| Georgiana_4310 a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul oral? Mie una mi se pare scarbos

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Este vorba de mai multe aici, cred eu. happy

Sexul oral poate ofera placere, dar este si un fel de ati arata ca ai incredere in partenerul tau.
Nu sunt de acord cu persoanele care au nu cine stie ce mult timp impreuna si practica asa ceva. Este intr-un fel sau altul o lipsa de respect rolling eyes

Bineinteles, parerile sunt diferite si oamenii sunt diferiti. foarte.

18 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, fiecare persoana e diferita si fiecare cu conceptiile sale; unora la place sa faca, altora nu, cert e ca majoritatea prefera sa li se faca...
Unii sunt lipsiti de inhibitii si o fac cu mare placere, in schimb pentru.altii li se pare ceva jenant, scarbos, umilitor.
Pana la urma fiecare cu preferintele lui, conteaza foarte mult si igiena cand e vorba de sex oral, multi o fac si nu recunosc, de altfel, este ceva intim si intr-un cuplu care se iubesc, orice e permis.
Multi vor sa primeasca placere, dar nu ofera, dar in ziua de azi multi practita sexul oral si partenerii isi fac reciproc.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aşa cum unii/unele spun la 12 ani că sărutul e scârbos, aşa spun şi unii/unele la 20 că sexul oral e scârbos. Pe măsură ce mai cresc în minte, la un moment dat cea mai mare parte dintre femei îl practică măcar o dată.
Eu sunt de părere că într-o relaţie stabilă, sexul oral este o bună modalitate de a alunga monotonia din pat.
Salut!

| Elena1234456 a răspuns:

Aceeasi parere happy.

| TąNyą a răspuns:

Păăi depinde de fată.

Dar ştiu ca băieţii adoră mai mult sexul oral decât sexul vaginal ( aşa cum adoră majoritatea fetelor sa facă ). De ce?! Nu ştiu. Poate o să răspundă şi un băiat aşa fetele or să înţeleagă mai bine.
Cred că şi unele prostituate au o reţinere pentru sexul oral, dar pentru bani tot o fac.

| nobody_9468 a răspuns:

O prietena de-a mea zice"Ce senzatie misto, a fost super'fain!"
Eu una consider ca nu este moralstraight face. Ok, intr-o casatorie, o relatie cat de cat true e normal, dar fetitele astea de 15 ani care n-au altceva de facut e de-a dreptul cumplit ce fac ele.Fiecare cu parerea lui, in ultimul timp devine ceva obisuit, deci:liber la prosteala!

Bafta.

| Luori a răspuns:

@Anonim [ unul dintre ei ] Daca tu faci sex oral unei persoane, asta va uneste pentru totdeauna? rolling on the floor

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

In iubire nu exista bariere.si eu ziceam ca tine insa acum am o alta parere

| Stefania a răspuns:

Aceeasi parere:-&.

| elyssa20 a răspuns:

Parerile sunt impartite, unora le place altora nu.

| vyolycy a răspuns:

Pai daca cei doi au o relatie stabila nu vad nimic rau in asta...eu cred ca ceva normal intr-o rel dar numai in relatiile de lunga dura bazata pe dragoste si incredere.multe persona au mai sp asta"odata si odata o sa fii curioasa"... poate ca ti se pare scarbos ca nu ai incercat. o sa ti se para prima da dat a 2a si dupa aia te obisnuesti.parerea mea.

| 2696 a răspuns:

Acum. ti se pare scarbos acum dar mai incolo vei fi curioasa sa incerci. iti amintesti cand erai mica si spuneai ca sarutul frantuzesc e scarbos sau ceva de genu? ei bine asa zici acum si despre sexul oral dar mai incolo s-ar putea sa-ti schimbi parerea...

| Georgiana_4310 explică:

"O modalitate de a alunga monotonia din pat"? Bine, e parerea ta. Dar exista atat de multe pozitii incat sa nu te plictisesti...credbig grin

| sika_7240 a răspuns:

La inceput ti se pare yeaaaacbig grin dar cu timpu o sa te atraga ca si tigarile incerci odata si daca o sa ti placa o s amai faci. dar nu asa pur si simplu cu oricine doar la cine ti ca dupa aceea o sa fi considerata curva:d si nu e binetongue. Eu unu am o parere buna despre sexul oral :X imi place da am si eu o prb big grin eu nu am facut niciodata la o fata oral si mi ast jumatatea potrivitabig grinhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Delicios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Delicios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca sexul oral este foarte placut iar el uneste doua persoane impreuna si nu se mai despart niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sa-ti schimbi parerea. Prima oara e mai greu pentru ca e ceva nou si ciudat, apoi e foarte posibil sa ajunga sa-ti placa sa faci, mai ales cand o sa-ti placa foarte mult de prietenu/a ta si vezi ce bine se simte cand ii faci. Daca ai sub 18 ani cel mai probabil esti prea mic/a si vorba celor mai de sus, la fel cum sarutul e scarbos la 12 ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si miehappy