| Annellise a întrebat:

Incep prin a afirma mi-a dori cu adevarat sa ma ajutati si pe mine cu problemuta mea.
Probabil ca nu veti avea rabdare si timpul necesar sa citit chiar tot, motiv pentru care voi incerca sa ma rezum la continut si sa il fac cat mai concret. Sunt studenta in Marea Britanie de 6 luni, din primele saptamani in care am venit am cunoscut un baiat de nota 100%, ne-am inteles ff bine, timpul a trecut am tot iesi in oras m-a cucerit si am inceput sa avem o relatie in care am fost f fericita. Am gresit foarte mult deoarece am venit in Romania de Craciun si aici m-am indragostit de un baiat ( a fost o copilarie, fluturasi de moment) care au tinut doar 2 luni... fluturasii aceia isi fac afectul negativ acum pentru ca pentru acea prostie Alex (tipul din Anglia) nu poate sa treaca peste. Eu m-am intors inapoi aici si i-am spus ca vreau sa fim doar amici, si el a spus ca : I can`t agree ur idea but what can I do?! Si tot nu a incetat sa ma caute, ieseam in oras si ma simteam f bine around him, chiar in al 9lea cer.

Adevarul este ca au fost mai multe motive care m-au indepartate de el pentru ca el este mai mare decat mine cu 8 ani si ma gandeam ca vrea ceva ff serios, si chiar vrea asta si parca atunci nu eram dispusa si eram f speriata de acest lucru. Insa acum, dupa aceste 2 luni tot iesind cu el si vazand ca el inca lupta pentru mine am realizat ca pentru el chiar am sentimente f puternice. Si am renuntat la cealalta relatie (care a fost o copilarie! )

Am iesit tot mai des si i-am dat de inteles cum ca `what hapens if I will change my mind again?` si el foarte fericit mi-a spus ca ar fi incantat insa cum poate avea incredere in mine ca nu imi voi schimba din nou minte, si ca nu il voi lasa din nou balta, si mi-a marturisit ca l-am ranit ff ff mult si ca suferit ca nu s-a asteptat, si ca el a ramas la fel e aceeasi persoana si multe lucruri care sincera sa fiu; nu ma asteptam sa fie asa de sincer si direct.
Toate bune si frumoase m-am decis sa lupt pentru el si a fost o saptamana draguta cu mesaje si tentative de saruturi, imbratisari si priviri siropoase pana cand aseara mi-a dat un mesaj ..care in secunda 2 m-a facut sa realizez ca, sunt pierduta pur si simplu si ca am nevoie de un sfat.
Mi-a spus asa:`` stii f bine ca pentru mine esti o fata deosebita si tin enorm la tine, constientizez ca tu doresti sa avem o adevarata relatie si sa nu fim doar prieteni insa eu nu pot sa trec peste acel moment (faza care i-am facut-o cu cateva luni in urma cand am renuntat la el din senin fara ca el sa faca ceva concret, doar ca am fost eu naiva si tampita) dar te rog mult mult de tot sa fim prieteni, nu pot sa te pierd as vrea s intelegi si sa accepti asta.`` Toti prietenii lui mi-au spus ca are sentimente profunde pentru mine si ca nu a mai simtit asa pentru nici o fata, si simt si eu asta.

Prima data am stat vreo 30 de minute si am decis sa renunt, insa apoi am zic ca nu are rost! Ca el s-a speriat. s-a panicat mi-a si marturisit ca ii este teama sa nu il dezamagesc din nou..intrebarea mea este CUM II RECASTIG INCREDEREA? Sentimente sunt si dorinte din partea amandurora pot baga mana in foc pentru asta, insa cum ii demonstrez ca de data asta sunt hotarata de ceea ce vreau, si stiu ca tin la el si ca nu voi mai pleca ca data trecuta din viata lui asa: dintr-o data!

