| no name a întrebat:

M-am contrazis cu o prietena ca sexul oral este ceva foarte scarbos ea mi-a zis ca e ceva normal intre 2 pers ce se iubesc credeti ca are dreptate? mie nu mi se pare...

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

Daca ma cunoaste cineva, sa spuna acum, sau sa taca pe vecie laughing deci, nu stiu ce varsta ai tu, dar cand chiar te simti bine cu cineva si nu ai inhibitii sexul oral deja devine "aperitiv" intr-o partida de sex. adica hai sa o luam altfel, nu este degradant chiar si sexul in sine? nu e rusinos ca ala sa-ti vada "bijuteria" si tu la fel, sa i-o atingi? plus ca banui ca daca il iubesti sau esti de ceva vreme cu el, e o persoana care se spala si tine la igiena lui, nu sta cu branza la... cuc. intr-o relatie bazata pe comunicare si pe implicare nu mai este absolut deloc interzis sexul oral, si nici nu stai sa t mai gandesti daca vei primi si tu pentru ca stii sigur ca persoana aceea vrea sa te faca sa te simti foarte bine. stii cum este, cu cat ai mai multa grija ca celalalt sa se simta bine, cu atat va avea si el grija la randul lui ca tu "sa te urci pe pereti". bine, nu vorbesc de sex oral intr-o relatie de o luna (cel putin nu ca ceva obisnuit, pentru ca am auzit cazuri cand s-au si casatorit la o luna de cand s-au cunoscut asa ca...). happy (da, stiti ca noaptea nu prea ma abtin de la a scrie ce-mi vine, nu imi mai cer scuze happy )

10 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Da, are dreptate. De ce e ceva scarbos? Ca si cum ti s'ar parea scarbos sa il saruti. straight face Incearca

| Derye a răspuns:

@squmpiy: Urato. Eu cred ca esti urata, tu nu. Imi dau mie dreptate. :-\

| Hmmmm a răspuns:

Fiecare are alte preferinte. unora le place sa faca sex oral si sunt de acord cu asta, vad in a face asta ceva absolut normal, altora li se pare scarbos.fiecare aveti dreptate, pentru ca fiecare are dreptul la o parere.toti suntem diferiti si e absolut normal sa ai pareri contradictorii cu prietena ta.
cert este ca nu trebuie sa faci niciodata ceva ce nu vrei, nu trebuie sa faci nimic pentru ca cineva te obliga sa faci ceva sau pentru ca cineva iti zice ca asta e bine si e normal sa faci acel ceva.tot ce faci ar trebui sa faci de placere, pentru ca vrei sa faci si iti place sa faci acel ceva.

| Ioana2518 a răspuns:

Deoarce tii la el.nimic nu ti se pare scarbos

| claudia_7744 a răspuns:

Hmmm
fiecare are princii diferite si mie mi se pare un pic scarbos! dar cred ca daca ea ii face prietenului ei sex oral cred ca il iubeste ffffff mult poate si el ii face ei! adica. mi se pare un pic umilitor.si din perspectiva asta zic ca trebuie sati iubesti fff f mult parteneru./a ca sai faci sex oral adica sa las demnitatea la o parte sa fii in stare sa faci orice chiar daca ti se pare neplacut doar ca sa se simta bine celalalt! nu stiu altii vad sexul oral ca ceva bun pentru ca e diversitate.si ei se distreaza incercand lucruri noi.nah si u ai sa incerci desi acum poate zici ca nu ca niciodata ca e scarbos si nu stiu cehee heedar macar o data in viata le incerci pe toatetongue

| perro12 a răspuns:

Poi...accepti sa faci sau sa "primesti" sex oral atunci cand iti place. Daca iubesti o persoana nu inseamna ca-ti place sexul oral.
Fiecare cu ce-i place si ce nu.Gusturile nu se discuta.
HF

| alexandrucr a răspuns:

Tu esti dp vremea lu' mamaie? laughing

| Trolololol a răspuns:

Ea are dreptate.

Sâc.

| Andruuuuuuuuu a răspuns:

Ceva normal.
Lool. straight face
Nu, daca esti o pers care te respecti nu vei permite asta no talking.
Si daca cel de langa tine te iubeste atat de mult nu te va obliga sa faci asta.
Nu cred ca este ceva ce se face intre 2 pers. care se iubesc.
Dar bineinteles ca exista oameni cu alte idei decat ale noastre.
Eu unu nu as face asa ceva.
Si din cate vad nici tu.
Dar sunt pers ca pr ta care i se pare ceva normal.
Eu una iti dau dreptate tie.
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata ce ajungi sa iubesti o persoana si de aman2 parti exista incredere, cad d`acord sa practice asa ceva. este foarte OK, daca exista o igiena buna Nu e nimic scarboshappy