| Kristinake a întrebat:

Buna am pus intrebari de nenumarate ori, am vorbit cu o prietena comuna insa nu sunt deloc decisa ce sa fac. Un baiat, din scoala cu mine, clasa paralela. Anul trecut il placeam nebuneste, a zis ca suntem doar prieteni, ok.Peste citeva luni s-a indragostit de mine, si mi-a cerut sa fim impreuna, am acceptat, insa cand sa ma sarute l'am refuzat de cateva ori, si asta a dus la ceia ca sa ne despartim, a doua zi la scoala dupa acest indicent nici nu-mi vorbea, parca nu s-a intimplat nimic, l'am intrebat eu care e treaba mi-a zis ca l-am facut doar de rusine, ok am acceptat, in ziua aceea s-acombinat cu o alta tipa din scoala. happy
Am acceptat ceia ce era, si am mers inainte. A trecut o vara, care l-am vazut doar 1-2 ori si ne-am salutat.Acum a inceput iarasi scoala si fac tot posibilul sa-l revad pe hol, treaba e ma mai saluta insa nu raspundeam, acum nici un semn de atentie, doar cu un coleg de al lui tin legatura, insa el e prea bagacios si nicidecum nu poate tine un secret. happy Am o prietena care il stie de cand era mic, si mi-a zis ca sa-i spun ce simt, insa sunt foarte timida si nu cred ca o sa-mi reuseasca, un alt prieten comun mi-a zis ca el nu e serios in realii, poate fi cu o fata apoi place pe alta etc.Deci vreau sa stiu parerile voastre. Ce ar trebui sa fac?
Scuzati de greseli si poate nu am formulat vreun gind corect. : )
Funda si voturi.

3 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Spune-i ceea ce simti, are mare dreptate prietena ta! Din moment ce ati fost impreuna inseamna ca a simtit ceva pentru tine si oricand vei mai avea sanse sa fii cu el, avand in vedere ca motivul despartirii nu a fost ceva grav - o cearta.etc.
Cere-i iertare pentru ce ai facut atunci si spune-i ca esti timida de fel, insa pentru un baiat ca el se merita sa iti iei inima in dinti si sa ii spui ca il iubesti. happy

| justfreelove a răspuns:

Tu ai probleme serioase de personalitate! Il placi sau nu il placi? vrei sa fi cu el sau vrei sa il eviti? ai scris ditamai textu si tot ce vad eu e ba da si ba nu. Sa stii ca viata e simpla! Iti place de el spune-i, iesiti la un suc, etc, in caz contrar posibil sa se combine cu prietena ta iar tu sa iti bagi unghia in gat de ciuda tot anul.( eu asta as face in locu lui) si ps: cand vrei sa fi cu cineva nu i-o spui (prea disperata faza cu "vrei sa fi prietena mea") ci eu arati (aka o saruti / il saruti - aici tu ai dat-o in bara) daca ea te evita deja te raneste si atunci incet incet nu mai rvei sa ai nimic de a face cu ea. Daca nu actionezi acum o sa il pierzi definitiv.

| nesuferit a răspuns:

Ateaptal pe el sa faca primul pas. Daca nu asta e capul sus.
Daca te duci tu la el ar zice ca esti disperata si siar bate joc de tine