I-am scris sincer 3 mesaje (text..pe telefon) spunandu-i ceea ce simt si cred ca a fost socat cand a citit pentru ca nu se astepta sa fiu asa deschisa..pana acum am fost genul care sa se lase cat mai mult curtata dupa mai bine de o luna l-am lasat sa am sarute, am eu un principiu cu `sa am las dorita` si acum e 1 data cand realizez c dores cu adevarat si chair vreau sa lupt pentru asta.

Voi ce ziceti sa il tratez cu indiferenta? credeti ca ma va suna sau imi va raspunde la mesaje? Cum sa procedez? Sunt convinsa ca el nu doreste sa fim doar amici 100 % nu simte asta doar k este panicat sa nu fim fericiti o perioada iar apoi eu sa ma razgandesc si el sa sufere din nou.

Va multumesc anticipat pentru orice sfat, raspuns, parere si chiar va mersi din suflet pentru timpul acordat lecturarii povestii mele. Stiu ca poate unora vi se va parea o prostie si o poveste nesemnificanta insa pentru mine in momentul de fata este o adevarata problema, si nu m-am simtit asa de dezamagita, ranita de mine insumi niciodata. Chiar imi pare rau pentru ceea ce am facut si ma simt legata de maini si de picioare ca nu stiu ce sa fac SA II REACASTIG INCREDEREA?!

Cu stima si deosebit respect,

Annelise

Răspuns Câştigător
| Lia09 a răspuns:

Draga mea, in primul rand, incearca sa fii linistita si sigura pe tine! Fara prea multe emotii, caci asta va strica treaba. Du-te pur si simplu la el, cheama-l la o plimbare, o cafea, ceva, dar ai grija sa fie un loc mai retras, linistit, ca sa puteti vorbi in liniste. Nu vad de ce ar refuza invitatia, decat daca este ocupat in momentul respectiv, sau mai stiu eu ce. Dar chiar si asa NU TE LASA BATUTA! Incearca pana reusesti.
Nu e vorba ca te "umilesti". Pur si simplu lupti pentru ceea CE IUBESTI si ITI DORESTI! Nu ai de ce sa-ti fie rusine cu asta. E chiar admirabil!
La o fata e mai simplu sa-i demonstrezi faptul ca o iubesti. Sti tu, o floare, un cadouas, ceva acolo si parca, parca se rezolva. La baieti cred ca e putin cam dificil, fiindca nu prea merge treaba cu florile, bomboanele, etc. Dar ai putea sa-i faci o surpriza si sa-i scrii o scrisoare de dragoste, de ce nu? Sa-i sa-i cumperi ceva ce stii ca-si dorea de mult sau ii place foarte mult?
Sper din tot sufletul sa rezolvi problema! Stiu ca acum par niste probleme complicate, dar crede-ma, o sa te amuzi mai incolo cand o sa fiti impreuna, fericiti! Fii linistita, va fi bine. Te pup.

44 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Annelise,
Parerea mea e sa-l accepti ca si amic pentru inceput. E normal sa fie dezamagit ca l-ai lasat pentru altcineva dupa ce v-ati simtit foarte bine.
Greselea e greseala si increderea e una dintre cele mai greu de castigat. Parerea mea e sa lasi putin timpul sa treaca. Sa fiti amici, sa iesiti si sa discutati, si sa ai un prieten de incredere. Dupa un timp daca vede ca esti loiala s-ar putea sa fie ceva intre voi.
O sugestie foarte importanta e sa ai grija ca s-ar putea ca atunci cand incepeti ceva serios e ca familia lui sa nu te accepte dar cu timpul daca te iubeste se va intampla si acest lucru.

