| d3utzsa a întrebat:

M-am desp d el acum 10 luni si ink il mai iubesc...nu suport ideea ca l-am pierdutcryingma gandesc tot timpul la elsadinainte mereu imi spunea ca nu il las in pace ca il stresez chestii de genu, iar apoi tot el ma cauta...in inima mea simt ca si el mai tine aqlo un pic d tot la mine cu toate ca nu imi arata si se preface ca nu ii pasa si vreau sa ma impac cu el dar nu stiu cumsigh
si acum are o rel cu o tipa de vreo luna... olqm nu crd ca merge fb pentru ca el are 18jm si ea 13 si din cate am uazit se cearta km des cu eaoh go on:X
dati-mi si mie un sfat va rog mult cum sa il fac sa se intoark l mine fara sa fac eu primul pas:X:*

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"ca nu il las in pace ca il stresez chestii de genu" - Ce-avem noi aici? Încă un caz din interminabilele cazuri în care ÎL SUFOCAI.
Era firesc să plece la un moment dat.
Tu l-ai alungat, el şi-a călcat pe orgoliu o dată, de două ori şi tu tot ai continuat să-ţi baţi joc. Toate astea au o limită peste care tu ai trecut de mult.
Tu ai greşit şi tot tu o faci pe mândra şi nu vrei să faci primul pas.
Nu există un sfat sau o soluţie ca el să revină la tine fără ca tu să mişti un pai.
Eşti răsfăţată, egocentrică şi te-ai obişnuit că totul ţi se cuvine.
Bine-ai venit în lumea reală unde nu totul ţi se cuvine prin definiţie şi trebuie' să mai alergi şi tu!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E simplu, vrei sa stii cat mai repede daca mai e ceva intre voi sau nu!

Intreaba-l direct daca mai ai vreo sansa!

Dar fii atenta sa nu te umilesti! Il prinzi singur, ii spui ca vrei sa ii vorbesti si gata!

| Carmen a răspuns:

Pff.si eu sunt exact in aceeasi dilema ca tine. vroiam sa fac posibilul sa ma impac cu el, dar este cu cineva.insa mi-a spus ca nu are nici un viitor relatia lor si ca se cearta des. tin f mult la el, am stat impreuna 1 an si jumatate. a fost un timp in care m-a tot cautat, doriindu-si sa ne impacam dar l-am refuzat mereu.insa acum regret.nu stiu ce sa fac in cazul acesta.ca as vrea sa-l recuceresc, dar nu vreau nici sa par o disperata.

| rucsy_7574 a răspuns:

Si eu am patit la fel... dar erau rolurile inversate happy A inceput intr-o zi cand mi-a spus ca ii e dor de mine si ar vrea sa ma sune sa imi auda vocea, m`a sunat am vb multicel i`a placut apoi discuriile noastre au continuat pe internet timp de 2 saptamani in fiecare seara imi dadea mesaj de noapte buna se vedea ca era interesat de mine si vroia ceva mai mult decat sa fim amici dar, dupa acele 2 saptamani au fost 2 zile in care nu mi-a mai dat un semn. Vreau sa iti spun ca i-am simtit lipsa mai mult ca niciodata imi lipseau zilele cand vb la telefon minute in sir ma facea sa rad sa zambesc ma simteam bine cand vb cu el si acum... a lasat totul balta ma intrebam de ce asa ca i-am dat un sms la care nu am primit raspuns m`am hotarat sa il sun pentru ca imi lipsea. mi-a raspuns si mi-a prpus sa ne intalnim sa vb.

ne-am intalnit si am vb ne-am si impacat am invatat sa ne apreciem unul pe altul nu stiam ca inseamna asa mult pentru mine.

A fost un exemplu il poti lua si tu de la el. nu trebuie sa te simti umilita e o dovada de iubirea! trebuie doar sa nu iti para rau de incercarile tale pana la urma sunt sentimentele tale si trebuie sa le pui o eticheta asta ca sa nu mai fi confuza macar stii un lucru.

pupi :*

| Dreamin a răspuns:

Momentu asta il triesc din plin si eu oh go on
am avut o relatie de 6 luni cu un baiat si dupa c am inceput sa a inceredere in el ma ft si dupa m-a lasat... Nu era fat frumos da nah am tinut enrm la el si am suferit ff mult sad plangeam inctiu era suprata nu mai stiam cei cu mine. pana cand prin februarie am intalnit o persoana sepiacialamia venit imediat la suflet love struck ne-a pus impreuna. imi prmitea luna de pe cer ne certam cam des dar tineam unu la altul.PAna cand am vrut sa ma insele cu cea mai buna prietena a fost foarte frum crying ea aceptase ca el sa ma insele cu ea :O straight face dupa a inceput o peroada ff proasta am renutat la pritena crezand ca nu marita sa mai fiu pr cu ea. dupa am aflat ca incerca mereu sa ma insele si m-am desp. Il adoram:X aveam atatea chestii in comnun. da sa terimnat ptk ultimele zile ave o fata in top pe hi5straight face no unosteam si dupa am aflat ca statea cu aia. asa ca nneam desp... dupa m-am certat cu el ff tare ma injurat m-a facut in tot felul.ma suna si isi bate joc de mine :. SIMNTEAM K MOOR. pemess imi spunea c simnte pentru aia iti dai seama cat d rau imi facea.
EU m-am sturat sa sufar dupa niste bestii in calduri ca alceva nu sunt. orkm se termina reltia dintre ei daca a are 13 ani laughing)) mai vb cu el... da cred ca asa numai rau iti faci.Mai bine incearca sa-l uiti sa te distrezi cu pritenii ca asta-i importantwinking