| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat foarte tare cu prietena mea, cateva luni, si imi spune ca nu se mai simte speciala si frumoasa, are cineva niste ideii cum as putea sa o fac sa se simta frumoasa si speciala?

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Da, flori, cadouri, complimente, declaratii, plus ca o inviti cat poti de des pe afara si o duci la plimbare in locuri care sa ii placa, o scoti la o cofetarie/cafenea/restaurant.
Ar fi bine sa iti ceri iertare pentru ca v-ati certat, iei vina asupra ta, spui ca nu ai gandit cum trebuie. Pe ea nu o invinovatesti cu nimic, ea este speciala happy

| Alexx321321 a răspuns (pentru SkyPilot):

Dupa nu ii se urca la cap? am facut multe chesti si nici nu le a bagat in seama, ce trebuie sa fac?

| SkyPilot a răspuns (pentru Alexx321321):

Daca "i se urca la cap" nu merita efortul tau. Parerea mea este ca amandoi trebuie sa ofere totul intr-o relatie, nu cu picatura.
Nu stiu ce poti sa faci mai mult decat ti-am scris deja. Daca lucrurile generale nu merg, trebuie sa le incerci pe cele particulare. Aici nu te putem noi ajuta. Tu cunosti fata, stii ce ii place (sper!) si ar trebui sa gasesti drumul catre inima ei.

| Mussette a răspuns:

De la atata cearta, toata relatia a inceput s-o faca sa se simta fara valoare. Cand ceva se rupe, greu mai pot reincerca sa fie la fel. E ca un fir de ata rupt si innodat. Mere vei simti nodul. Ofera-i putina libertate si vezi ce vrea cu adevarat si unde trebuie sa mai lucrezi.

| missakihabara a răspuns:

Iti spun eu ce e de facut. cauta o alta fata pentru ca asta vrea doar sa se laude ca are un catelus care ii face poftele

| Alexx321321 a răspuns:

Plus ca i am dat flori si i am spus tot felul de vorbe si tot nu merge ca cica o fac sa se simta speciala si frumoasa doar cand este mai multa lume