| Sara2 a întrebat:

M-a parasit dupa 1 an si 7 luni aseara pe motivul ca eu nu vreau sa renunt la prezervativ, a zis ca pana aici a fost ca s-a saturat, nu stiu ce simt sunt sictirita scarbita, nu imi dau seama ce simt in momentul de fata, nu realizez clar ce se intampla, credeti ca gresesc eu sau el? nu imi dau seama care a gresit? eu doar i-am impus regula asta de la inceputul relatiei : intotdeauna prezervativ

26 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Ce nesimtit oh go on

| justfreelove a răspuns:

Mda.dilemele copilariei laughing trebuia sa il trimiti la analize daca dorea sa renuntati la prezervativ, asa ca sa fiti siguri. Apropo, nu trebuie sa iti faci sange rau pentru ca daca ati fost impreuna 1 an si 7 luni mai mult ca sigur el s-a ramolit si nu mai e capabil sa agate nimic, asa ca dupa vreo saptamana si ceva de abstinenta, sau poate chiar mai devreme, o sa te contacteze happy

| mihaMGB a răspuns:

Deci,am citit raspunsurile si mi se par toate subiective in ceea ce te privestehappy Eu iti voi oferi un raspund obiectiv. Viata sexuala intr-o relatie conteaza 90%( nu te amagi singura cum ca nu e adevarat, stii bine ca asa e), deci daca nu esti satisfacut pe plan sexual de catre partenerul de viata incepe sa iti displaca relatia, si implicit acesta. Nu stiu cum de a avut rabdare un an si sapte luni sa faceti sex numai prezervativ!? Iubitul tau doreste sa se simta cat mai bine cu tine in pat, si tu esti egoista.Nu poti spune ca dupa un an si 7 luni nu ai avea incredere in faptul ca este curat si d.p.d.v. igienic si din p.d.v. medical, si nu inteleg ce ti se poate intampla daca folosesti anticonceptionale? Iti pica unghiile? Foloseste pilule contraceptive, si vei avea aprte si de protectie si de o senzatie mult mai placuta in timpul actului sexual, si pe deasupra iti vei multumi partenerul. Il inteleg ca a ajuns la un asa gest disperat avand in vedere ca ti-a suportat figurile legate de prezervativ atata timp.De ce esti atat de incapatanata? Daca nu doresti sa folosesti anticonceptionale poti apela la pelicule chinezesti, la alte tipuri de spermicizi, si sa inpaci astfe; si varza si capra.

A fost prea deciziva hotararea lui, dar si tu esti mult prea incapatanta si egoista.

| Sara2 explică (pentru mihaMGB):

De ce daca am alte planuri si nu pot pune pe plan un posibil copil acum? ca sexul neprotejat la asta duce
sau e mai ok cum gandesc unele "fac avort si gata" mda doar distrusele gandesc asa
eu nu, daca nu imi doresc sub nici o forma nu ma risc

| mihaMGB a răspuns (pentru Sara2):

Scumpa,unde am scris eu despre sex neprotejat mai sus ca nu vad!? am spus sa te protejezi folosind alte metode! Peliculele, pilulele contraceptive, spermicizii de orice gen au protectie egala cu cea a prezervativului.Intelegi? te protejezi dar fara sa il pui sa ajunga la tine doar prin cauciuc...

| cosmin2344 a răspuns:

Fara suparare palomma, dar te-ai intrebat vre-odata cum e pentru un barbat sa faca sex cu prezervativ? crede-ma ca 80% din placere iti este rapita din start, si plus de asta el chiar isi dorea sa te simta pe tine nu plasticul ala nenorocit.ar fi trebuit sa te gandesti mai intai, si daca tot o faceti impreuna de atata timp, cred ca aveti o oarecare experienta sa va puteti feri.nu dorea decat sa te simta asa cum esti acolo, temperamentala..asta cauti si asta doresti cand faci dragoste,nu sex. si mai e altceva,daca si-ar fi dorit sex,cred ca nu l-ar fi deranjat prezervativul, pentru ca nu era decat ceva fizic. dar poate ca dragostea lui pentru tine s-a dezvoltat in tot acest timp, si nevoile lui au crescut, trebuia sa fi inteles si tu ce se ascunde de fapt in spatele acestei aparente dorinte copilaresti. nu vroia decat sa te simta, intelegi?

| XXXL a răspuns:

E un tampit si-un prost, el stie ca medicul ti-a interzis contraceptivele orale si ce vrea, sa te nenoroceasca, nu este de ajuns ca i-ai aratat respect si ti-ai oferit lucrul cel mai de pret lui, virginitatea? Calmeaza-te ca nu esti pe o insula pustie, daca incearca sa te mai sune nu-l mai baga in seama deoarece sunt sigura ca si-a gasit pe altcineva iar pe tine vrea sa te tina de rezerva

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Am o gagica mai belea ca palommawinking

| Azµre a răspuns:

Atunci asta a fost motiv inventat ca sa scape de tine. I-ai facut ceva sau pur si simplu nu te mai place. Eu zic sa-l lasi in pace daca vrea sa se intoarca la tine sa-i dai cu flit.

| drhotzu a răspuns:

