| anonim_4396 a întrebat:

M-am atasat foarte mult de fosta sefa unde lucram, am avut si sentimente pentru ea si dupa 5 luni de zile inca nu am uitat-o.

Ce e mai rau si dureros pentru mine este ca si ei ii placea de mine dar nu a vrut sa recunoasca. Limbajul non-verbal nu minte niciodata.
Intre noi nu s-a intamplat absolut nimic desi ambii ne doream lucrul asta.

Am incercat sa vorbesc cu alte fete dar gandul tot la ea imi zboara. Este o femeie matura trecuta prin viata, sexy, senzuala si foarte feminina. Pustoaicele astea nu ma atrag deloc.

Dupa ce ca aveam anxietate si un pic de depresie toata situatia asta m-a dat peste cap, stau si plang ca un prost pentru ceva ce nu am putut avea.

De ce naiba nu pot sa o uit dupa 5 luni de zile si ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 singur sfat, pentru ca problema e una singura.
Mintea ta e un teren de lupta, la propriu. Ai mare grija ce ganduri lasi sa se infiltreze, daca tu stai toata ziua si te concentrezi numai asupra unui singur punct de marimea unui ac, cum rahat sa o poti uita? Nu te mai gandi la ea, ignora orice gand care are legatura cu ea, intalneste oameni noi, iesi afara din casa, pa camp, cu bicicleta, fa sport, citeste, scrie, deseneaza, nu mai sta ca un ratat in casa plangand si visand doar chipul ei si cum e ea perfecta, singura femeie de pe lume care te completeaza, numai exista nimeni ca ea, e singura de pe universul asta si din celalalt, care iti poate oferi ceea ce vrei. Tu te auzi?
Vrei sa iti zic eu care e treaba, ia stai cu ea in casa 2 luni, o sa vezi ca e fix invers de cum o vezi tu ''matura, recut aprin viata'' vrajeala de 2 lei, una e ce aatam in afara, si alta e ce suntem in interior, ai grija ce faci, dar nu crede ca ea e singura, din toata populatia globului pamantesc doar ea o fi singura femeie de pe lume potrivita pentru tine, vezi-ti de treaba.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ideal e sa te simti bine cu altele, altfel ramai nefutut in viata si distrus psihic.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Invit-o in oras

| SilentRain a răspuns:

5 luni ti se parea mult? laughing)
Trec si ani până uiți complet o persoană
Chestia e că trebuie să tragi de tine sa iesi din starea aia, plângi, gaseste o ocupație, si accepta realitatea, mergi mai departe

| cristimihailov a răspuns:

Care e diferenta de ani intre voi?

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

8 ani

| cristimihailov a răspuns (pentru anonim_4396):

Erau sentimente de atractie sexuala sau oedipiene?

Adica ea te place si incearca sa te ajute si tu crezi ca se da la tine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte greu sa o uit din moment ce nu am mai simtit asa ceva pentru altcineva...

| Dana2103 a răspuns:

Pentru ca a existat o conexiune intre voi

| Cineva797406016386 a răspuns:

Omoarăte îi un sfat nu un vers nu însemn nimic pentru univers

| amcv6969 a răspuns:

Mai mult