| noname_7830 a întrebat:

M-a parasit iubita dupa o relatie de 4 ani. Mi-a spus ca sufera langa mine desi nu am gresit(doar mici certuri si un pic cam gelos cateodata) Am fost primul barbat din viata ei si am simtit ca nu trebuie sa o fac sa sufere niciodata si am incercat pe cat am putut sa fac asta: nu am inselat-o niciodata, o iubesc, faceam aproape tot ce vroia ea si acum eu sunt cel care sufera.Ne facesem planuri sa ne mutam impreuna anul acesta dar toate planurile mi s-au naruit deodata. MI-au spus niste prieteni comuni ca si ea sufera dar este o fire foarte ambitioasa. I-am dus flori, ursuletzi dar nu pot sa ma inteleg cu ea. Ajutati-ma va rog ca sunt distrus nu stiu ce sa mai fac sufar enorm, am inima rupta in mine.Sa o las in pace sau sa incerc sa ne impacam(si cum?). Va multumesc

Răspuns Câştigător
| dan_2834 a răspuns:

Din moment ce ti-a spus ca sufera langa tine e clar ca nu te-a iubit.Sau poate te-a iubit si nu te mai iubeste.Nu iti mai pierde timpul cu ea. e in zadar.Mai bine incearca sa gasesti pe cineva care intr-adevar sa merite iubirea ta.Se spune ca "un sut in fund, e un pas inainte", asa ca mergi mai departe. Poate o sa intalnesti pe cineva mult mai sus decat aceasta.care nu te iubeste. Dar ai grija pe cine alegi la ora actuala. E mai greu sa ai incredere in cineva.Risti sa fii ranit, sa suferi, asa ca nu te implica de la inceput cu totul! sper ca ti-a ajutat sfatul.

7 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Daca asta e dorinta ei, las-o in pace!

| s3xy0girl20 a răspuns:

Poate nu te mai iubea...mai bine intreab-o care a fost motivul si atunci vei stii sigur, dar daca va zice ca nu mai vrea totusi msai bine ai uita-o, daca o iubesti! Daca o iubesti ii vei respecta decizia ca sa nu o fac sa sufere
Sper ca te-am ajutat!:*

| vrrra a răspuns:

Daca te iubea se intorcea la tine. Cel mai bine ar fi sa nu o mai cauti o perioada si daca ea nu te cauta inseamna ca nu te-a iubit si cel mai bine ar fi sa-ti vezi de viata ta pentru ca nu e nici prima dar nici ultimaa.

Bafta.

| thevampirediariesfever a răspuns:

Ar fi mai bine sa o lasi in pace, se vede ca ea nu te mai baga in seama.In lume sunt fete sensibile, nepasatoare sau chiar insensibile.Nu le deranjeaza ca se despart de cineva, pentru ca in ziua urmatoare e brat la brat cu altcineva.
Esti indignat si ranit, ai avut o reltie de 4 ani cu ea, iar acum iti pare rau. Poate ar trebui sa incetezi, pentru ca ea vrea sa te faca sa suferi, stie ca vrei sa ajungi la ea.Plateste-i cu aceeasi moneda! Ignor-o, nu mai irosi banii trimitandu-i fel de fel de daruri!

| FeelTheSunshine a răspuns:

Ar fi mai bine sa vorbesti cu ea. Sa iti spuna exact care au fost motivele. happy. In caz ca tot nu vrea sa vorbiti. Las-o in pace. n-o mai cauta ca se va intoarce ea la tine. asa se intampla mereu.happy se intoarce roata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, în primul rând felicitări pentru că nu ai rănit-o, pentru că i-ai fost fidel şi ai dorit să fi prima şi ultima ei iubire.
Este normal să sufere şi ea din moment ce aţi fost 4 ani impreună, este ceva...
"Mi-a spus ca suferă lângă mine deşi nu am greşit"
ar trebui să discuţi cu ea sincer, să o întrebi de ce a ales să facă acest pas, de ce a renunţat la visul vostru frumos, de ce suferă lângă tine, DE CE?! Ar trebui să-i ceri o explicţie, ai şi tu derptul să ştii de ce a spus acest lucru, nu?!
Clarificaţi situaţia printr-o conversţie normală, care poate deveni plăcută...mai acordaţi-vă o a doaua şansă dacă simţitţi că se merită...
Ce să spun SucceS şi te aşteptăm cu veşti bune! happy
O zi faină în continuare!

| soarepecer a răspuns:

Iesi din starea de dependenta fata de ea, nu o mai cauti cel putin o luna, iti refaci relatia cu tine insuti si... poate ca mai ai o sansa (mica!)
http://www.youtube.com/watch?v=17fWkrVHwZo