| Hadrian_Hannibal_1995 a întrebat:

M-am certat cu prietena acum un an dar m-am impacat acum 2 luni mi-am cerut scuze,si a spus ca dc mar ierta,si eu ia-m spus ca am gresit ori cine mai greseste,mi spus sa ii dau nr meu de tel,m-a sunat si mi-a spus ca am fost nesimtit ca nu mai exista cale de impacare,si ca este ultimul tel,de dimineata m-a sunat si ma intrebat ce faci nu iesi in seatra asta prin parc,eu i-am spus ca ies dar parca spunea ca este ultimul tel de la tine,nu a is nimic,si asa am inceput sa iesim mai mereu si mi-a spus dc nu vreau sa o cunosc pe cea mai buna prietena a ei,eu am is ca nu vreau,si de ficaredata cand ma suna eu ma certam cu prietena ei ca mereu mi-o da dea la tel,si am is sa ii acord o sansa,era de treaba dar ea de cand vb cu prietena ei ma ignora nu ma mai suporta,dar inainte am inteles e la prietena ei ca ii icea ce voce frumoasa am,ca ia-m adus chocolata,ca ne-a prins ploaia in parc,iar aseara am intrebat-o daca vrea sa iasa in parc a spus ca este pedepsita,si ia-m spus ca o intreb pe prietena ei,am intrebat-o si a is ca iese,si cand ajunge prietena ei vine cu ia,am mers in parc,acolo mi-a cerut tel sa isi faca poe eu i l-am dat,dar nu a schimbat nici o vb cu mine,pe drum am intrebado dc este suparata,dc nu mai vb cu mine, a spus ca nu e suparata si ca poate are pe al cineva la inima, si mi cerut din nou tel si a intrat in mes mele.si am intrbato dc intra in mesajele mele ea nu mi-a raspuns,si m-am suparat ca numai vb deloc,si am plecat ea ma suna incontinu dar eu nu ii raspundeam,si dupa am vb cu prietena ei ca sa inventam o certa sa ma impac cu ea,am inventat cearta si ia-m zis ei si i-a zis ca vb ia cu prietena ei sa vei ce ii fac,si mi-a cerut parola de la facebook sa vada conversatile eu ia-m dato,iar ai am sunat-o pe prietena ei si am intrebat-o daca sau certat ia a spus ca nu,a spus ca ar trebui sa ii fac mai multe complemente,sa o alint, sa fiu eu cel care este vesel, dar ea tot zice ca are un alt prieten si am intrebat-o pe prietena ei cine este prietenul ei i-a spus ca de fapt nici nu este iubitul ei ca el are iubita ca s-ar putea sa zica asa sa ma faca gelos.Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fa-i pe plac.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Frate ii complicat la tine; mai trebuie sa o simplifici, ca i grav; In primul rand prietena ei e toxica daca am inteles eu bine; trebuie vazut de ce se baga intre voi; apoi daca o vezi asa indecisa ar trebui sa o lasi in pace sa se decida; trebuie sa aveti cel putin o conversatie serioasa; apoi parolele nu se dau de astea sunt parole; trebuie sa i spui sa aiba mai multa incredere in tine;

| Hadrian_Hannibal_1995 explică:

Neutrino cum adica sa ii fac pe plac