Nu fa crize ci doar spune-i ca accepti sa fiti prieteni sau amici dar iti doresti sa va mai intalniti.

| Annellise explică (pentru cuvant):

Vai, nici nu stiu ce sa spun sad
Imi va fi foarte foarte greu sa il accept doar ca si amic! Pentru ca am niste sentimente de nedescris cand este langa mine, chiar emotii puternice doar cand ii aud vocea sau cand ma atinge.
Si daca accept acum sa fim amici cand aman2 stim ca avem sentimente profunde poate totul se va plafona la statutul de amici, lucru pe care nici unul nu ni-l dorim sad
Familia lui m-ar accepta k deja cunosc o parte din ea si ma simpatizeaza foarte mult.

| cuvant a răspuns (pentru Annellise):

Cred ca zici. Asa se intampla in situatiile acestea dar pentru o perioada ii poti spune ca incerci sa-l vezi asa. Ceea ce poti sa-i spui e ca incerci orice sa-i castigi increderea din nou. Ma gandesc ca acele "copilarii" au avut impact si in partea intima, ca altfel ar fi trecut mai usor peste.

Daca o sa continuati sa va vedeti plafonarea nu va aparea curand si crede-ma ca atunci cand el o sa observe ca esti loiala va incerca si alte lucruri cu tine. Dar acum daca fortezi mult lucrurile s-ar putea sa plece din tot si nu cred ca merita.

| Annellise explică (pentru cuvant):

Hmm, nu vreau sa fortez nimic iti dai seama, insa daca nu joc acuma..cat este focul inca cald..si il las sa se raceasca, poate ca statutul de amici va ramane doar atat sad si nu ma va vedea niciodata loiala.
Daca eu accept acum sa fim doar amici probabil ca el fiindui teama de o posibila relatie nu imi va mai propune niciodata ceva mai mult. Stiu foarte bine ce simte si stiu si imi marturiseste si chiar il cred doar ca are dreptate: how can I trust u that u will not change ur mind again?! ` Asa si este sad chiar nu stiu cum pot sa ii demonstrez asta, mi-a spus ca el e la fel si va ramane la fel si ca eu am fost cea care s-a razgandit si k el mereu va dori sa am faca fericita si multe altele, insa de ce mi-a spus lucrul asta aseara cu : friends si ca el nu poate sa nu se gandeasca la ce am facut si ca l-am dezamagit atunci, cred ca nu poate sa uite sad dar eu as putea sa il ajut? sa uite... daca i-as fi alaturi si mi-ar da sansa sa ii demonstrez. Dar pana sa ajung acolo cred ca nu cunosc drumul sad

| cuvant a răspuns (pentru Annellise):

Ce ai putea fii in stare sa faci pentru el? (daca iti doresti putem trece pe privat).
Poti sa-l intrebi ce anume asteapta sa-i faci ca nu-l vei insela din nou. La intrebarea care ti-a pus-o pur si simplu ii spui ca vei fi mai transparenta si are dreptul sa vina cu tine pe unde vei pleca. Plus sarbatorile sa le petreceti impreuna. De aici mai departe nu e decat un pas.
Dezamagirea e dezamagire dar e un punct in care onestitatea si lupta pentru el poate da roade.
Tu esti singura care poate sa-l faca sa se razgandeasca dar in timp. Nu vei putea sa faci asta de pe o zi pe alta.
O alta cale in care sa inceapa sa te cunoasca mai bine e sa incepeti sa locuiti impreuna. Mentalitatea lor e mai conservatoare dar puteti sa va vizitati, sa mancati impreuna, sa petreceti timp impreuna, calatorii si chiar sa invatati. Sunt doar cateva activitati care cred ca le stii si tu de asemenea.

| Leon a răspuns:

