| anonim_4396 a întrebat:

Salut copii! Sunt într-o relație destul de frumoasă cam de o lună, însă prietena mea spune că se simte bătrână, vrea să trăiască, însă eu sunt monoton, plictisitor, dar mai spune că sunt și perfect, nu vrea să ne despărțim, și nici eu, dar ce aș putea face ca să o fac să se simtă mai bine? Să o fac să nu se ma simtă "bătrână", cum spune ea. Mersi mult!

4 răspunsuri:
| miolina a răspuns:

Apropo, sint ingrijitoare in medicina, multa miscare, 8 ore, beau apa, mananc sanatos cat pot la un salar mic, mai beau cafea, de 2 ori pe zi. Si pentru mine e cam greu. Dar asta e. Te scremi si te chinui daca vrei sa-ti revina energia organismului. Sau sa-ti cumperi un patruped care sa te scoata in societate, la joaca cu alti prieteni. Prepara mancare si hrana energizanta : ciuperci, varza, fructe, legume, fii tu insuti un bucatar priceput si toate se vor rezolva intr-un an, numai sa ai rabdare ca sa poti vedea efectul mult dorit. Cu bine.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa o surprinzi cu diverse propuneri. Sa o inviti intr-un club, intr-un local, la un concert atunci cand poate nu se asteapta. Incearca sa initiezi diverse activitati.

| Kamiichu a răspuns:

Nu stiu, cred ca ar trebui sa iesiti, restaurante, parcuri, cinema. Surprinde-o cu flori, pregateste-i o cina romantica, iesiti cu prietenii la munte avand in vedere ca este iarna, dati-va cu sania, placa, schi-uri (in caz ca stiti). Faceti lucruri noi, sper ca v-am ajutat.

| dream36 a răspuns:

Fa-o sa rada, sa faceti lucruri de adolescenti!