| FetitaUnuiBaietel a întrebat:

cu o saptamana in urma m-am despartit de prietenul meu cu care am avut o relatie de 3 luni, si toata asta din cauza verisoarei si verisorului meu. I-am spus ca nu mai continuam relatia dar nu i-am spus nici un motiv iar el mi-a spus:si asta tzii ultima parere?
eu:da
el:bine dara, eu nu-ti pot face nimic, astai alegerea ta.
In ziua in care ne-am despartit am plins si nu ma opream din plins.Ne intilneam la scoala, nu vorbeam.Acum ma gindesc de ce am fost asa de proasta si m-am gindit numai la verisorul si verisoara mea(ei sau certat), si i-am spus prietenei mele ca imi vine sa ma bat cu capul de pereti, azi nu mai pot, imi vine sa ii scriu 100 de mesaje, nu ma simt bine cind nu vb cu el o zi, dar noi nu am vb deja 1 saptamana, si ma doare lucrul asta. Iar prietena mea la sunat si l-a intrebat daca Gaby,(ma numesc Gaby) ar vrea sa impace cu tine o vei face? Si el a spus:Gaby nu va vrea asta deja niciodata, si asta inseamna ca nu ne impacam, dar eu nu o pot obliga.
Si la mai intrebat daca ne impacam si el a spus NU.
Si chiar am vrut sa ii scriu mesaj sa ne impacam dar dupa ce i-a spus prietenei mele, nu ii mai scriu. Dar nu ma pot concentra la nimic, nu stiu ce sa fac.Ma simt atit de rau, fara el nu pot.Cind am o problema si nu o pot rezolva incep a plinge si vb singura cu mine spunindbig grinaca era Andrei linga mine, imi spunea totul va fi bine, si trecea totul deodata.crying

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Trimite-i sms-ul pe care ai vrut sa il trimiti.Scriei in acel sms tot ce simti,o sa aprecieze mult cand o sa vada ce simti, dar fi sincera si spune-i de ce ai vrut sa va despartiti, daca nu vei incerca acum o sa-ti para rau mai tarziu de ce nu ai incercat.

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Si eu cred ca inca te mai place poti sa ii scrii mesaj sa vezi ca tie iti spune da:X.

| mona a răspuns:

Lasa sa mai treaca un pic de timp si o sa va impacati, si altadata gandeste-te la binele tau si lasa ti verii deoparte, nu te mai lua dupa nimeni si fa ce ti dicteaza inima

| D0zzz a răspuns:

Buna. Off, stiu ca e greu, multa lume trece prin asta. Dar mai sunt o groaza de baieti pe lume. Toata lumea isi gaseste perechea mai devreme sau mai tarziu. Chiar daca e usor de zis, dar greu de facut. incearca totusi sa te impaci cu asta. Sau pur si simplu fa cunostinta cu alt baiat, ori cunosti tu, ori iti face cunostinta una din prietenele tale, sau din prietenii tai, intelegi ce vreau sa zic.
Stai linistita! Nu e capat de lume, o sa vezi ca vei gasi un baiat poate chiar mai bun decat fostul. Si atunci vei zice: "la ce m-am gandit cand am fost cu X?"
Bafta multa si la scoala! :*

| Lewis a răspuns:

EL normal ca nu are nici o obligatie sa ii spuna prietenei tale DA, are si el orgoliul lui

| BăiatInteligent a răspuns:

Tu esti proasta, asta stii deja), daca intr-adevar dorestisa te impaci cu el.Scriei un mess ca vreai sa te vezi cu el sa vorbiti ceva serios(sau cand il intalnesti odata singur,chiar cand e cu prietenii,l-ai luat intr-o parte)si vorbeste cu el, explica-i in care a fost cauza, explica ce simti katre el. povesteshte-i kit de tare el ti trebuie.promite-i ca asa ceva nu se mai repeta,(dar nu repede sa vb kalm)
El te va erta!
Principalul sa nu fii timida sa te apropii.
Acum e shansa ta.cum a spus "mona" e o greshiala. daca mai leshi un pic timp sa treaca il vei pierde. Acum vorbeste cu el.doar in 4 ochi.nu pe mess, pe tell.Nu
Dar chestia ceea ca prietena ta l-a intrebat si el a raspuns "nu" -clar lucru ca asa va zice.fiindka trebuie tu sa vb cu el, nu alt cineva.sunt relatziile voastre.nu trebuie sa se implice in ele nimeni.+ el nici nu stie dc l-ai lasat.deaceea si a raspuns asa prietenei tale.
Sunt sigur ca va veti impaka daca vei face asa cum am scris mai sus.Iar tu esti sigura in sine?