Lasa-ne frate, pe bune ce e toata vrajeala asta?! CE ai in cap ca n-am inteles nimic, fluturasi la 20 si de ani, plus ca ai zis ca ala era de nota 100 probabil. Pai daca ti-a plactu maxim de ala atunci ce ti-a aprins asa de tare flama in vacanta de craciun in Romania? Cred ca omul e mult mai matur decat tine si din bun simt si educatie nu rezista pentru ca probabil inteleg mult mai mult din viata decat tine. Maturizeaza-te si lasa-ne cu copilarii d'astea, pe bune esti ciudata rau!
Ori esti atat de inconstienta si nu m-ar mira ori e pusa la vrajeala toata chestia asta

| Annellise explică (pentru Leon):

straight face... iti garantez eu ca nu este pusa la vrajeala, insa oricum iti multumesc pentru mesaj!
Posibil sa fie mult mai matur decat mine, si consider ca iubirea si `fluturasii` nu isi au varsta, in fond varsteale sunt doar niste cifre!
In fine, probabil ca ai dreptate si ar trebui sa ma maturizez happy
o zi cat mai buna,
Anne happy

| MaTrIx8378 a răspuns:

Mult de citit, risipa de timp

| Claudia_9063 a răspuns:

Draga Annelise, ti-am lecturat mica ta poveste si sincer, raman uimita pe zi ce trece cum poate sa evolueze o relatie de la bine inpsre rau(si nu ma refer in cazul tau). Dar jumatate din ceea ce ne-ai povestit tu mai sus, mi s-a intamplat si mie, iti spun cu sincere cuvinte si cu inima pe mana, ca cel mai bine ar fi sa faci o incercare dar cea mai buna si mai puternica din cate ai facut tu. Nu pot sa ma pronunt in ce fel sa faci acea incercare deoarece nu te cunosc personal nici pe tine si nici pe el. Iubirea nu se uita asa de usor mai ales din cate am citit de la tine pot sa inteleg ca el chiar te iubea.Sinceritatea si increderea sunt principalele obiective intr-o relatie. Te vei impaca cu el, sunt sigura de asta. Nu renunta pentru ceea ce esti sigura ca vrei sa obtii. Mult succes draga mea, si iti tin pumni!

| FadetoBlack a răspuns:

Ahh, bună annellise, drept să-ţi spun, şi mie mi s-a întâmplat ceva asemănător, el mi-a zis că uită şi aşa dar el nu a uitat, şi ştii cum se zice, se iartă dar nu se uită,... părerea mea e că nu cred că veii reuşi să-i recâştigi încrederea, sau poate da, dar foarte greu...
în orice caz, baftă în continuare! şi sper să reuşeşti!

| Annellise explică (pentru FadetoBlack):

Multumesc pentru impartasirea experientei tale,
Nu voi renunta! Chiar vreau sa fiu fericita alaturi de el, si stiu ca si el va fi alaturi de mine!
Insa nu am nici o arma cu care sa lupt sad ..inafara de sinceritatea mea, care stii cum se zice : cuvintele sunt cuvinte, si ca sa ii dovedesc asta?! chiar nu am idee cum i-as putea demonstra?!

| FadetoBlack a răspuns (pentru Annellise):

încearcă dacă îl iubeşti luptă, asta mi-au zis şi mie dar experienţa mea... s-a terminnat
o să reuşeşti, fii doar sinceră cu el şi cum s-a zis mai sus, timpul le rezolvă pe toate kiss

| Annellise explică (pentru FadetoBlack):

Multumesc de incurajare.
Partea proasta este, ca da..sunt dispusa sa lupt chiar sunt curajoasa pentru ca sunt hotarata si stiu ce imi doresc si de obicei sunt foarte ambitioasa!
Insa de data asta, nu imi dau seama cum as putea lupta in aceasta situatie? TImpul..crezi ca e o soutie? sa las timpul sa treaaca, timpul ne poate indeparta unul de celalalt sad

| FadetoBlack a răspuns (pentru Annellise):

Da vă poate, dar în acest timp luptă pentru ai câştiga încrederea! şi nu o să vă îndepărtaţi :*

| rousz a răspuns:

Normal ca increderea intr-o relatie e pe primul plan ...probabil el este dezamagit, nu stiu, dar timpul va rezolva totul ai mai multa grija pe viitor si gandeste-te si la consecinte caci nu totu-i roz. e urat sa ranesti sentimentele cuiva sper ca ai avut ceva de invatat din ceea ce t-i s-a intamplat iti urez succes

| Annellise explică (pentru rousz):

