afara.Acolo gasesc prosti si cu bani gramada.
Ce poate fi mai frumos decat atat?
Toata ziua cu () in sus,telenovele,cafenele,baruri,facebook, haine, nema treaba, nema viata profesionala.
Doar _)_ multa, cat mai multa si stat degeaba pe un sezlong la mare.
Adica pe bune?
Ce rost mai are sa ne combinam cu romance?

Haideti fratilor sa ne prostituam si noi si sa gasim gagici cu bani prin afara.
Le-o tragem bine si traim viata ca sultanii.
Ce poate fi mai frumos de atat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Iubireawinking.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru anonim_4396):

Oo daa ma lasi? laughing
Daca am fata de fraier crezi ca sunt si prost?
Nu m-am nascut azi.Am vazut prea multe la viata mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Se pare ca nu ai vazut destulewinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Exact.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi draga(presupun ca esti o fata), de m-ai cunoaste ti-ai da viata pentru un baiat ca mine.Degeaba incerci sa ma contrazici si sa-mi demonstrezi anumite lucruri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Nu gresesti eu nu imi dau viata pentru tine, imi dau viata pentru baiatul meu ( ma refer la prieten ) ca sa stii. Poate o sa ma intrebi de ce sau ca nu se compara cu tine. Stii de ce? nu stii hai sa iti zic pentru ca el e diferit de toti baieti pentru ca el nu cere ce nu se poate nu ma preseaza si stiu ca asta ar face orice iubit care te iubeste el are in + si asta :
El prefera sa stea cu mine sa ne plimbam sa ma gadile sa ne jucam sa fie romantic sa imi faca surprize sa ma faca sa zambesc cand sunt suparata decat sa mearga in club cu baieti el a renuntat la ce voiam eu sa renunte la tigari bautura... legale pentru mine de ce? pentru ca i-am ceruto eu pentru ca ma vedea ca sufar el a facut tot posibilul sa ma vada fericita.
El face tot posibilu sa ne vedem el intelege ca nu ma pot vedea cu el decat 1, 2, 3 ori pe saptamana el nu a spus niciodata daca nu vi la mine ne despartim el niciodata nu a facut asta. El are ceva special in zambetul lui in ochi lui in gesturi in glume in tot. Pentru mine el e perfect! El ma intelege ma sustine ma ajuta ma ridica imi da sfaturi face totul pentru mine si nu asteapta nimic in schimb.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa eram si eu candva.
Dar mi-am dat seama ca nu se merita in ziua de azi.
Deci trebuie sa fii bulangiu ca sa obtii ceva in viata si sa ajungi departe ca sa zic asa.
Pentru mine basmele astea au ajuns niste banalitati.
Incep sa ma atraga mai mult fetele pericol, suspansul si feelingul ala ca si cum iti traiesti viata la maxim in fiecare secunda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Aha da da da, pana o sa gasesti o fata cu inima calda care o sa fie cuminte o sa te inteleaga mereu nu o aiba asteptari de la tine nu o sa ceara sa o plimbi cu masini scumpe nu o sa umble cu decolteuri si fundu pe afara o sa fie aranjata subtil o sa fie cea mai fericita cand primeste o ciocolata :3 nu o sa fie machiata excesiv si nu injura ca la usa cortului va avea putin rimel si o sa fie perfecta si dintr-un bulangiu o sa devi baiatul perfect pentru ea. A dar nah fetele astea au fost schimbate de bulangii.