| secret_1807 a întrebat:

M-am culcat de 2 ori cu un baiat.SI nu stiam de ce ma intreaba daca mi-as dori copil, eu ii spuneam ca nu deoarece sunt prea mica si nu ma lasa parintii, el este de alta rasa si parintii lui il lasa sa se si insoare. El mi-a spus ca nu a avut grija si si-a dat drumu in mine de fiecare din asta, eu obesravsem ceva da el mi-a zis ca asa trebuie sa curga. E posibil sa fi raman gravida? eu am doar 15 ani, ce trebuie sa fac ca sa nu afle parintii, va rog mult sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, deci daca nu a trecut 72 de ore de la actele sexuale atunci mergi repede la farmacie si ia pilula de a 2-a zi. DAca a trecut deja mai mult timp de atunci si cred ca asa e, atunci mergi la farmacie si cumpara-ti un test de sarcina ca sa vezi daca ai ramas insarcinata.
DAca s-a terminat in tine si presupun ca tu nu folosesti anticonceptionale sau nu a-ti folosit niciun mijloc contraceptiv, sunt sanse foarte mari sa fi ramas insarcinata, totusi depinde si de perioada in care ai facut ca se poate sa ai noroc si sa nu fi fost in perioada fertila.
Scapa de banuieli si fa-ti un test de sarcina apoi in functie de rezultat vei vedea ce ramane de facut.
Deci, daca cumva ai ramas insarcinata, vb.cu parintii tai pentru.ca ai doar 15 ani ai trebuie ca ei sa afle, asa vei hotari impreuna cu ei daca pastrezi sau nu copilul. Sper sa nu fi insarcinata ca la 15 ani esti tinerica, iti distrugi copilaria, nici un copil nu cred ca e binevenit de pe acum dar si un avort ti-ar putea cauza mult rausad.
Asteapta sa vezi daca iti vine menstruatia, daca iese testul negativ sau pozitiv, nu e scump un test, undeva pe la 10 lei.
Draga mea, acel baiat nu e prietenul tau? Sau a fost doar o aventura cu acel baiat? Tu nu iti dai seama ce ai facut>? De ce ai facut sex neprotejat cu el, in plus te-ai bazat pe el? Nu te baza niciodata pe un baiat cand e vorba de asta pentru.ca nu e de glumit si de jucat cu asa ceva, pe langa sarcina nedorita poti sa te alegi cu diferite boli, mai ales daca nu ai o relatie serioasa cu el, asa din cate relatezi nu ai spus ca e prietenul tau, ci doar ca te-ai culcat cu un baiat...
Pe viitor ai mai multa grija, daca tot vrei sa faci sex, desi puteai sa mai astepti, foloseste un mijloc de contraceptie, ca urmarile pot fi foarte grave, e o chestiune foarte serioasa si cum sa ai incredere si sa o faci cu el fara protectie?
CA doar tot tu a de suferit, la baieti e mai simplu, daca cumva ramai, iti dai seama ca vei suferi mult.

25 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De altă rasă? Poate de altă nație!
Se vede cât de inteligentă ești.
Dacă ți-ai început viața sexuală de la 15 ani se mai vede și ce educație și anturaj ai!
Dacă ejaculează în vagin este absolut normal să și rămâi însărcinată, nu te protejează în niciun fel.
Ți-ar trebui o mamă de bătaie la ce faci cu viața și cu corpul tău. Pentru ce te-ai pus la dispoziția lui, să-i faci copii tu care ești de fapt tot un copil fără un gram de minte și gândire.
Mai ești la școală?
Ori folosiți prezervativul ori îți vezi de treaba ta, nu ești pregătită pentru viață!
Nu noi te putem ajuta ci tu prin luarea unei decizii corecte gândită la rece.
Părinții tot vor afla, nu îi respecți deloc.
Pa, pa.

| Floreenofficial a răspuns:

Si-a batut joc de tine! trebuie pedepsit!

| Romancutza a răspuns:

Du-te repede si cumparati in test de sarcina si fii mai atenta data viitoare. pot primi fundita te rog.

| Elena1234456 a răspuns:

Rupe orice legatura cu acest individ care nu te respecta, te crede proasta si te minte pe fata! Isi doreste copii? Sa faca cu alta! Sunt mlti baieti care te vor respecta si vor tine la tine.

| Derye a răspuns:

rolling on the floor Alta rasa? rolling on the floor
Nu e catel, draga. E om. Alta natie.

| madagascar a răspuns:

E ciudata situatia, si numai parinti tai o pot rezolva, mai ales ca "prietenul tau" poate fi retinut pentru ca a intretinut relati sexuale cu un minor si mai ales ca e si el minor, a si mai grav, parinti tai si ai lui vor plati greselile voastre copilaresti, vorbeste cu parinti tai ei sunt singuri care te pot ajuta.

| paramore a răspuns:

:-omi se pare ca o sa ai o problema foarte mare, sunt sanse foarte mari sa fi ramas gravida, dar ce a fost in mintea ta? acum cred ca stii dc te-a intrebat dk vrei copii...nu ai cum sa le ascunzi asta parintilor, mai bine vorbeste cu mama ta si mergi la doctor, sau fa un test de sarcina dk deja au treqt 2 saptamani de cand ai facut sex

| 16.laura.16 a răspuns:

Daca e de alta rasa atunci ii inteleg pe parintii tai!straight facestraight face
La 15 ani nu e bine sa faci sex cu un baiat care nu te respecta, lucru care se relfecta in celebra replica,, am avut grija,,.