Multumesc frumos, insa nu vreau sa las ca timpul sa rezolve totul?! Adica sa nu fac nimic, a fost greseala mea trebuie sa il fac ceva sa ii demonstrez ca poate reavea incredere in mine, dar intrebarea este ce anume pot face?

| rousz a răspuns (pentru Annellise):

Incearca sa-i demonstrezi ca totul a fost ceva de moment si ca adevarata iubire e el. Vorbeste cu el si cred ca-ti va spune sa-i demonstrezi : Incearca sa petreci cat mai mult timp cu el, surprinde-l frumoswinking si incercati sa o luati de la inceput! Nu stiu pune-ti la incercare imaginatia si fa-l sa vada ca intr-adevar regreti si ca merita trecutul sa-l lasati in urma si sa priviti spre viitor, un viitor al vostru. Sper ca ti-am fost de folos!

| Lia09 a răspuns:

Wow, ce poveste. Nu o sa ma lungesc cu "n" sfaturi si etc. Trec direct la subiect.
Il iubesti? Simti cu adevarat ca vrei ca el sa fie langa tine? (poate pentru tot restul vietii, de ce nu?) Atunci, LUPTA PENTRU EL! Probabil are si el un moment de "ratacire", nu-l lasa prea mult sa fie in starea asta. Cauta-l, spune-i in fata ceea ce simti, asa e cel mai bine! Daca nu existau telefoanele, ce ne faceam? Fii curajoasa si du-te dupa el! Iti doresc mult succes si sa fii fericita.

| Annellise explică (pentru Lia09):

Daaaa stiu ce vreau! Si da : IL IUBESC! Cum sa lupt pentru el? adica...cum pot sa ii demonstrez? doar zicandu-i in fata tot ceea ce simt?

| Lia09 a răspuns (pentru Annellise):

De ce nu? Incercarea moarte n-are! Daca nici asa, zicandu-i tot ceea ce simti pentru el, in fata, atunci tine-te de el pana se razgandeste. Stiu ca e greu, fiindca o data ce iti pierzi increderea, nu e usor sa o recapeti, dar daca tu ii arati ca inima ta e doar A LUI, cu siguranta o sa-i treaca. Probabil o sa dureze ceva timp, dar nu ai nimic de pierdut daca incerci! Fii curajoasa, sunt sigura ca vei reusi daca si el are aceleasi sentimente pentru tine.

| Annellise explică (pentru Lia09):

Vai, iti multumesc mult de tot de sfat Lia, am totusi o intreabre cand ai zis: `wow ce poveste` la ce te refereai mai exact?
K este o poveste tragica, fericita, surprinzatoare, neobisnuita? happy
Problema este ca pana acum nu am fost niciodata in situatia sa lupt pentru ceva, am avut o relatie de 4 ani cu un alt baiat in care mi s-a oferit totul pe tava si acum chiar imi este dificil sa `ma umilesc` dar desi imi dau seama ca nu e vorba de umilinta ci de spusul adevarului, de a fi sincer.
Dar ai vre`o idee cum sa fac asta? Adica doar sa il invit in oras pur si simplu si sa ii zic? EL acum este socat, ca i-am dat mesajele alea nu se astepta,, poate ar trebui sa astept o zi..sau cat timp?
Of doamne. ce probleme existentiale sad
Te pup si mersi mult de sustinere!

| Annellise explică (pentru Lia09):

Ohh, draga mea iti admir curajul si increderea pe care o ai!
Aceleasi sfaturi le dau si eu celor din jur, dar cand vine vorba de mine crede-ma ca totul ia un contur aparte.
Pey bine, ce sa zic..cred ca ai dreptate si nu am chiar ca nimic de pierdut, macar stiu ca am incercat. dar imi este foarte firca de dezamagire sad daca chiar nu poate sa treaca peste `escapada ` mea? eu ma voi implica in relatie 100% si apoi..pfoai, nici nu vreau sa ma gandesc.
Da, ai dreptate in cateva saptamana voi ma voi amuza de toate astea happy

| Lia09 a răspuns (pentru Annellise):

