| ziggs a întrebat:

M-am certat azi cu prietena mea,deoarece m-i-a spus ca pleaca in vara o luna si m-am intristat (am avut o zii proasta si reactionasem prost) si ne-am certat si i-am spus ca lasa ca exista si alte fete pe Pamant,dar am zis-o la nervi jur si s-a suparat pe mine a inceput sa planga si a plecat a zis ca nu vrea sa ma mai vada sad...ce sa fac spuneti-mi, la telefon nu raspunde, la mesaje nu, la nimic...Dau

Răspuns Câştigător
| STEFANXxX a răspuns:

Uite ce fa tipu, eu o sa te ajut.Mai intii de toate iti i-ai niste bani si te duci si cumperi flori.Te duci la ea acasa, ii suni la usa si vezi ca ai doua variante, dar trebuie sa fii pregatit pentru ambele.
1)Va iesi cineva din parintii ei.
2)Va putea iesi ea
In aceste cazuri te voi ajuta. Daca va deschide mama ei ii zici sa ti-o cheme pe prietena ta, doar ca asa zi-i:
-Buna ziua, dar (ea) e acasa?
Aici tot tipu ai 2 cazuri.
In caz ca iti va raspunde NU tu ii zici.
-Pai,bine atunci transmitetii din partea mea aceste flori,vreau ca ea sa ma ierte.
Daca in caz ca iti va raspunde DA tu ii zici:
-Bun,atunci puteti sa o chemati?
Dar nu uita inainte sa cumperi flori sa-ti i-ai o scrisoare pe care ai sa o bagi in flori, dar vezi sa stea vizibil.Dar daca in caz ca va iesi ea tu deodata ii zici:
-Salut, te rog mai da-mi o sansa, ei doar aveam multi nervi, serios n-am vrut sa te supar frumoasa mea.Eu doar nu vreau ca tu sa pleci, esti singurul lucru frumos pe care il vad zi de zi, si ma gandesc totimpul la tine.Te rog iarta-ma.Fix aceasta sa scrii si in scrisoare,ah da! Daca in caz ca mama ei deschide tu repede i-ai foaia din buzunar si o pui, sa nu sa se primeasca banal stii cum de obicei.Ei daca nu ajuta asta, scrie pe peretii blocului in care traieste ca o iubesti. Daca nici asta nu functioneaza, atunci singurul lucru iti ramane sa vii cu un Bentley sau un Porche la ea acasa si atunci iti va ierta tot laughing. Bine amice iti urez bafta! Nu te ingrijora asta e doar o simpla cearta, asa ca lasa ca o sa-i treaca.

6 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Oamenii mai pleaca,oamenii se intorc... Te intristeaza ca pleaca o luna, dar asta nu inseamna ca trebuie sa o tii legata de tine. Are o viata cum ai si tu, are principii, nevoi, dorinte si sarcini pe care le indeplineste indiferent de ce iti doresti tu pentru ca asa e firesc. Nu mai fi obsedat sa fie langa tine non-stop pentru ca devii ciudat. Sunt curios daca o sa mai fii asa trist daca nevasta-ta o sa-ti zica ca pleaca o luna de acasa.

| irina20 a răspuns:

Mergi la ea acasa!
Spune- ca erai nervos pentru ca o sa-ti lipseasca atat timp si nu credeai ca poti sta fara ea. Spune-i c-o iubesti, saruta-i mainile, obraji, buzele fi ca un catelus, va merge!
Apoi ureaza-i calatorie frumoasa si spune-i c-o astepti si ca-ti v-a lipsi si ca-i vei scrie in fiecare zi.

| neutrino a răspuns:

Sa inteleg ca ea este unica? Atunci, scrie-i acest lucru in 100 de mesaje, nu conteaza daca nu-ti raspunde!

| MoxiMonny a răspuns:

Aici tu ai greșit fiindcă i-ai dat de înțeles că o s-o înșeli, de aceea a și plâns (cred eu). Dacă ști la ce școală stă, du-te acolo. Vorbește cu o prietenă de-a ei și explică-i ca ai spus-o din supărare (nu din nervi), că ai vrut s-o ți lângă tine. Dacă te iubește îți va răspunde în final.

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Lasa-i un mesaj si ii explici ce s-a intamplat si daca te iubeste o sa te inteleaga

| FaithGaga a răspuns:

Poate ca daca ii scrii intr-un mesaj ce s-a intamplat cu adevarat, cum ne-ai spus si noua, o sa inteleaga dar nu garantez ca o sa si accepte. Data viitoare cand o vezi du-te la ea si spune-i tot!