| angel_6687 a răspuns:

Mai in primul rand trebuie sa-ti iei un test de sarcina si daca esti sa te duc la un cabinet de ginecologie sa il avortezi...

| LauraSpataru a răspuns:

Lasa-ne si un raspuns dupa ce faci testul...

| ---koko--- a răspuns:

Du-te la farmacie cat mai repede si cumparati un test de sarcina. Daca iese negativ poti sa stai linistita si de acum incolo sa folosesti prezervativ, iar daca iese pozitiv prindeti curaj si vorbesc cu mama ta ea o sa stie ce e de facut. Sper sa nu fi ramas insarcinata deoarece cel mai urat lucru e sa avortezi sa stii ca ai omorat o fiinta nevinovata.

| Boo a răspuns:

Da` pe tine te duce capul ca la varsta asta trebuie sa inveti si ca esti prea mica pentru d`astea?
trebuia sa te gandesti bine inainte...

| Gentiana a răspuns:

Trebuie neaparat sa vb. cu mama ta, crede-ma este cel mai bine. Duceti-va amandoua la medic, fa un test de sarcina, si. daca parintii tai nu doresc acel copil, avorteaza.Bafta multa!

| spaikizz a răspuns:

Nu cred ca mai e cazul sa o dojeniti! E constineta de ceea ce a facut.Am inteles ca nu poti vorbi cu parintii tai, ca ti-e frica de ei, ca el e de alta natie si emai mic decat tine cu un an.Fi atenta:

probabil ca ai ramas insarcinata. Ia-ti un test de sarcina.Costa cam 10 lei. Daca e negativ bucura-te si nu mai repeta ce ai facut. Daca e pozitiv, avand in vedere ca nu poti vorbi cu parintii du-te la psiholog cu prietenul tau. Am inteles ca ai vorbit cu parintii lui si ei au reactionat binisor. Vorbeste cu psihologul sau daca vrei trimite-mi un mesaj privat si spune-mi daca vrei sa iti dau id-ul meu sa vorbesti cu mine (sunt un psiholog bun). In urma discutiei cu psihologul iti vei da seama ce alegere vei lua. Sfatul meu e sa nu avortezi.

| johny_9421 a răspuns:

E posibil...cumpara-ti un test de sarcina cat mai repede...

| dewix a răspuns:

Nu mai trebuie sa ai incredere in toti baietii, asa cum zice si mama, iti spun ca iti dau si luna de pe cer dar multi iti fac rau. Si, in plus mai ai mult timp pentru ei...
Acum, ca tot ti-ai inceput viata sexuala fa-ti un test de sarcina, mergi la ginecolog ca sa aflii daca ai ramas insarcinata.
Un copil este un lucru minunat, dar cum tu ai doar 15 ani nu va face decat sa iti strice copilaria.
Daca esti insarcinata vorbeste cu mama ta, trebuie neaparat sa faci asta, ea stie ce e mai bine pentru tine. Ar fi pacat sa faci avort daca intr-adevar esti insarcinata, dar asta e...
Eventual spune-ne si noua ce se mai intampla...

| secret_1807 explică:

El este prietenul meu, si nu as putea sa le spun parintilor deoarece vor face foarte urat si cred ca vor da si in mine, ei nu accepta ca prietenul meu sa fie de alta etnie.si imi este foarte frica de ei. el este si cu un an mai mic.parintii lui ma cunosc si sunt de acord cu mine...il lasa sa ma ia si de nevasta. dar eu nu vreau sa-mi pierd copilaria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vorbesti cu mama ta si apoi sa consulti un medic specialist.
Oricum, in cazul in care esti insarcinata, mare lucru nu ar mai fi de facut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, ce prosta esti!

1) te culci cu nu stiu cine la 15 ani.

2) ascuzi asta de la parinti

3) nu te protejezi

demult n-ma mai citit asa povesti big grin big grin

ce pot sa-ti zic dupa fapte si consecintele. alte sfaturi gasesti mai jos, ca-s folositoare.
eu ti-am tras o analiza completa, poate vei invata ceva din experienta aceasta a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El e rrom. ei se insoara de tineri. tu esti romanca, si obraznica.iti faci de cap si vrei sa te scoatem noi.intreaba-ti mama, e femeie si stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rasa e prietenul? este dresat macar sa nu te muste sau sa nu te impunga cu coarnele ca in timpu ce faceti sex inteleg ca nu se poate controla, asa sunt animalele

| diamondsx a răspuns:

Tu nu ai minte...asta consider la 15 ani sa te culci cu un baiat probabil e mai mare decat tine daca te intreaba asemenea baliverne. de cand ai vazut ca vroia sa intretina acte sexuale cu tine trebuia sa rupi orice legatura cu el! parerea mea spune-i mamei tale si ea te va sprijini du-te impreuna cu ea la un medic si un psiholog

| bella7000 a răspuns:

Doamne esti idioata... sper sa ramai gravida sa vezi ce ai facut

| mnml a răspuns:

Wow... i-ati un test de sarcina. daca testul iti arata ca esti gravida. vb cu parintii tai. ai intrat in asta trebuie sa si iesi. doar nu ramai cu copil la 15 ani :-s... sfatu meu e: vb cu parintii tai mai mult ca sigur ei vor sti ce sa faca si nu mai avea incredere in totiwinking ca nu merita iti zic eu.

| cosany a răspuns:

Stai cu picioarele ridicate sa nu curga...