Scumpo, intotdeauna este mai usor sa privesti din afara problemei. Oricarui om ii este frica de crunta "dezamagire" dar daca toate ar fi roz in viata asta, ar fi mai bine? Nu cred. Asa vom aprecia mai mult lucruri bune din viata noastra. Fii increzatoare in tine si vei reusi! Orice s-ar intampla, va fi bine. Totul are o solutie in lumea asta si un scop. Sau aproape totul. Te pup!

| Lia09 a răspuns (pentru Annellise):

Draga mea, in primul rand, incearca sa fii linistita si sigura pe tine! Fara prea multe emotii, caci asta va strica treaba. Du-te pur si simplu la el, cheama-l la o plimbare, o cafea, ceva, dar ai grija sa fie un loc mai retras, linistit, ca sa puteti vorbi in liniste. Nu vad de ce ar refuza invitatia, decat daca este ocupat in momentul respectiv, sau mai stiu eu ce. Dar chiar si asa NU TE LASA BATUTA! Incearca pana reusesti.
Nu e vorba ca te "umilesti". Pur si simplu lupti pentru ceea CE IUBESTI si ITI DORESTI! Nu ai de ce sa-ti fie rusine cu asta. E chiar admirabil!
La o fata e mai simplu sa-i demonstrezi faptul ca o iubesti. Sti tu, o floare, un cadouas, ceva acolo si parca, parca se rezolva. La baieti cred ca e putin cam dificil, fiindca nu prea merge treaba cu florile, bomboanele, etc. Dar ai putea sa-i faci o surpriza si sa-i scrii o scrisoare de dragoste, de ce nu? Sa-i sa-i cumperi ceva ce stii ca-si dorea de mult sau ii place foarte mult?
Sper din tot sufletul sa rezolvi problema! Stiu ca acum par niste probleme complicate, dar crede-ma, o sa te amuzi mai incolo cand o sa fiti impreuna, fericiti! Fii linistita, va fi bine. Te pup.

| Lia09 a răspuns:

Ah, si-am zis "Wow" fiindca este o poveste atat romantica, interesanta, cat si complicata fiindca mi-a luat putin pana sa inteleg cum sta treaba. (Probabil am procesat eu mai greu)

| Annellise explică (pentru Lia09):

AAA nu, stai linistita..probabil ca am intrat eu in prea multe detalii happy
Deci..care ar fi urmatorul pas pe care ar trebui sa il fac? Daca tu ai fii in locul meu ce ai face?

| Lia09 a răspuns (pentru Annellise):

In primul rand, dupa cum am mai spus, cel mai bine ar fi sa vorbesti intre 4 ochi cu el. Cu siguranta va realiza ca spui adevarul cand te va privi in ochi in timp ce ii spui tot ce simti! Incearca asta, daca va gres (desi nu cred) ne gandim noi la ceva si o scoatem la capat! Din moment ce sentimentul de dragoste este reciproc de ce sa va complicati? Cu siguranta o sa-i treaca starea asta si va realiza ca nu poate sta fara tine, mai ales sa ramaneti doar amici. Cand va intalniti ai putea sa-i dai o inimioara si sa-i zici ca aia e inima ta si vrei sa ramana la el pentru totdeauna!

| Annellise explică (pentru Lia09):