Ok draga mea!
am o veste proasta... treaba asta cu prezervativul este doar o scuza... nu pot sa concep sa te desparti de cineva doar ca faceti sex cu prezervativ. (spre ex eu cu prietena mea facem sex numai si numai cu prezervativ, si suntem impreuna de 4 ani, si ea ca si tine a pus de la inceput conditia asta). cel mai bine este sa il suni sau sa va vedeti si sa il intrebi point blank: ba ce s-a intamplat? ca nu cred treaba asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si-a facut treaba, acum e fericit omu'.
In schimb tu, se pare ca o sa suferi ceva dupa alegerile facute.

| rousz a răspuns:

Hey, daca acesta a fost motivul despartirii atunci a fost un mare nesimtitwinking asta nu este iubire... ce motiv ar fi asta, bine ca puteai si tu sa-i satisfaci placerea asta macar o data, dar nu este motiv de despartire ...asta este, dar sti, e placerea mai mare la el farawinking

| PsihinG a răspuns:

Daca te-a parasit numai petru atat, inseamna ca nu te merita.
Nu vreau sa-i dau un calificativ (ar fi prea urat), pentru ca da dovada de imaturitate.

| PsihinG a răspuns (pentru PsihinG):

P.S. Daca era un om cu "cap", se interesa cum se poate face dragoste fara prezervativ, incerca sa te convinga sa mergeti la un cabinet de specialitate.

| Sara2 explică (pentru PsihinG):

3 luni de zile mai pe la inceputul relatiei am luat contraceptive orale, apoi mi le-a interzis medicul din cauza unor probleme si mi-a zis sa folosesc strict prezervativul

| PsihinG a răspuns (pentru Sara2):

Exista cabinete de planing familial in orice policlinica. Daca vrei te poti duce singura sa vorbesti cu un medic si sa-i explici problema ta.

| XXXL a răspuns (pentru PsihinG):

ce faci, ne dai lectii de psihologie sau te corectezi?

| PsihinG a răspuns (pentru XXXL):

Prietene, nu ma corectez, dar intotdeauna cand esuezi intr-o relatie iti pui intrebarea " dar daca as fi putut sa fac altfel, daca existau si alte solutii?".

| XXXL a răspuns (pentru PsihinG):

prietene? nu sunt prieten cu unul care "incurajeaza", prin mesajele sale, copii la sex, ai o solutie pentru a nu te mai lua lumea drept aiurea, intrii la raspunsurile tale iar acolo selectezi editare unde-ti modifici raspunsul, dandu-ti singur replica te crede lumea ca esti dus rau, sa ma scuzi dar asta e adevarul si daca esti psiholog iti dai seama si singur

| x3Ad a răspuns:

Cel care a greşit a fost el. Tu nu ai nicio vină, aşa e normal, să se folosească prezervativul. Iar dacă a renunţat la tine doar pentru atât, înseamnă că nu merită! Treci peste.

| Ahead a răspuns:

Nu vrea de cat sa faca sex cu tine, nu ii pasa de tine sau de consecinte.

| groaha a răspuns:

Acesta nu e un motiv, fi mai atenta si cauta motivul...

| dinumariiia9ir a răspuns:

Daca doar pentru atat v-ati despartit inseamna ca nu te iubea ci te folosea pentru a face sex dar poate nu este asta motivul altadata nu te grabi alege tipul potrivit si lasa totul sa decurga de la sine pupici pa

| GAbyCzl a răspuns:

Parerea mea este ca sa plktisit de tine. vrea sa incerce ceva nou adica alta fata sa se culce cu ea sa vada ceva nou ...sau sa simta senzati noi dar fara prezevativ este riscant si este aceeasi placere..pt noi baieti

| Smecheritza a răspuns:

Straniu,nu am mai auzit de asa prostiibig grin.Sory cred ca nu e o situatie atit de amuzanta pentru tine! Imi pot imagina cit de mult suferi si daca pina la atit chiar il iubesti de ce sa nu incerci poate descoperi ceva nou pentru tine! Sunt contraceptive in loc de prezervative care te asigur ajuta! Dar sa-ti spun inca ceva el sa te iubit cu tot sufletul nu avea sa se desparta de la o asa prostie...e penibil!

| DEMARKO a răspuns:

Draga mea, la inceput as vrea sa sa te intreb cit de des faceti voi sex? Faptul ca tu i-ai impus sexul cu prezervativ nu este un lucru rau, chiar este laudabil, dar eu iti spun din proprie experienta ca sexul cu prezervativ nu ofera aceeasi satisfactie si placere ca si sexul fara prezervativ si de multe ori barbatii prefera sexul fara prezervativ pentru ca asa te simte mai bine si savureaza pasarica ta mai bine si asta le ofera o satisfactie mare. Daca el vrea sa renunte la tine pentru chestia cu prezervativul, atunci ar trebui sa te gindesti mai serios la relatia voastra si sa cauti sa-i explici temerile tale legate de o eventuala sarcina nedorita sau alte neplaceri care pot aparea.Sau daca in timp ai vazut ca poti avea incredere in partenerul tau si este un barbat calculat care in momentul cind simte ca ejaculeaza nu isi uita penisul in vaginul tau, e ok, puteti face sex si fara prezervativ fara nici o problema. Purtati o discutie pe aceasta tema si daca partenerul tau considera ca se poate controla, atinci-SPOR LA TREABA.