| Kristinake a întrebat:

Buna am pus intrebari de nenumarate ori, am vorbit cu o prietena comuna insa nu sunt deloc decisa ce sa fac. Un baiat, din scoala cu mine, clasa paralela. Anul trecut il placeam nebuneste, a zis ca suntem doar prieteni, ok.Peste citeva luni s-a indragostit de mine, si mi-a cerut sa fim impreuna, am acceptat, insa cand sa ma sarute l'am refuzat de cateva ori, si asta a dus la ceia ca sa ne despartim, a doua zi la scoala dupa acest indicent nici nu-mi vorbea, parca nu s-a intimplat nimic, l'am intrebat eu care e treaba mi-a zis ca l-am facut doar de rusine, ok am acceptat, in ziua aceea s-acombinat cu o alta tipa din scoala.

Am acceptat ceia ce era, si am mers inainte. A trecut o vara, care l-am vazut doar 1-2 ori si ne-am salutat.Acum a inceput iarasi scoala si fac tot posibilul sa-l revad pe hol, treaba e ma mai saluta insa nu raspundeam, acum nici un semn de atentie, doar cu un coleg de al lui tin legatura, insa el e prea bagacios si nicidecum nu poate tine un secret. Am o prietena care il stie de cand era mic, si mi-a zis ca sa-i spun ce simt, insa sunt foarte timida si nu cred ca o sa-mi reuseasca, un alt prieten comun mi-a zis ca el nu e serios in realii, poate fi cu o fata apoi place pe alta etc.Deci vreau sa stiu parerile voastre. Ce ar trebui sa fac?

Scuzati de greseli si poate nu am formulat vreun gind corect. : )

Funda si voturi.

4 răspunsuri:
| PuiuDulshe a răspuns:

Zi prietenului ala al lui sa ii zica sa se duca nu-s unde si te duci si tu acolo dar faci in asa fel incat sa va intalniti si sa ii zici tot ce simti

| DanutSsZza a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa-l lasi sa-ti cauti unul care sa puna suflet in relatia voastra si care sa te iubeasca. Funda+vot?

| Giulykaa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti asumi riscul si sa ii spui ce simti pentru el si de ce te-ai ferit cand a vrut sa te sarute data trecuta cand ati fost impreuna si poate ca va intelege si iti va da o a doua sansa. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| lola_5000 a răspuns:

Eu iti zic sa-l saluti cand il vezi pe hol si sa-l retii,adica sa-i mai pui intrebari, samai faci o gluma doua, sa mai vb si pe mess etc. Si asa t eapropi mai mult de el si poate o luati de la inceput.happy