Vai ce dragut ar fi, cred ca l-as impresiona happy si ar realiza intreadevar asta.
Deci stiu ca ma iubeste si ii este foarte greu fara mine sad
Nu pot sa cred ca s-a coplesit asa de o teama, stii de unde a pornit totul? Am fost amici in ultimile saptamani crede-ma ca a fost o perioada f draguta sa vad ca zambeste doar cand am vede pe mine in preajma si plus de a asta el a fost in concediu vreo 10 zile in Cipru si nu a existat zi sa nu imi dea mesaje si totul incepea sa revina ca atunci cand am fost impreuna, si eu ieri i-am propus sa mergem 2 zile intr-o excursie in Londra si el cand a vazut ca totul prinde contur si ca este `ca pe vremuri` cred ca s-a panicat si s-a speriat, nedorindu`si sa se repete povestea, sa avem clipe de neuitat minunate iar apoi sa il las iar balta. Asta e faza si sunt convinsa ca asta e situatia, nu e vorba ca nu stie ce vrea, stie foarte bine ca vrea o relatie cu mine: dar ii este teama de ce se va intampla, ii este teama ca eu nu sunt sigura de ce vreau si ca o sa il ranesc din nou.

NU pot sa cred ca au trecut atatea ore si nu mi-a dat nici un mesaj si nu m-a sunat de loc, deci o fi inca in soc? Cum sa ma vad cu el daca el nu m-a sunat si nu imi da mesaj sau ceva? As putea sa merg sa ii bat la usa laughing) sa se trezeasca cu mine la geam, dar ar fi un gest prea de disperare!

| Lia09 a răspuns (pentru Annellise):

Atunci, ia-l mai usor. Dupa ce-i marturisesti ceea ce simti, nu-l asalta ca vrei ca imediat sa fiti impreuna si etc. Cu timpul, o sa-si doreasca singur. Tu doar zii ceea ce simti, ca el sa stie ca se poate baza pe tine si ca flacara aceea nu s-a stins. Daca stii ca nu s-ar supara sa apari asa pe neasteptate, de ce nu? Ii zici ca erai prin zona si te-ai gandit sa-l scoti la plimbare. De ce sa tot amani momentul? Daca nu vrei sa pari asa disperata, incearca sa afli de la vreun prieten de-al lui ce program are si poate "va intalniti intamplator".

| Lia09 a răspuns:

Ei bine, ce s-a mai intamplat?

| Annellise explică (pentru Lia09):

Ei bine... laughing nu stiu, chiar nu stiu ce sa zic, inca nu ma pronunt big grin
Ne purtam foarte frumos si vom vedea ce va fi, timpul le va rezolva pe toate. E frumoasa aceasta perioada in care incercam sa ne recucerim unul pe celalalt ca sa fim siguri ca ne dorim o relatie 100 %.
Multumesc Lia, chiar mersi din suflet macar am facut ceea ce am simtit, ma simt mult mai bine happy
Te pup si mai vorbim, daca am noutati nu ezit sa va spun :*

| Lia09 a răspuns (pentru Annellise):

Oh, ma bucur pentru voi scumpo. Sunt sigura ca va fi totul bine! Asa cum se spune, cu rabdarea treci si marea.
Ai grija de tine, te pup! Astept vesti cat mai bune.

| Annellise explică:

Ok, multumesc frumos happy

| Someoneeene a răspuns:

Daca tu chiar il iubesti cu adevarat sa NU te mai desparti de el! Incearca sa ii fii alaturi in orice moment, sa-i spui ca il iubesti si mai ales sa ii arati asta, el isi va constentiza ca aia a fost doar o escapada ce nu se va mai repete dar pentru o perioada poate ar fi mai bine sa fiti DECAT amici iar voi veti vedea daca va este mai bine separati sau impreuna
sper sa iti fie de ajutor sfatul meu
happy

| Annellise explică (pentru Someoneeene):

Mersi Andrushk,
Chiar il iubesc f mult si sunt convinsa ca nu ii voi mai zice NU, insa el este cel care se simte tradat si eu nu stiu cum i-as putea demonstra ca a fost o `escapada` sad
Aici e problema, si imi este teama sa fim doar amici caci imi va fi foarte dificil, chiar imi va fi greu, dar daca asta e singura solutie atunci..va trebui sa accept asta sad

| alexandrag a răspuns:

