| 5SOS a întrebat:

Hey ce faceti? Am o problema m-am certat cu prietenele melesad. Am 2 prietene mai bune una July si una Elvira.Totu a inceput asa, ieri Elvira a spus ca ies cu ea afarawinkingeu am fost de acord a zis sa ne intalnim intr-un parc cunoscut de 2 doua, am iesit dar nu era acolosadam sunat-o si a spus ca e acasa x-( cu un baiat pe nume Alin si ca o sa iasa cu el mai tarziu dar acolo era si July crying Dupa cand ajunsesem in parc am vazut o prietena de-a mea pe nume Alessia happyea are 14 ani am stat cu ea vreo ora juma si dupa am sunat-o pe Elvira din nou si a spus asa,, Ce vrei"? si mi-a inchissad, dupa vreo inca 2 ore am vazut-o pe ea pe July si pe Alin si am mers la ei cu Alessia atunci ei au fugit cryingnu stiu de ce! Eu am sunat-o pe Elvira si a raspuns Alin si l-am intrebat dc nu stau cu noi el a spus ca nu vor ele sa stea cu noisad Dupa a luat Elvira telefonul si a spus asa,, Lasa-ma in pace ca nu vreau sa stau cu tine" Mai pe seara am sunat-o din nou si am spus dc mi-a facut asta, dc nu a stat cu mine si ea a raspuns la telefon dupa ce am sunat-o de 3 orisad. Azi de dimineata i-am trimis niste mesaje in care o intrebam dc mi-a facut asta ca eu am primit-o la mine acasa, a stat pe laptopu meu ieseam mereu impreuna afara si am spus ca e obsedata de baietilaughing si ca nu e decat o profitoare, dupa Elvira i-a aratat mesajele lui July si ea m-a sunat si mi-a spus ca-s proasta, ca o injur prea mult pe Elvira ca ea se ducea la strada lui Alin cu Elvira, acolo mergeam eu de obicei cu Elviracrying si acum sunt suparata! Ce sa mai >fac? Le las in pace si stau cu Alessia sau ma impac cu ele desii sunt niste nesimtite? Dau fundita si la restul voturi bunewinking

Răspuns Câştigător
| Bibishorrrr a răspuns:

Aculta.ma! Nimeni nu poate sa te trateze astfel.Alessia fiind aproaoe de tine inseamna ca iti este cea mai buna prietena, iar cele doua fete sunt niste parvenite, profitoare cum ai zis si tu si nu merita sa iti pierzi timpul cu ele. Daca erau bine educate iti puteau da explicatia "dc nu mai vorbesc cu tine" dar asa sunt unele fete cand se vad inconjurate de baieti uita de prietenie si de tot numai sa sa faca placute.Mult noroc in privinta prietenelor pe care ti le faci. fundita?

1 răspuns:
| birdie14 a răspuns:

Buna.Cred ca raspunsul il stii doar tu.Dar sincer, astfel de persoane nu le poti nu-mi prieteni.Tu imprieteneste-te cu cineva in care ai incredere si care stii ca nu te va trada.Am trecut prin aceiasi situatie,si pana la urma am ajuns sa ne certam mai mult,ne-am impacat,si iar ne-am certat,iar la momentul actual, doar acea fata mai crede ca suntem prietene.
Eu chiar as putea spune ca nu am prieteni, dar nu ma deranjeaza atat de mult...am trecut peste asta.
Bafta.