Cu cat aflam mai multe detalii, cu atat treaba devine mai complicata pentru noi. In nici un caz sa nu il tratezi cu indiferenta, cum ziceai mai sus. Ceea ce nu inteleg eu este ca: daca tot a luptat pentru tine cand te-ai intors in Anglia, iar acum ca i-ai cedat, de ce se intoarce si spune ca nu poate trece peste? Daca chiar n-ar fi putut trece peste, atunci cred ca nu ar mai fi iesit cu tine dupa ce ar fi aflat ce ai facut. Eu cred ca vrea sa fie suparat doar ca sa iti dea o lectie, insa in cele din urma te va ierta si veti fi din nou impreuna. happy

| Millyemy a răspuns:

Buna, trebuie sa ai rabdare tot ce vrei sa faci este sa-i recastigi increderea atunci de ce nu-i spui cea ce simti pentru el spune-i asta, poate el o sa relizeze ce insemnai pentru el dar nu trebuiea sa renunti la el asa ca spune-i ce simti pentru el si ca nu-l vei mai lasa iar singur si ca tu il vrei inapoi poate se va gandi bine inainte de decizia lui. Sper ca te-am ajutat cu ceva la revedere.

| Annellise explică (pentru Millyemy):

Multumesc frumos,
Acest lucru l-am facut aseara chiar i-am spus ceea ce simt...si cred ca acum este socat, si poate nu se astepta...aici este ora 1. 44 si inca nu m-a sunat, posibil sa aiba nevoie de timp sa se gandeasca?! Nuj sad chiar nu stiu sad

| Millyemy a răspuns (pentru Annellise):

Pai da are nevoie de timp sa prezi increderea intr-un om nu e asa usor sa-i recastigi increderea oricum spune-i ca il placi nu altcineva nu va exista intre voi spune-i ca simiti cea ce ai simtit si la inceptul relatiei voastre si poti sa bagi mana in foc pentru el si mai spune-i sa se gandeasca de 2 ori inainete sa ia o decizie.Acum sper ca te-am agutat spre sa va mearga relatia paa.

| Annellise explică (pentru Millyemy):

Esti o draguta :*
O zi cat mai buna happy

| Bumbu89 a răspuns:

Buna si mie mi s-a inatmplat doar ca la mine a fost cu happy end asa ca lupta arata-i ca il iubesti si fii alaturi de el indiferent de ce va face Lupta asta e parerea mea

| Gabriela100 a răspuns:

Sfatul meu este sa il suni pe respectivul cu care "a fost doar o copilarie" in fata lui Alex, baiatul din Anglia si sa ii spui ca nu mai vrei sa fiti impreuna ca iti iubesti iubitul (pe Alex) foarte mult si el este mai important decat orice si oricine si nu ai sa renunti la el pentru o relatie care a fost doar o greseala si in care nu ai pus deloc suflet. Chiar daca il dezamagesti pe baiatul cu care ai avut relatia "copilaroasa", macar poate reusesti sa te impaci cu Alex. Oricum, sa stii ca increderea nu se recastiga asa de usor si asa de repede, daca l-ai dezamagit va dura ceva timp sa ii recastigi increderea. Multa bafta!

| Annellise explică (pentru Gabriela100):

Multumesc Gabriela de raspuns,
M=am despartit de tipul din copilarie asta nu mai este nici o problema.
Singurul lucru pe care ma axez acum este sa ii recastig incredera englezului si sa ii demonstrez ca sunt hotarata si ca de data asta chiar imi doresc o relatie serioasa si nu il voi mai rani sad
dar cum pot face asta?

| olihateschool a răspuns:

Deci, poate peste citva timp va cadea intr-o primejdie si demonstreazai cit de mult il iubesti ajutindul

| Annellise explică (pentru olihateschool):

Pff... dar nu pot astepta acea primejdie sa vina?! Si sa apeleze la ajutorul meu sad